۱۵ نفر
۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۴
مشکلات این روزهای مردم در تنظیم سند نقل و انتقال خودرو

این روزها شاهد ازدحام انبوه خودرو و مردم در مراکز تعویض پلاک هستیم، تجمعاتی که بعید می‌دانم با ابتدایی ترین پروتکل های بهداشتی در دنیا مطابقت داشته باشد.

خبرنگاران متعهد و سایت های وزین خبری  سعی کردند این معضل اجتماعی را به اشکال مختلف پوشش خبری بدهند و انصافاً هم تا حدودی موفق بودند اما این جانب قصد دارم از منظری دیگر به موضوع بپردازم و آن اینکه اساساً تعویض پلاک های مکرر که پدیده ای نوظهور و منحصر به فرد فقط در کشور ماست چه ضرورتی دارد؟
مگر در گذشته این طور نبود که پلاک از کارخانه تا اسقاط از خودرو جدا نمی‌شد و در زمان نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی مدارک نقل و انتقال آنهم  به صورت فیزیکی و از طریق پست به راهنمایی و رانندگی ارسال می شد؟

شیوه قبلی چه مشکلی برای شهروندان ایجاد کرده بود که با ایجاد مراکز تعویض پلاک انتظار رفع آن را داریم؟ مدیران محترم چرا در شرایط فعلی اینقدر مردم را با بحران های پی درپی مواجه می کنند؟
 هنوز آثار فشار مضاعف قانون بودجه که منجر به دو برابر شدن حقوق دولتی نقل و انتقال خودرو بوده  از بین نرفته که باید شاهد سرگردانی و همه گیری ویروس در مراکز تعویض پلاک باشیم و عنقریب کادراز خود گذشته  درمان ما در سراسر کشور با موج جدید و سهمگین از فراگیر شدن ویروس کرونا روبرو باشند که صرف نظر از هزینه های گزاف درمانی که برای دولت دارد هموطنان را نیز با انبوه مشکلات روحی و روانی و داغدار شدن عزیزانشان مواجه می نماید.

 آیا بهتر نیست حاکمیت محترم فکری به حال اینگونه معضلات که حل آن نیز بسیار ساده است بنماید؟ به عنوان مثال در موضوع مورد بحث آیا نمی توان یکبار برای همیشه مردم را از معضلات انبوه مراکز تعویض پلاک رهایی بخشید؟
 آیا نمی توان دفاتر اسناد رسمی را مکلف کرد که در زمان تنظیم سند نقل و انتقال خودرو، اطلاعات دقیق سند تنظیمی را به صورت آنلاین به راهنمایی و رانندگی ارسال کنند و اجباری به حضور مردم در مراکز تعویض پلاک نباشد؟

شاید در اینجا این بحث مطرح شود که موضوع اصالت سنجی خودرو چگونه صورت می گیرد؟ که پاسخ بسیار ساده است می توان دفاتر اسناد رسمی را مکلف نمود در زمان تنظیم سند نقل و انتقال خودرو، گواهی اصالت خودرو را از مالک مطالبه کنند.این گواهی می تواند به طور عام توسط کلیه کارشناسان خبره راهنمایی رانندگی اعم از شاغل و بازنشسته صادر گردد .
در این صورت مردم از مراجعات مکرر و حضور در صف‌های طولانی مراکز تعویض پلاک و صرف وقت بسیار و هزینه های پیدا و پنهان مختلف برای همیشه رها خواهند شد  و تاثیر بسیار زیادی نیز در کاهش ترافیک خواهد داشت.
این اقدام به سادگی  انجام شدنی است فقط باید مدیران ما بخواهند.

کد خبر 1381562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =