استاندار قم: مشکلات کارگران فصلی و روزمزد هر چه سریع‌تر حل شود

استاندار قم با تأکید بر حل هر چه سریع‌تر مشکلات کارگران فصلی و روزمزد گفت: هر چه سریع‌تر به مشکلات کارگران جامه عمل پوشانده شود، روند ساماندهی کارگران ساختمانی کند پیش می‌رود که امیدواریم هر چه سریع‌تر مشکلات این عزیزان برطرف شود.

به گزارش خبرآنلاین از قم :  بهرام سرمست امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم در سالن جلسات کرامت استانداری، با بیان ابلاغ مصوبات ستاد ملی کرونا به دستگاه‌های اجرایی استان اظهار داشت: از ۲۴ خردادماه بازگشایی مهدکودک‌ها، آموزشگاه‌های قرآن و فنی و حرفه‌ای در سطح استان صورت می‌گیرد و همین‌طور از اول تیرماه بازگشایی و اقامه نماز جمعه را در استان خواهیم داشت.

استاندار قم سپس با تأکید بر حل هر چه سریع‌تر مشکلات کارگران فصلی و روزمزد ابراز کرد: هر چه سریع‌تر به مشکلات کارگران جامع عمل پوشانده شود، مقداری روند ساماندهی کارگران ساختمانی کند است که امیدواریم هر چه سریع‌تر مشکلات این عزیزان برطرف شود.

وی پیرامون بازگشایی دانشگاه‌ها و فصل امتحانات دانشجویان گفت: دانشجویانی که از سایر استان‌ها به شهر قم می‌آیند ممکن است از شهرهای آلوده و قرمز آمده باشند درنتیجه باید وضعیت دانشجویان بیشتر موردتوجه و پیگیری قرار گیرد، باید مرکز بهداشت به این مراکز سرکشی مستمر کرده و مورد مراقبت قرار گیرد.

 سرمست با تأکید بر لزوم نظارت بر بیشتر صنوف عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران در مقابله با بیماری کرونا تاب‌آوری و توانمندی خوبی را به رخ جهانیان کشید و به‌عنوان الگو مطرح‌شده است، استان قم نیز زودتر از همه استان‌ها درگیر این بیماری شد اما با اقدامات به‌موقع که انجام شد به‌عنوان الگو در میان سایر استان‌ها مطرح است.

استاندار قم با تأکید بر اینکه باید قدردان اقدامات صورت گرفته پیرامون کنترل بیماری کرونا از سوی دستگاه‌های مختلف استان باشیم، خاطرنشان کرد: برای نمونه، کارگر شهرداری که در شرایط حاد بیماری نظافت شهر را انجام داده و از سلامت و جان خود گذشته باید جایی ثبت و ضبط شود، این افراد باید شناسایی‌شده و رتبه‌بندی شوند تا از این افراد به میزان سهم و مشارکتشان تقدیر به عمل آید.

وی تأکید کرد: اگر قم نخستین استانی بوده که درگیر بیماری کرونا شده است در مبارزه با بیماری در نوع مبارزه نیز باید اولین استانی باشد که این بیماری را کنترل کرده و با آن مقابله می‌کند.

سرمست در ادامه با تأکید بر اینکه باید تفکیکی بین مراسمات و تجمعات تالارهای پذیرایی و رستوران‌ها قائل شویم، ابراز کرد: در ستاد ملی مبارزه با کرونا، تا این لحظه مقرر هست تالارها مشمول ممنوعیت باشند. بر اساس مطالعات صورت گرفته اینکه برخی از استان‌ها به وضعیت قرمز رسیده‌اند به دلیل برگزاری مراسمات و تجمعات بوده است.

استاندار قم با تأکید بر برخورد نیروی انتظامی با برگزاری مراسمات غیرمجاز در استان گفت: نیروی انتظامی تاکنون گزارشی پیرامون برگزاری مراسمات غیرمجاز ارائه نداده است. موضوع بازگشایی تالارهای پذیرایی باید در ستاد ملی مبارزه با کرونا موردبررسی قرار بگیرد و در صورت موافقت بازگشایی شوند اما فعلاً انجام این کار در دستور کار ستاد ملی نیست.

وی تأکید کرد: همچنان در اماکن مذهبی نیاز داریم که مراقبت‌های بهداشتی را کما فی السابق داشته باشیم و دقت و مراقبت در تمامی عرصه‌ها توسط متولیان حوزه لازم و ضروری است.

سرمست با تأکید بر انجام اقدامات مقتضی برای مقابله با آتش‌سوزی‌های مراتع و جنگل‌ها گفت: نیاز است که مردم رعایت کنند و در طبیعت‌گردی‌ها آتش روشن نکنند و در صورت روشن کردن آتش آن را خاموش کنند چراکه منابع طبیعی از آن مردم بوده و دستگاه‌های ذی‌ربط موظف هستند که این موضوع را کنترل کنند.

وی بیان کرد: وقوع آتش‌سوزی در جامعه الزهرا(س) و یک واحد مسکونی در قم نشان داد که بیش‌ازپیش به تجهیزات و امکانات مقابله با آتش‌سوزی‌ها نیاز داریم، همچنین در این رابطه به بخش‌داران و شهرداری‌ها ابلاغ می‌شود که نظارت‌ها  و پیش‌بینی‌های لازم را با استفاده از ظرفیت جوامع محلی و امکانات دستگاه‌های خدماتی پیش بگیرند که این مسائل اتفاق نیفتد و در صورت بروز کنترل‌شده و لطمات به حداقل برسد.

۴۸

کد خبر 1398068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =