۰ نفر
۲۶ مرداد ۱۳۸۸ - ۲۰:۱۲

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرد: به هیچ عنوان پارکبان را به معنای حقوقی قبول ندارم.

سرهنگ سیدهادی هاشمی با تأکید بر اینکه متأسفانه تمام تخلفات رانندگی در تهران هم‌اکنون با حضور فیزیکی پلیس کنترل می‌شود، گفت: قوانین و مقررات رانندگی فعلی ما سیاسی و انتخاباتی بوده و به هیچ عنوان پاسخگوی نیاز کنونی کشور نیست.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه روزانه 25 هزار خودرو در تهران جریمه و حدود یکهزار خودرو و موتورسیکلت متخلف به پارکینگ منتقل می‌شوند، افزود: این در حالی‌است که شاید در کل اتحادیه اروپا در طول یکسال این همه خودرو جریمه و توقیف نشوند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به اینکه 7 سال است لایحه اخذ جرایم رانندگی در مجلس منتظر تصویب است، گفت: سه دوره مجلس گذشت اما آقایان اجازه طرح این لایحه را در صحن علنی ندادند در حالی که هم‌اکنون هم اگر این لایحه در صحن علنی مطرح شود، دیگر کارایی ندارد.

وی ضمن بیان اینکه سالانه 360 هزار خودروی جدید به شهر تهران افزوده می‌شود، گفت: این در شرایطی است که برای احداث هر کیلومتر خیابان در پایتخت 30 میلیون تومان هزینه لازم است.
هاشمی همچنین خاطرنشان کرد: در صورت ادامه روند فعلی ظرف دو سال آینده دیگر در خیابان‌های تهران کسی نمی‌تواند تردد کند بنابراین چاره‌ای جز گسترش حمل‌ونقل عمومی نداریم، از سوی دیگر در کنار این امر باید برای تردد وسایط نقلیه شخصی ضابطه بگذاریم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با تأکید بر اینکه استفاده از وسایط نقلیه شخصی یک امتیاز است، گفت: در کنار این امر دسترسی به هر نقطه از شهر تهران یک حق شهروندی است، لذا باید به سمت استفاده از وسایط حمل و نقل عمومی پیش برویم. وی بر ضرورت توسعه دولت الکترونیک تأکید کرد و گفت: متأسفانه 30 درصد ترافیک تهران به دلیل عدم الکترونیکی بودن سیستم‌های پاسخگویی است که مردم مجبور به انجام سفرهای غیرضروری هستند. پیشنهاد راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ این است که در تمام اتوبان‌های شمال - جنوب و شرق - غرب تهران خط ویژه اتوبوسرانی ایجاد شود.

سرهنگ هاشمی با اشاره به این که اگر در تهران 250کیلومتر مسیر اتوبوس تندرو احداث شود همه نیازهای حمل و نقل مردم برطرف می‌شود، گفت: در مسیر خیابان ولیعصر (عج) نیز پیش‌بینی شده است در صورت ایجاد خط ویژه اتوبوسرانی حدود 500 هزار مسافر روزانه از تجریش تا راه‌آهن جابجا شوند.

او همچنین در خصوص پارکبان در تهران گفت: رانندگان برای اطلاع از محل انتقال خودروهایی که در محل‌های غیرمجاز پارک شده‌اند فعلاً با 110 تماس بگیرند.

کد خبر 14897

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =