مدیرعامل انجمن بهره وری ایران: شهر خوب، شهری دارای هارمونی است

مدیرعامل انجمن بهره وری ایران، برای ارزیابی شهرداری ها دو نوع شاخص فیزیکی، محتوایی و اثربخشی مدنظر است و شهر خوب شهری است که هارمونی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد، سیدحمید کلانتری در نشست مشترک با اعضای شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به بهره وری و شاخص های آن ضمن تعریف این موضوع گفت: بهره وری شامل دو بخش کارایی و اثر بخشی است و کاری شامل اثر بخشی خواهد شد که کارایی داشته باشد و آن کار از نظر استانداردها خوب انجام شده باشد. وی افزود: بهره وری در مفهوم ساده تر، هر روز رو به بهتر شدن است و برنامه سوم توسعه بهترین دوره ای بود که بهره وری کشور رشد داشت. بهره وری ترکیبی از سرمایه، نیروی انسانی و سایر عوامل کار است و سه مولفه هزینه، کیفیت و زمان را تحت تاثیر قرار می دهد.

مدیرعامل انجمن بهره وری ایران، بهره وری در شهرداری ها را یادآور شد و اظهارداشت: برای ارزیابی شهرداری ها دو نوع شاخص فیزیکی، محتوایی و اثربخشی مدنظر است و شهر خوب شهری است که هارمونی داشته باشد. کلانتری گفت: معماری ها در گذشته خیلی حکیمانه بود و امروز لازم است در سبک معماری، نظارت ها و مبلمان شهری توجه کرد. وی تاکید کرد: رشد فرهنگی اجتماعی مردم و سرمایه اجتماعی یک شاخص است.

46

کد خبر 1345879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =