استان چهارمحال‌وبختیاری رتبه دوم پوشش تحصیلی در سطح کشور را کسب کرد

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان چهارمحال‌وبختیاری به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد.

به گزارش خبر گزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی اموزش وپرورش  ، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان  در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم  در رابطه با مساله ترک تحصیل دانش‌آموزان گفت: پیگیری از طریق معلم، مشاوران مدرسه، مدیر و سپس از طریق اداره کل صورت می‌گیرد به طوری‌که میزان  ترک تحصیل‌های ما نسبت به سال‌های گذشته کمتر شده است.
فرحناز قائدامینی به میزان پوشش تحصیلی در استان اشاره کرد و گفت: ۹۷ درصد پوشش  تحصیلی در پیش‌دبستانی و ۹۹.۱۲درصد در مقطع ابتدایی محقق شد و رتبه دو کشور را در پوشش تحصیلی بدست آوردیم.
وی در خصوص مشکلات اجتماعی دانش‌آموزان در مدارس نیز گفت: طرح یاریگران زندگی و نماد با همکاری ۱۲ دستگاه در ۵۹۰ مدرسه اجرایی می‌شود که پیگیری مسائل و مشکلات در شبکه شاد است و مشاورین ما در مدرسه و اداره کل و اولیا و دانش آموزان در مورد مسائل اخلاقی، عبادی و درسی مشاوره می‌دهند.
قائدامینی در ادامه در خصوص افزایش ۳۰ درصدی شهریه مدارس غیردولتی در سال تحصیلی جدید و امکان تداوم آموزش مجازی، عنوان کرد: در ایام شیوع کرونا آموزش در این مدارس تعطیل نشد و حتی در برخی مواقع کار معلمان نیز چند برابر شد، بنابراین شهریه باید کامل پرداخت شود، اما این مدارس برای هزینه‌های فوق‌ برنامه که در گذشته انجام می‌شد، نباید هزینه‌ای را دریافت کنند، این افزایش هزینه مدارس غیردولتی بر اساس تورم سالانه اعمال می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه قطعا کیفیت آموزش مجازی از آموزش حضوری پایین‌تر است، ادامه داد: نمی‌توان برخی از مفاهیم را در آموزش مجازی به دانش‌آموز منتقل کرد، همچنین بابت کیفیت آموزش در این شرایط نگرانی‌هایی نیز وجود دارد.

48

کد خبر 1513051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =