ورود سامانه بارشی به استان چهارمحال وبختیاری

ایرنا نوشت : معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: با ورود یک سامانه بارشی پرقدرت به استان، بارش برف و باران بسیاری از مناطق به ویژه شهرستان کوهرنگ را فرا می‌گیرد.

مهرداد قطره سامانی  افزود: بارش باران و برف در شهرستان کوهرنگ آغاز شده است و پیش‌بینی می‌شود، بارش‌های ناشی از این سامانه در کوهرنگ ۳۰ میلیمتر باشد.
وی ادامه داد: این سامانه همچنین در شهرستان‌های شهرکرد، بن، سامان، فارسان و بروجن نیز بارش‌ها بین ۴ تا ۸ میلیمتر بارش به همراه دارد.
قطره سامانی تصریح کرد: سامانه بارشی تا اواخر روز پنجشنبه در استان فعال است و پس از آن در صبح جمعه دما در استان کاهش محسوسی خواهد داشت.
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری از ورود یک سامانه بارشی دیگر به استان از سوم فروردین خبر داد و گفت: از روز یکشنبه هفته آینده با ورود یک توده هوای سرد به استان ،بارش برف دور از انتظار نیست و احتمال سرمازدگی در باغات وجود دارد.
گفتنی است ، چهارمحال و بختیاری سرچشمه دو رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

۴۶

کد خبر 1366514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =