۲۳ نفر
۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰
تصمیمات آنی در «آنی‌تایم»!

چرا در بحران‌ها «آروم نمی‌گیگریم» ؟!

مبارزه با امپریالیسم از خوردن ته‌دیگ مارکارونی هم دلچسب‌تر است اما فرق ته دیگ ماکارونی با ماکارنی ته‌گرفته از اینجا تا «آرزواینا» هست! اما... 

جان‌به جان‌مان کنند و جان به جان هم تسلیم کنیم؛ جو گیریم ...

خیلی زود در استایوم منقلب می‌شویم در سفارت مسخر  می‌شویم در کرونا با روغن بنفشه مکتشف می‌شویم و با یک مهندسی معکوس صنعت آمریکا و اروپا را متصرف می‌شویم و در دفاع هوایی هم ... بگذریم! اما در مجلس که آخر ذوق مرگی ماست با تصمیمات آنی در«آنی‌تایم» متحول و متهور می‌شویم! خلاصه عاشق میان‌بریم و واکنش سریع! آنقدر نخودی‌ها شعار می‌دهند که نخود تو دهن‌ خودی‌ها هم نمی‌خیسد!

اگر بحرانی پا داد تا آن را با تیپا و هوار و داد«حرمان» نکنیم «آروم نمی‌گیگریم» ! سه‌سوته اقدام متقابل می‌کنیم  و  سه‌فوریتی پروتکلی را هوا می‌کنیم! پر استرس و دائم الدواپسیم!

هنوز علت بیش فعالی‌ ما خصوصا در نمایندگان عزیزمان مشخص نیست! آیا همان جریانی که در نیمکت مدارس است در سایر صندلی‌ها از جمله نشیمن‌گاه‌های مجلس هم، صادق است؟ الله و اعلم! حتی وقتی کارشناسان برای کنترل هیجانات کاذب، رنگ قرمز مجلس را سبز کردند؛ انگار آب در هاون کوبیدند چون وقایع در آنجا به گونه‌ای پیش رفت که انگار علم روانشناسی رنگ‌ها را قهوه‌ای کردند!

آخر چرا نمایندگان عزیزمان؛ اینقدر دوست دارند در «خانه ما» تظاهرات و داد بیداد کنند؟ مگر خودشان خانه و زندگی ندارند؟ خب؛ بروند آنجا قشقرق کنند و بساط کارهای خطرناکی مثل آتش‌زدن پرچم را همانجا علم کنند؟ اصلا چرا باید در جیب نمایندگان مجلس کبریت باشد!!؟ نمی‌گویند شاید در همسایگی خانه بهارستان،بیمارستان باشد؟ نمی‌گویند اهالی قرنطینه‌نشین خانه‌های دور و برنشین، ممکن است مریض و بستری و سرنشین داشته باشند؟ اصلا مگر ثابت شده که غرش نمایندگان با لرزش پشت دشمنان نسبت مستقیم دارد که اینهمه کج خلقی در دستور کار مجلس قرار دارد؟ به این مو قسم فقط در آرامش است که می‌شود به این جایی که هستیم نرسیم و به حساب دشمن برسیم!

   خداوکیلی عصبانیت ما، دشمن‌شاد ‌مان  می‌کند یا کله‌پای‌شان؟ فکر نمی‌کنید هیجان زدگی از دوست ناباب هم برای جامعه بدتر است؟ مگر تا همین دیروز به دشمنان پیشنهاد نمی‌کردیم: آنقدر عصبانی شوند که بمیرند؟! حالا مبادا با این اصاب‌مصابی که نداریم و حرص و جوشی که داریم -زبان مان‌لال- خودمان شهید گل به خودی شویم؟ آنقدر زود به جتایت‌کار پکری می‌زنیم که فرصت محکومیت یک حرکت تروریستی را هم به مجامع بین‌المللی نمی‌دهیم! اصولا اعتقادی به راه حل‌های دیپلماتیک و قراردادها و قوانین بین‌المللی نداریم؛ قیصروار خودمان می‌بریم و می‌دوزیم! نمونه‌اش در فوتبال که آرزو به دل ماندیم یکبار طرف مفت‌خور و نفت‌خور مقابل‌مان بیاید و بابت 3 روز همکاری با یک تیم؛ 100 میلیارد شیرین به جیب نزند و تازه ادعای خسارت هم نکند! چرا؟ چون در زمان عقد قرارداد مشغول های و هوی بودیم و تخلیه احساسات تند و تیز و  وقت نکردیم مثل فرم‌های وام بانکی قراردادها را نخوانده امضا کردیم!     

در دوره‌های آمورشی کمکهای اولیه توصیه می‌شود باید پیش از هر اقدامی آرامش خود را حفظ کرد چرا در هیچ بحرانی تنها چیزی که دیده نمی‌شود آرامش توام با تدبیر است؟ تا کی باید آرزو به دل بمانیم که در یک اتفاق خاص؛ مردم و مسئولین در کمال خونسردی، اتاق فکری تشکیل دهند تا از دل آن، یک پاسخ‌دندان‌شکن جانانه در وقت مقتضی به دشمن دربیاید؟ خدایا به ما بفهمان تاریخ مصرف«وقت مقتضی» هم، به این زودی‌ها منقضی نمی‌شود و لزومی ندارد اقدامات مقتضی در کسری از روز و ساعت داده شود؟ شاید به خاطر همین هیجانات است که از این پاسخ‌های چزاننده دل خنک کننده کمتر می‌بینیم! چون در همان چند روز اول، انرژی‌مان در راه انتقام سخت و نرم تخلیه می‌شود و برای اقدامات فکورانه‌تر رمقی نمی‌ماند ... خدایا ما را حالی کن گره‌های ما با مشت‌های گره کرده باز نمی‌شوند دردهای ما با تصویب چند قانون درست و درمان؛ درمان می شوند!

چقدر حیف که یکسال پیش در چنین روزهایی بجای اینکه مراسم تشیع جنازه شیک و مجلسی یکی از بزرگترین سرداران ایرانی را ببینیم می‌بایست شاهد مرگ ذوق‌مرگانی در روی زمین و حاصل ذوق مرگی‌هایی در روی هوا  می‌بودیم!  چقدر حیف هزینه‌هایی که برای تسخیر سفارت‌ها دادیم و چقدر حیف که ما در یکی از امن‌ترین کشورهای جهان بیشتر به فکر انتقام باید باشیم! به جایی رسیده‌ایم که حتی کاری از دست حمیدرضا پگاه هم ساخته نیست!

 روح پر فتوح شهید دانشمند هسته‌ای اخیر شاد و انشاالله همانگونه که گفته شد در وقت مقتضی خیلی ارام و خونسرد حق تروریست های بین المللی و حکومتی را کف دست شان خواهیم گذاشت دست‌هایی که با صابون نه در 20 ثانیه و نه در 20 قرن  شسته نخواهند شد!   

کد خبر 1463495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 33
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سعید IR ۰۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
  80 4
  این متن محشر بود ایول
  • IR ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
   7 25
   کجاش محشر بود؟!!!
  • IR ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
   28 2
   آب بریز اونجاییت که می سوزه می فهمی کجاش محشره
  • IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
   22 0
   شما بگو دنبال کجاشی تا بهت نشون بدم عزیزم
 • مریم IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
  52 3
  عاااااااااالی
 • دادخواه IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
  50 2
  بايد جامه خرافات از تن دريد و واقعيت را ديد كسي كه بقايش بر خرافه پرستي مجيز گويي ديگران است نمي گذارد اب خوش از گلوي اين مردم پايين برود همه خسته شدند چه خودي و چه غير خودي
  • یس IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
   15 0
   توی این مملکت اونچه بلیطش خریدار داره خرافاته داداش
 • IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
  43 2
  تمام مواد غذایی خوب و پر خاصیت که در ایران هست خیلی از مردم به خاطر این که پولمان بی ارزش شده از خوردن ان محروم شدن و برای کشورهای همسایه این اجناس ارزان هست و به راحتی از ایران می برند استفاده می کنند گوشت مرغ ماهی پسته گردو بادام حتی دیگر تخمه افتابگردان هم نمی توانیم بخریم اکثر مردم ایرا ن فقیر شدند شما برا ی مردم چکار کردین که اینقدر مردم مردم می کنید
 • ناصر OM ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
  48 4
  فرزین جان عالی بود. امید که اندکی آرام بگیگیریم!
 • هوادار IR ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
  24 1
  درود بر شما آقای پورمحبی یا قلم توانایتان
  • IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
   4 15
   الکی واسه هم نوشابه باز می کنیداااااا
  • IR ۱۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
   22 2
   حرص نخور برای تو ساندیس باز می کنیم
 • حسین IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
  17 4
  فرزین جان طبق معمول بسیار موشکافانه و دقیق حق مطلب را ادا کردی. ولی واقعا کجا درس تدبیر می دهند؟ یا اینم باید منتظر یه جایزه نوبل باشیم تا بعد فریاد بزنیم ما که پانزده قرن پیش در قرآن 44 مرتبه و در 11 صورت آن را گفته بودیم!!
  • فرزین پورمحبی IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
   7 1
   درود بر شما هیچ پاسخی ندارم برای چنین حرف حقی و بی توجهی مان به کلام شریعت
 • نیوشا AT ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
  23 2
  این متن زیبا رو من تقدیم میکنم به همه سفارت گیگگیران!
  • IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
   1 0
   این گیگیران چیه ؟ نکنه تو هم آروم نمی گ گیری؟
 • IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
  5 15
  خیلی بی مزه بود
  • نمکدون‌ IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
   4 0
   همین نمک تو شورش کرد
 • فرزین پورمحبی IR ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
  16 1
  هدف از این متن فقط این بود که مبارزه کنیم انتقاد کنیم اما با آرامش مثلاً بیایید همین جا از این متن و بنده شروع کنید و بشدت انتقاد کنید منتها آرام و و در کمال آرامش نه با فحش و هتک حرمت ... بعد همین را در همه اعتقادات مان گسترش دهیم ... با عصبانیت و هیجان و جو زدگی به جایی نخواهیم رسید. چرا یا باید با فحش از کسب انتقاد کنیم و یا عاشق سینه چاک کسی باشیم همه خاکستری اند سیاه و سفید نبینیم ممنونم از همه کامنت گذاران مودب و منتقد
  • IR ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
   12 0
   آنچه به جایی نرسد در این مملکت همین حرف هاست
  • شهاب IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
   5 1
   چرا فکر می کنی شدنیه؟ با نوشتن این حرفا چیزی درست نمیشه قربانت گردم فرزین جان
  • IR ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
   7 2
   مبارزه جاش کف خیابونه عرضه داری بری ؟
  • IR ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
   9 0
   شما کارت درسته آقای پورمحبی . دست مریزاد. دغدغه مندی از نوشته های شما در عین طنز مسئولیت اجتماعی داری و این ها ارزشمنده . خدا حفظت کنه
  • IR ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
   2 5
   آقای بینام فقط اسم دو تا کشور رو نام ببر که با مبارزه خیابانی خوشبخت شدند
  • دادخواه IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
   4 0
   فرزین‌عزیز‌کار‌ومبارزه‌شما‌همین‌نوشته‌هاست‌که‌به‌اندازه‌خود کار‌امد‌است‌ولی‌تبهکار‌را‌باید‌نابود‌کرد‌انهم‌عملی‌هزینه‌هم‌دارد خوشبختانه‌این‌تبهکاران‌موجود‌بزدل‌هستند‌که‌پشت‌دین‌خود‌ را‌پنهان‌کردند‌و‌امروز‌این‌سپر‌دیگر‌کارایی‌ندارد
 • IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
  14 2
  عالی بود دمت گرم بی تعارف متن جالبی بود
  • IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
   3 0
   والا ما بجای تفکر تعقل و تامل درصاحب منصبان مان فقط های وهوی میکنیم
 • ناشناس IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
  3 19
  جناب شما خودتان از همه جوگیرترید! خواستید طنز بنویسید هجو شد! مردم که خوب می‌شناسندتان؛ پس لطف کنید و «زخم روی نمک مردم نپاشید»! خطای جنابعالی این است که دنیا را دنیای قانون و احترام متقابل و خویشتنداری - و از این قبیل کلمات دهن‌پرکن و خوش‌لفظ - می‌دانید؛ حال آنکه دنیا دنیای زور و قدرت و قانون قانون جنگل است. چه بخواهید چه نخواهید این‌طور است! حالا شما خویشتنداری کنید و بعد هم بروید مذاکره و سازش کنید ببینیم چه چیزی بر کارنامه زرین و درخشان چندین ساله‌تان (!) افزوده خواهد شد. ضمناً توصیه می‌کنم دفعه بعد این‌قدر تکه‌پرانی نکنید چون مردم کف خیابان خیلی بهتر از شما بلدند تکه بپرانند.
  • IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
   5 1
   اوخ اوخ فضا را داره براش ناامن می کنه
 • مریم SE ۲۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
  15 0
  اقای پورمحبی! نصف بیشتر این جوگیری و هول شدن و شلوغ کاریها به دلیل ندانم کاری اقایان نیست، پای منفعتی در میان است از جمله زوداز نربان ترقی بالا رفتن و به منصبی مهم رسیدن
 • مجید SE ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
  12 0
  جوگیرشدنهای متوالی متواتر دوستان بیشتر برای سور زدن به دولت کنونی و تضمین مناصب در اینده نزدیک است دوش به چشن اینها که نمیرود هزینه اش را از جیب مردم پرداخت میکنند . ملالی نیست که !
 • ایرج DE ۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
  7 0
  بسیار عالی نوشتید، دست مریزاد.
 • محمود IR ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
  11 1
  آقای پور محبی زیاد شلوغش نکن! دو سه تا سفارت بیشتر نگگرفتیم... حالا حالاها کلی پرچم موتده آتیش بززنیم و با صدور آقازاده ها ،کل دنیا را تسخیر خواهیم کرد .