شگفتی دیگر؛ تنیس در اعماق دریا! +تصاویر

دبی به‌نوعی خانه بهترین مهندسان جهان محسوب می‌شود، زیرا همواره ساخت‌وساز در این شهر مدرن و پیشرفته به‌عنوان یکی از مهم‌ترین محرک‌های اقتصادش مطرح بوده است.

این مهندسان خبره و چیره‌دست تقریباً هر سازه‌ای را می‌توانند بسازند. آن‌ها حتی می‌توانند هتلی زیر آب را نیز بسازند! نه اشتباه نکنید، ما در مورد یک شهر گمشده صحبت نمی‌کنیم؛ مثلاً اتاقی در برج العرب که 20 متر زیرآب ساخته‌ شده است. نکته شگفت‌انگیزتر اینکه این هتل قصد دارد در آینده‌ای نزدیک، یک زمین تنیس نیز در زیر دریا بسازد.

اگر فکر می‌کنید ساخت چنین زمین تنیسی ممکن نیست، باید بگوییم که دبی مصرانه پیگیر اجرای این پروژه است و تمام مراحل ساخت را برنامه‌ریزی کرده است. این ایده ابتکاری توسط یک معمار لهستانی به نام کاتالا (Kotala) ارائه‌ شده است. در این طرح، شیشه‌ای بسیار بزرگ به‌ عنوان سقف هفت زمین تنیس مختلف استفاده خواهد شد. محل اجرای طرح نیز در خلیج‌فارس و در موقعیت بین برج العرب و نخل جمیرا خواهد بود.

برج العرب احتمالاً بهترین هتل 7 ستاره جهان است که در دبی واقع‌ شده است، همچنین این سازه تنها هتلی است که امکان اجاره اتاق زیر آب را ارائه می‌دهد. در این اتاق‌های زیر آب مهمانان می‌توانند ماهی‌ها و سایر آبزیان را در اتاق خود مشاهده کنند. حال این ایده بسیار بزرگ‌تر شده است و به ایده زمین تنیس تبدیل‌ شده است.

پروژه زمین تنیس زیر آب مطمئناً پروژه‌ای میلیارد دلاری محسوب خواهد شد، ولی خب چنین سرمایه‌گذاری‌هایی در دبی عجیب‌وغریب محسوب نمی‌شود و امری تقریباً عادی است. حتی افرادی که پروژه را برنامه‌ریزی کرده‌اند در ابتدا قصد داشتند برنامه‌ریزی اولیه برای برگزاری مسابقات گرند اسلم (The Grand Slam) را نیز انجام دهند که فعلاً از آن صرف‌ نظر کرده‌اند.

به نظر شما پروژه بعدی زیر آب چگونه خواهد بود؟

منبع: لست سکند

2121

کد خبر 1344809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =