۱ نفر
۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۵
روزه‌داری به کاهش فشار خون کمک می‌کند

مدیر اداره تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: افراد دارای فشار خون خفیف و متوسط که اضافه وزن نیز دارند، می‌توانند روزه بگیرند و روزه‌داری به کاهش فشار خون آنان کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر زهرا اباصلتی با بیان اینکه البته این افراد باید با پزشک معالج خود مشورت کنند، افزود: به طور مثال در طول دوره روزه داری باید زمان و دوز مصرفی داروهای بلند اثر مانند ایندرال و یا داروهای ادرارآور این افراد، برای جلوگیری از کم آبی بدن، طبق نظر پزشک تنظیم شود.

وی ادامه داد: براساس نظر اجماعی پزشکان متخصص و موسـسه موضوع شناسـی فقهی، بیماران دچار فشار خون در صورتی می توانند روزه بگیرند که فشار خون آنها تحت کنترل باشد.

مدیر اداره تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیماران مبتلا به فشار خون باید چربی غذای خود را کنترل کرده و از کشیدن سیگار نیز پرهیز کنند.

دکتر اباصلتی افزود: افراد مبتلا به فشار خون بالا باید در دریافت میزان نمک توجه کافی داشته باشند تا با مشکلات ثانویه این بیماری روبه رو نشوند، علاوه بر اینکه روزه برای افرادی که فشار خون بالای کنترل نشده و بی ثبات دارند، به هیچ وجه توصیه نمی شود.

47231

کد خبر 1507042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =