نفس راحتی که ملی‌پوش والیبال کشید/سرماخوردگی بود نه کرونا!

علی شفیعی، سرعتی زن ملی پوش تیم والیبال سایپا اخیرا مشکوک به بیماری کرونا بود ولی پس از منفی شدن تست مشخص شد کرونا ندارد.

مهری رنجبر: خطر از بیخ گوش علی شفیعی گذشت. سرعتی زن ملی پوش والیبال سایپا ،با سرماخوردگی برای دومین بار تست کرونا داد. تستی که مصطفی کارخانه سرمربی تیم و بازیکنانش  با نتیجه منفی آن نفس راحت کشیدند. البته شفیعی  هم نگران بود اما نگران اطرافیانش. او با  برگشت به تمرین او با بازگشت به تمرین حالا خیلی بیشتر از قبل احتیاط می کند.این روزها حتی یک سرماخوردگی کوچک ممکن است خطرات زیادی را به همراه داشته باشد.به خصوص برای ورزشکاران که شاید با مبتلا شدن زندگی حرفه ای خودشان را از دست بدهند.


*با تست منفی کرونا ،خطر از بیخ گوش تو گذشت نه؟
برای خودم خیلی فرق نداشت کرونا گرفته باشم یا نه ، همه ناراحتی من بابت اطرافیانم بود. من حتی اگر کرونا هم می گرفتم نهایت مدتی قرنطینه می شدم و بعد تموم می شد.
*با منفی شدن تست کرونا نفی راحتی کشیدی؟
 من از اول هم خیالم راحت بود. چرا که عارضه تنفسی نداشتم و حتی اگر سرماخوردگی ام نشانه کرونا بود، به نظرم کرونای ضعیفی بود که دوره اش تمام می شد.
*با پایان استراحت یک هفته ای تمرین را شروع کردی؟
دقیقا بابت سرماخوردگی و محض احتیاط بیشتر یک هفته به من استراحت دادند و من هم از شنبه دوباره به تمرین برگشتم و کنار بقیه کار راشروع کردم. صبح ها تمرین بدنسازی داریم و بعداز ظهرها هم تمرین توپی 
*بعداز چهارماه شروع تمرین سختی بود؟
شاید در این مدت هر کسی هم خودش تمرین داشت اما تمرین توپی و تیمی نبوده. با شروع تمرین اوایل کار سخت بود اما کم کم با شیب ملایم کار را شروع کردیم تا بدنها به شرایط عادی برگردد.البته فکر می کنم تا دو هفته دیگر دوباره همه بدنها نرمال می شود و تمرین ها هم جدی تر.
* دلت برای تمرین جدی و تیمی تنگ نشده بود؟
نه تنها من که همه بچه ها دلشان برای تمرین خیلی تنگ شده بود. هرچند هنوز هم تمرینات آن کیفیت لازم را ندارد و خیلی جدی نشده ،اما بالاخره روزهایی می آید که تمرینات عادی مثل قبل می شود.
*این روزها تمرین با شرایط ویژه انجام می دهید؟
دقیقا. ما با ماسک وارد سالن می شویم و وسایل را بین تمرین برایمان ضد عفونی می کنند و ما هم هر فرصتی که پیش می آید دستهایمان را ضد عفونی می کنیم و البته سعی می کنیم دستهایمان را به صورتمان نزنیم. بعد هم برای احتیاط بیشتر فقط مسیر خانه و سالن تمرین را داریم و جایی نمی رویم تا خدای ناکرده مشکلی پیش نیاید.
*پس حسابی سخت می گذرد؟
خیلی سخت است. البته این سختی و شرایط ویژه نه تنها برای ما که برای همه مردم هست. فکر می کنم تنها ما نیستیم که دلتنگ روزهای عادی هستیم که همه مردم دلشان برای زندگی عادی تنگ شده است.اما چاره ای نیست فعلا باید سر کنیم، با احتیاط و رعایت نکات بهداشتی به زندگی ادامه می دهیم.

بیشتر بخوانید: رد پای فلافلِ کثیف در کرونایی شدن استقلالی‌ها!

255 41

کد خبر 1407358

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =