بیش از ۸هزار مددجو در قزوین فاقد مسکن هستند

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: هم‌اکنون بیش از ۸هزار نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی استان در منطقه شهری و روستایی فاقد مسکن هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا وارثی، مدیرکل بهزیستی استان قزوین در جلسه بررسی پیشرفت طرح اقدام ملی مسکن استان که با حضور معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در استانداری قزوین برگزار شد، اظهارکرد: ۱۰هزار نفر عائله تحت پوشش بهزستی قزوین هستند که جانمایی مسکن برای چهار هزار نفر از این تعداد با هماهنگی مسئولان انجام شده و بیش از ۵۰درصد هم تحویل داده شده است.
وارثی افزود: هم‌اکنون بیش از ۸هزار نفر زیر پوشش بهزیستی استان در منطقه شهری و روستایی فاقد مسکن هستند که البته بیشترین آمار مربوط به منطقه شهری و مابقی مربوط به مناطق روستایی است.
مدیرکل بهزیستی استان قزوین با اشاره به اینکه نزدیک به ۷۰۰نفر در خانواده‌های دارای دومعلول و بالاتر از دو معلول در استان حضور دارند، بیان کرد: براساس تکلیف جدی که برای وزارت راه و شهرسازی در واگذاری مسکن تعریف شده است، بسیاری از معلولان تحت پوشش بهزیستی به دلایل مختلف از جمله اقساط بالا و درآمد محدود فاقد مسکن هستند.
مدیرکل بهزیستی استان قزوین در پایان یادآور شد: البته کمک‌هایی هم از سوی خیرین استان صورت می‌گیرد؛ برای نمونه اتمام و تکمیل پروژه ۶۷۲واحدی نیازمند تقریبا ۳۰۰میلیارد تومان بود که این مبلغ توسط خیرین پرداخت شد.

۴۶

کد خبر 1435973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =