خلافیت عجیب یک زوج در قرنطینه و برپایی یک موزه هنر مینیاتوری!

​​​​​​​​قرنطینه کروناویروس باعث شده تا بسیاری از ما زمان اضافه داشته باشیم. برخی از مردم در این زمان شروع به پخت نان کرده‌اند

برخی دیگر یک هنر جدید یاد گرفتند، اما در این میان یک زوج لندنی، یک موزه هنری کوچک برای حیوانات خانگی خود به نام‌های پاندار و رامیسو (Pandoro & Tiramisù) ساختند.

ساخت موزه هنری و مینیاتوری از کاغذ و چوب

فیلیپو لورنزین (Filippo Lorenzin) (متصدی مستقل موزه ویکتوریا و آلبرت لندن) و هنرمند ماریانا بنتیتی (Marianna Benetti) یک روز یکشنبه که حسابی حوصله‌شان سر رفته بود و بعد از چهارده روز قرنطینه هیچ ایده‌ای برای زندگی پر از وسواس خود نداشتند، شروع به ساخت گالری بسیار ظریف و مینیاتوری از مقوا، کاغذ و چوب کردند. موزه هنری که در اینترنت و درست در زمان قرنطیه به خاطره کروناویروس دیده شد.

این زوج هنرمند زمان بسیار زیادی را صرف برنامه‌ریزی و چیدمان موزه خود کردند. لورنزین می‌گوید: ساخت جزئیات برای ما جالب بود. من و همسرم عاشق موزه‌ها هستیم. وقتی ما از یک گالری بازدید می‌کنیم علاوه بر اینکه زمانی را صرف لذت بردن از آثار هنری که در معرض نمایش گذاشته‌اند می‌کنیم، بخشی از زمانمان را نیز به مهارتی که برای ارائه این آثار به کار رفته، می‌کنیم.

افتتاحییه موزه‌ای از آثار موش‌ها

افتتاحییه نمایشگاه شامل نسخه‌ای از آثار هنری با هنرمندی موش‌ها بود از جمله دختری با یک گوشواره‌ مرواریدی و نقاشی جیغ. این موزه کوچک حتی دارای نیکمت‌های مقوایی کوچک و نشانه‌های که می‌گوید: لطفا چیزی را نجویید! هم هست. با این حال دوستداران هنر جوندن به وضوح از شکستن قوانین موزه لذت می‌برند. در ویدیویی یک جفت موش را می‌بینیم که تکه‌های کوچک از یک چهارپایه مقوایی را برداشته و می‌جوند. لورنزین و بنتیتی می‌گویند: آنها نقاشی‌ها را دنبال کردند و در کنار یک چهارپایه ایستادند.

موزه لورنزین و بنتیتی از زمان پست شدن عکس‌ها و ویدیوها در شبکه‌های اجتماعی به صورت آنلاین، بسیار دیده شده است. لورنزین می‌گوید: دیدن چنین واکنشن  مثبتی در اینترنت شگفت‌زده‌مان کرد و ما هر دو امیدواریم که این امر باعث شود افراد به حمایت از موسسات این چنینی (موزه‌ها) در شرایط قرنطینه و کرونا ویروس سوق داده شوند.

موزه کوچک را به همراه پاندرا و و رامیسو دنبال می‌کنیم:

منبع: لست سکند

۲۱۲۱

کد خبر 1387068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =