۰ نفر
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۳:۳۲

روزنامه جوان نوشت:

گروه​ها و جریان های مختلف سیاسی آرام آرام مشغول جمع بندی های نهایی خود برای توافق با برخی از کاندیداهای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی می باشند.

نگاهی به صحنه سیاسی کشور بیانگر آن است که تاکنون 3109 نفر فعالیت خود را برای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز کرده اند که از این تعداد، حدود 1800 نفر دارای تحصیلات فوق لیسانس می باشند.

همچنین بر اساس گرایش سیاسی 1423 نفر از این افراد اصولگرا و 1346 نفر اصلاح طلب می باشند.نکته قابل توجه این که عمده این اصلاح طلبان مهره های سفید بوده و جریان انحرافی نیز به دنبال یارگیری از هر دوی این گرایش ها می باشد.

از دیگر سو بر اساس بررسی های صورت گرفته مشخص شده است که از مجموعه 3109 نفر ،1070 نفر علیه فتنه موضع مشخص داشته و 1335 نفر نیز هیچ موضعی موافق و مخالفی در خصوص فتنه بیان نکرده اند.

همچنین گفته می شود 600 تن از این افراد دارای مقبولیت خوبی بوده و در حوزه های انتخابیه خود مطرح می باشندو513 نیز دارای سابقه نمایندگی بوده و 371 نیز پیش از این تجربه رد صلاحیت را درکارنامه خود داشته اند.

/29217

کد خبر 150887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۴:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
  0 0
  بهتر است که شما فیلم کیف انگلیسی را در این زمان در صدا وسیما روی انتن برود تا مردم بهتر تصمیم بگیرند که به کدام کزینه رای بدهند تا وقت گرانبهای خودشان را از دست ندهند
 • صدا IR ۰۴:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
  2 1
  آقای جوان! من بعد از انتخابات88 به صحت و دقت(تا 4رقم اعشار) پیش بینی! شما ایمان آوردم. پس یه لطفی بکن و اسامی نمایندگان مجلس نهم را پیش بینی! و منتشر کن و ملتی را از نگرانی رها ساز.
 • بدون نام IR ۰۵:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
  0 0
  جمع بندی خوبی بود آن ها که علیه اصلاح طلبان مواضع متعادل منصفانه داشته اند رای اصلاح طلبان را هم خواهند داشت آن ها که به افراط افتادند حکما رای شان سوخته است کارگزاران دولت آن هایی که هیچ سخن نگفته یا موضع صریحی نداشته اند هم رای اصلاح طلبان را خواهند داشت نزدیکان به رییس جمهور مطلقا رای نخواهند داشت اصلاح طلبان خاموش تایید خواهند شد در نتیجه حکما و قطعا اگر جادو جنبل کاری نکند اصلاح طلبان در صدر می نشینند مگر این که ...
 • بدون نام IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
  2 0
  از کجا چنین دقیق نفرات را اعلام کرده اید واقعاً دست مریزاد به این علم غیب حتی تفکیک هم کرده اید که کدام اصولگرا است کدام اصلاح طلب