پاسخ به گلایه های صنف قنادان جنوب تهران / افزایش ۱.۵ برابری سهمیه روغن قنادان 

ایلنا نوشت: روز گذشته رییس صنف قنادان جنوب تهران مدعی شده که بیشتر روغن مورد نیاز خود را با اختلاف 300 هزار تومان در هر ده کیلوگرم به صورت آزاد تهیه می‌کنند. این سخنان در حالی است که انجمن صنفی روغن نباتی تاکید دارد نه تنها روغن را با قیمت مصوب در اختیار قنادان قرار داده، بلکه سهمیه آن‌ها در فروردین ماه و در آستانه ماه رمضان افزایش یافته است.

محمد بی‌بلا، رییس صنف قنادان جنوب تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا مدعی شد؛ قنادان در حال حاضر بیشتر روغن مورد نیاز خود را با اختلاف 300 هزار تومان در هر ده کیلوگرم به صورت آزاد تهیه می‌کنند.

این سخنان با واکنش انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران روبه‌رو شده است. روابط عمومی این انجمن امروز به خبرگزاری ایلنا اعلام کرد: نه تنها روغن با قیمت مصوب در اختیار قنادان تهران قرار گرفته، بلکه سهمیه آن‌ها در فروردین ماه و در آستانه ماه رمضان افزایش یافته است.

به گفته این انجمن؛ از آذر ماه سال گذشته تا ماه جاری حدود یک هزار و 500 تن روغن نباتی در بین قنادان تهران توزیع شده است.

همچنین میزان سهمیه در فروردین ماه سال 1400، با افزایش بیش از 1.5 برابری به 500 تن رسیده است.

افزایش سهمیه قنادان با هدف تامین و تنظیم بازار بوده تا قنادان با اطمینان خاطر به استقبال ماه رمضان بروند.

انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران این موضوع را نیز یادآور شد که تمام سهمیه‌های تامین شده برای قنادان با نرخ مصوب بوده است.

این انجمن روغن مورد نیاز قنادان را مانند انجمن‌ها و اتحادیه‌های تولیدکننده دیگر در بخش صنایع غذایی به شکل تحویل مستقیم یا از طریق اتحادیه مربوطه با قیمت مصوب انجام می‌دهد.

223224

کد خبر 1503999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =