۰ نفر
۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
نقشه راه دولت جدید لبنان آماده شد

فارس نوشت: یک روزنامه لبنانی از آماده شدن پیش‌نویس «بیانیه وزارتی» یا همان نقشه راه دولت جدید لبنان خبر داد و آن را مختصر توصیف کرد.

دولت جدید لبنان با نخست‌وزیری «حسان دیاب» سه‌شنبه هفته جاری (یکم بهمن ماه) تشکیل شد و دیاب به عنوان اولین نخست‌وزیری که ساکن «السرای الکبیر» مقر نخست‌وزیری می‌شود به این مکان نقل مکان کرد.

روزنامه «الجمهوریه» در این باره گزارش داد، از زمان افتتاح السرای الکبیر در دوره نخست‌وزیری «رفیق الحریری»، دیاب اولین نخست‌وزیری است که محل زندگی خود را به این ساختمان انتقال می‌دهد.

نخست‌وزیران پیشین لبنان از جمله «سعد الحریری» همه در منازل خود خود اقامت داشتند و به السرای الکبیر نیامده بودند.

الجمهوریه در گزارش دیگری از آماده شدن پیش‌نویس بیانیه وزارتی لبنان به موازات تلاش‌های جاری برای تشکیل دولت خبر داد.

این روزنامه به نقل از منابع آگاه نوشت، پیش‌نویس مذکور زمان زیادی نگرفته و پیش‌بینی می‌شود کمیته ویژه تهیه بیانیه وزارتی در زمانی کوتاه به جمع بندی برسد.

الجمهوریه ادامه داد، پیش‌نویس بیانیه وزارتی مختصر است و بخش اقتصادی و راه‌های مقابله با بحران پولی عنوان اصلی آن را به خود اختصاص داده است؛ مابقی آن همان بندهای عادی بیانیه‌های وزراتی در زمینه‌های مختلف ویژه روابط لبنان با کشورهای عربی و غربی و تعهدهای بین‌المللی است.

در ادامه این گزارش آمده، بند مقاومت در بیانیه وزارتی مانند بیانیه‌ای پیشین خواهد بود و تغییری در آن ایجاد نمی‌شود.

در بند مقاومت بر نبرد با دشمن صهیونیستی و تلاش برای آزادی اراضی اشغالی لبنان مانند مزارع شبعا، کفرشوبا و بخش لبنانی «الغجر» با انواع ابزارهای مشروع تأکید می‌شود.

قرار است کمیته ویژه تهیه بیانیه وزارتی لبنان فردا (جمعه) تشکیل جلسه دهد.

310311

کد خبر 1345220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =