مراسم تشییع مادر شهیدان "سیف‌الدینی‌راد" فردا برگزار می‌شود

مراسم تشییع بانو جلیله‌السادات ‌قوامی‌راد مادر شهیدان سیف‌الدینی‌راد فردا برگزار می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : پس از سال‌ها تحمل رنج بیماری بانو جلیله‌السادات‌ قوامی‌راد مادر شهیدان محمدحسین، محمدعباس و محمدحسن سیف‌الدینی‌راد و مادربزرگ شهید برهانی معروف به «ام‌البنین» کرمان شامگاه یکشنبه به فرزندان شهیدش پیوست.

مجید خواجویی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کرمان و با تسلیت درگذشت مادر شهیدان سیف‌الدینی‌راد و مادربزرگ شهید برهانی اظهار داشت: این مادر بزرگوار به ام‌البنین کرمان معروف است.

وی با بیان اینکه آیین تشییع پیکر مادر بزرگوار شهیدان سیف‌الدینی‌راد فردا صبح ساعت ۸ و نیم از حسینیه ثارالله کرمان برگزار می‌شود افزود: برگزاری این مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کرمان ادامه داد: بانو جلیله‌السادات‌ قوامی‌راد در قطعه والدین شهدای گلزار شهدای کرمان به خاک سپرده می‌شود.

درگذشت مادر شهیدان سیف‌الدینی‌راد محمدجواد فدائی استاندار کرمان پیام تسلیت به شرح زیر صادر کرد.

اکنون از پسِ سال‌ها رنج و فراق در میان موجی از اندوه، روحِ بلندِ مادرانه و بی‌قرارِ بانو جلیله قوامی راد، امّ‌البنین کرمان و مادر سه شهیدِ برومند و بزرگوار، در جوارِ فرزندانِ شهیدش، محمّدحسین، محمّدعبّاس و محمّدحسنِ سیف‌الدّینی راد، آرام گرفته و او به جان بر خوانِ حضرتِ حق، میوۀ گوارای «سلامٌ علیکُم بما صبرتم فنعم عقبی الدّار» را میهمان است.

ایشان صفحه‌ای از تاریخِ زنانِ تأثیرگذارِ کرمان را به خود اختصاص داده است، وجود زنانی از این دست باعث بالندگی روحِ پایداری، ایثار و شجاعت و کمک به بازتولیدِ گفتمان انقلاب اسلامی است. اینجانب ضمنِ گرامی‌داشتِ یاد همه شهدا و به‌ویژه شهیدان سیف‌الدّینی‌راد و شهید برهانی، درگذشتِ این بانویِ فقیده ماجده را به همۀ مردمِ عزیز کرمان تسلیت عرض کرده، برای آن مرحومه غفرانِ الهی و برای بازماندگان صبرِ جزیل مسئلت دارم.

بانو جلیله‌السادات‌ قوامی‌راد مادر شهیدان محمدحسین، محمدعباس و محمدحسن سیف‌الدینی‌راد و مادربزرگ شهید محسن برهانی که مدتی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان فاطمه الزهرا(س) کرمان بستری بود و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نیز سال ۸۴ و در جریان سفر به استان کرمان با این مادر بزرگوار دیدار کردند.شهید محمدحسن سیف‌الدینی‌راد متولد ۱۳۴۱ که در عملیات حصر آبادان به شهادت رسید، معلم شهید محمدحسین سیف‌الدینی‌راد متولد ۱۳۴۲ که در عملیات والفجر ۸ مجروح شیمیایی شد و سرانجام به شهادت رسید و شهید طلبه محمدعباس سیف‌الدینی‌راد، متولد ۱۳۴۴ که در جبهه طلائیه دعوت حق را لبیک گفت و به کاروان شهدا پیوست، ۳ فرزند بی‌بی جلیله قوام بودند و دانش‌آموز شهید محسن برهانی متولد ۱۳۴۸ که در عملیات کربلای ۴ آسمانی شد و پیکر پاکش پس از ۱۰ سال مفقودی به زادگاهش بازگشت، نوه این مادر بزرگوار بود.

48

کد خبر 1399884

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =