تلاش مهین منفرد برای رهایی از دنیای واقعی با نقاشی

مهین منفرد در نمایشگاه آثار نقاشی خود با نام «آشکارگی»، کوشیده فارغ از واقعیت‌های بیرونی، دریافت درونی خود از موضوع را با فرم و رنگ عیان کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های مهین منفرد با عنوان «آشکارگی» از روز جمعه ۴ مهر برگزار می‌شود. در این نمایشگاه، ۲۷ اثر به سبک آبستره برای تماشای مخاطبان قرارداده شده است.

منفرد در مورد این نمایشگاه می‌گوید: «هدف من از به تصویر کشیدن این نقاشی‌ها، بیان حس‌های درونی و ذهنیاتم بود. رهاکردن دنیای عینی با تکیه بر ناخودآگاهم مهم‌ترین انگیزه نقاشی بود. بیان شخصی را در مقابل آموزه‌های زیبایی‌شناسی آکادمیک قرار دادم و سعی کردم ابتدا خود را به خودم ثابت کنم.

او ادامه داد: «فرم و رنگ و فضای نقاشی‌های من حاصل لحظه‌هایی است که فارغ از واقعیت‌های بیرونی، دریافت درونی خود را عیان کردم. این مجموعه مگر با همراهی و راهنمایی عیسی جباری و زروان روح بخشان به ثمر نمی‌رسید.»

زروان روح‌بخشان نیز در رابطه با این نمایشگاه گفت: «بیان عواطف و ذهنیات، رهایی از دنیای واقعی و عینی، تکیه بر ناخودآگاه، کنش نقاشانه، کشف خویشتن و شورش بر آموزه‌های زیباشناختی متعارف، نیت مهین منفرد در آفرینش این مجموعه نقاشی‌ها بوده است. در مواردی چالش سطح و عمق عیان است و در مواردی ویژگی‌های اکسپرسیو خطوط و لکه‌های رنگ، بارز و چشمگیر می‌نماید. آن چه منفرد به تصویر کشیده، همچون اغلب نقاشی‌های انتزاعی، چندان مشخص نیست، اما در تمامی آن‌ها هیجانی هراسناک و شاعرانه عیان است که عواطف متفاوتی را برمی‌انگیزاند.»

او افزود: «ساختار و سطوح هندسی با هجوم خطوط محکم شکسته شده و رد پای عواطف آنی در پهنه اثر به چشم می‌خورد. این امر ناشی از مواجهه هنرمند با خود و جهان پیرامون است. او قصد دارد نه فقط جهان ذهنی خود، بلکه موقعیت هنرمند در دنیای امروز را بازنماید؛ آن‌جا که سردرگمی بی‌معنا و سرگردانی آشکار می‌شود.»

علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از روز جمعه ۴ لغایت ۱۵ مهر به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۲ تا ۲۰ به گالری نگر واقع در زیر پل کریمخان، بین ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۴، طبقه اول مراجعه نمایند.

۵۷۵۷

کد خبر 1435338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =