۰ نفر
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
پنتاگون در سوریه می ماند

ایسنا نوشت: وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد،تا زمانی که نابودی قطعی گروه تروریستی داعش تضمین نشود، نیروهای این کشور در سوریه حضور خواهند داشت.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره تاریخ احتمالی خروج نیروهای آمریکایی از سوریه اظهار کرد: ما گوی جادویی که به ما درباره آینده خبر دهد، نداریم اما فکر می‌کنم تا زمانی که بتوانیم نابودی قطعی داعش را تضمین کنیم، در سوریه حضور خواهیم داشت.

مارک اسپر تاکید کرد: نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه خاورمیانه همچنان قدرت رویارویی با تهدید ایرانی و خطر داعش را دارند.

مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز گفت: هیچ کدام از ما به دنبال جنگ‌های بی‌پایان نیست، حضور نظامی آمریکا در خارج از این کشور در ارتباط با منافع ملی آن و ارزیابی‌های این کشور از فعالیت‌های دشمنانش است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اکتبر گذشته در پی آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه، از خروج تعداد زیادی از نیروهای آمریکایی از منطقه خبر داده بود اما هنوز حدود ۶۰۰ نظامی آمریکایی در سوریه حضور دارند.

برخی منابع در استان حسکه نیز اظهار کردند: نیروهای ارتش سوریه در ایست روستای "دمخیه" در اطراف شهر قامشلی به یک کاروان نظامی آمریکایی اجازه عبور نداده و آن را مجبور به بازگشت کردند.

310311

کد خبر 1333446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =