۰ نفر
۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۶

آمدم ای شاه پناهم بده!

سیدجلال فیاضی
آمدم ای شاه پناهم بده!

دیروز کبوتران حرم در زیارت صحن و سرای حرم رضوی غم هجران ۷۰ روزه را گریستند.

۲۶ اسفند۹۸ پس از آنکه با تصمیم بموقع،دلسوزانه ،منطقی و شجاعانه تولیت محترم آستان قدس در های حرم مطهر امام رضا علیه السلام برای حفظ سلامتی زائران بسته شد،مومنان وعاشقان نیز غم هجران رابا آرزوی کوچ ویروس منحوس از جهان به جان پذیرفتند که :دیوانه عشق را چه هجران چه وصال !
 ۷۰ روز پس از آن فراق جانسوز، با تلاش خستگی ناپذیر مدافعان سلامت و صبوری مردم و پافشاری آنان بر رعایت اصول بهداشتی و کاهش چشمگیر فراگیری و قربانیان کرونا، صحن های حرم مطهر رضوی بر روی عاشقان گشوده شده است.

این وصال شیرین در دیگر روز عید سعید فطرپاداش و عیدی خداوندبه  مردان و زنان مومنی است  که در ضیافت الهی بر نفس خویش مهار زدند و بالب فروبستن از طعام و پرهیز از گناه به فطرت پاک خویش بازگشتند و درقنوت نماز عید فطر« از او که اهل بزرگی و عظمت، بخشش و قدرت ،عفوورحمت و تقوا و مغفرت است، خواستند تا آنها رابه هر خوبی درآورد که درآن محمد و آل محمد را درآورد وبرون آورد از هر شروبدی که محمدو آل محمد را برون آورد».

شکرانه این وصال شیرین آن است که بدانیم اگر چه موفقیت های ارزشمندی در کاهش آسیب های ناشی از کرونا در کشور حاصل آمده است ،اما هنوز تا مهار کامل کرونا فاصله جدی داریم وهرگونه بی احتیاطی و کم توجهی می‌تواند آمار ابتلای روزانه وقربانیان این بیماری را افزایش دهد. بنابراین انتظارمیرود زائران رضوی بیش از همه به رعایت اصول بهداشتی اهمیت دهند و در تشرف به حرم مطهر، عشق و دلدادگی رابا نگرانی برای سلامت خود و هموطنان عزیزهمراه کنند. رعایت فاصله گذاری و استفاده از همه امکانات پیشگیری ازشیوع بیماری ازهمسایگان وزائران حرم رضوی بیش از دیگران انتظار می رود. همچنین توصیه می شود کسانی که نشانه هایی از بیماری آنگونه که پزشکان و متخصصان در این ماهها بیان کرده‌اند و همه با آن آگاهی دارند در خود مشاهده می کنند برای حفظ سلامت زائران، تشرف به حرم را به فرصت دیگری موکول کنندوزائران عزیز شهرهایی که وضعیت قرمز دارند فعلابه مشهد سفر نکنند.

 هرگز از یاد نبریم که گام به حرم امام رئوف وپرچمدار مکتبی می گذاریم که آموزه های آن برای سعادت دنیا و آخرت بشر است و جان انسان‌هادر اسلام عزیزاز چنان اهمیتی برخوردار است که پروردگار مهربان در قرآن کریم فرموده است:« هرکس انسانی را بدون ارتکاب قتل یا فساد در روی زمین بکشد چنان است که گویی همه انسانها را کشته و هرکس انسانی را از مرگ رهایی بخشد چنان است که گویی همه مردم را زنده کرده است.»*

در تشرف به حرم مراقبت کنیم که بی‌توجهی ما عزیزی را به کام مرگ نفرستد و محتاط باشیم که همه زائران عاشق از بیماری مصون بمانند وبا پایان بحران کرونابه یاری خداوند به زودی چشم هابه ضریح مطهر رضوی منور شود.

 مومنانی که در قنوت نماز عید فطر از خداوند« بهترین درخواست‌های بندگان شایسته را طلب کردند وبه خدا پناه بردنداز آنچه بندگان صالح ازآن به خدا پناه می برند » امروز عاشقانه نجوا می کنند: آمدم ای شاه پناهم بده!

*سوره مائده آیه ۳۲

* منتشر شده در روزنامه قدس . ۶ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر 1392134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =