هاب لجستیک در قزوین در مراحل عملیاتی قرار می گیرد

ابراهیم مبارک قدم گفت: با مضای تفاهم نامه ی مشترک ؛ اجرای طرح هاب لجستیک در استان قزوین در مرحله ی عملیاتی قرار می گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ ابراهیم مبارک قدم مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در جلسه بررسی راه‌اندازی بندر خشک هاب لجستیک که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی در دفتر معاون عمرانی استانداری قزوین برگزار شد؛ اظهارکرد: با امضای تفاهم نامه مشترک در صددیم طرح هاب لجستیک استان قزوین را عملیاتی کنیم که در این مجموعه بندر خشک و لجستیک کشوری هم می‌تواند عملیاتی شود.
وی بیان کرد: بندر خشک در داخل دهکده لجستیک پیش بینی شده که در مکان یابی می‌تواند در منطقه دیگری باشد اما باید از ظرفیت موجود استفاده کنیم تا اقتصاد استان رونق بگیرد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین یادآور شد: تشکیل کمیته راهبری در این شرایط بسیار اهمیت دارد و می‌تواند روند کارها را شتاب بخشد و در این مسیر استفاده از کارشناسان راه آهن کشور نیز ضروری است.
مبارک قدم تصریح کرد: ایجاد بندر خشک در قزوین باید پشتیبان بندر انزلی باشد تا بتوان پروژه راه آهن قزوین، رشت، انزلی به آستارا را نیز مورد توجه قرار دهد.
وی گفت: به نظر می‌رسد در اجرای این طرح نیازمند احداث خط ریلی به صورت آنتنی هستیم که این کار می‌تواند در محدوده بندر خشک انجام شود و در مجموع این کار بزرگ تنها با مشارکت بخش خصوصی قابل اجراست.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین یادآور شد: احداث دهکده لجستیک بخش کشاورزی هم در این زمینه از دیگر پیش بینی هاست که می‌تواند در فازهای بعدی مورد توجه قرار گیرد.
در ادامه حسینی از اتاق بازرگانی قزوین گفت: در ایجاد منطقه لجستیک نباید در ابتدا به امور عمانی و حمل و نقل آن توجه کرد بلکه سایر اهداف و چشم اندازهای اقتصادی طرح نیز لازم است مورد توجه کارشناسی قرار گیرد.
وی گفت: اگر در ابتدا موضوع جانمایی، طراحی و بخش‌های هاب لجستیک مورد توجه باشد ولی هنوز سرمایه گذار مشخص نباشد ممکن است در اجرا دچار چالش شویم و سرمایه گذار نگاه دیگری در طرح داشته باشد لذا بهتر است ابتدا فراخوان برای حضور متقاضی اجرای طرح صورت گیرد و سپس سراغ سایر موارد برویم.
نماینده اتاق بازرگانی قزوین یادآور شد: در هاب لجستیک موضوع راه آهن و حمل و نقل تنها بخش کوچکی از کار است و سایر اهداف باید در نظر گرفته شود.

46

کد خبر 1346531

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =