ایسنا نوشت:


فرمانده نیروی انتظامی درباره سخن استاندار تهران مبنی بر اینکه در تهران مشکل حجاب وجود ندارد گفت: ظاهر جامعه گویای این بحث است و مردم نیز خود این موضوع را می‌بینند و ارزیابی می‌کنند.

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه بیست‌وهشتمین جشنواره قرآنی کارکنان ناجا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه استاندار تهران اعلام کرده که مشکل حجاب وجود ندارد، اظهار کرد: من اطلاع ندارم که سوال چگونه از ایشان پرسیده شده و ایشان نیز چه پاسخی دادند اما ظاهر جامعه گویای این بحث است و مردم نیز خود این موضوع را می‌بینند و ارزیابی می‌کنند.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: وقتی که نیروی انتظامی برخوردهای خود را کم می‌کند افراد هنجارشکن از حدود و خطوط عبور می‌کنند.

وی با بیان اینکه طرح برخورد با بدحجابی از اوایل اردیبهشت‌ماه آغاز شده است، افزود: اطلاع‌رسانی در رابطه با اقدامات صورت گرفته در پایتخت توسط رییس پلیس تهران انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: در رابطه با این موضوع اقدامات بسیار خوبی انجام شده و از هنجارشکنی جلوگیری شد، در مجموع نیروی‌انتظامی سرریز کم‌کاری‌های دیگر دستگاه‌هاست و بالاخره هم باید در این حوزه جوابگو باشد.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: به طور مثال در حوزه موادمخدر مردم معتادان و موادفروشان را در سطح شهر می‌بینند و اقداماتی که از سوی دستگاه‌های مرتبط باید انجام شود مورد توجه قرار نمی‌گیرد و نیروی انتظامی ناچار پاسخگوست.

احمدی‌مقدم اضافه کرد: زمانی که ناجا در این رابطه عمل نکند یک گروه فشار می‌آورند و اگر اقداماتی در این باره انجام ندهد گروهی دیگر فشار می‌آورند.

وی در پاسخ به سوال مبنی به نگاه نیروی انتظامی به سربازان اظهار کرد: نیروی انتظامی به سرباز یک نگاه بهره‌کشی ندارد و معتقد است که سربازی باید محلی برای سازندگی باشد و نقطه ضعف‌ها در این دوره برطرف شود.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه اعتبارات خاصی برای این سربازان در نظر گرفته شده است، افزود: اگر سربازان فعالیت قرآنی نیز داشته باشند امتیازات خاصی به آنها تخصیص داده می‌شود.

احمدی‌مقدم خاطرنشان کرد: محدودیتی برای ترویج قرآن و باورهای دینی در ناجا قائل نیستیم به طوری که معتقدیم ماموران ما باید عالم به دین، عامل به دین و مجری احکام دینی باشند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در برنامه پنجم توسعه نیروی انتظامی گامهای مهم و باارزشی را برای رسیدن به یک پلیس مطلوب برداشته است افزود: پلیس شایسته و بایسته برای نظام اسلامی وجه متمایز پلیس ما با تمام پلیس‌هاست.

احمدی‌مقدم همچنین در همایش سراسری نگهداشت نیروی انسانی ناجا اظهار کرد: نگهداشت نیروی انسانی یکی از مسایل مهم هر سازمانی برای حل و فصل مسایل معیشتی کارکنان، ارتقا روحیه آنان و آمادگی‌شان برای خدمت مسئول است.

فرمانده ناجا پلیس شایسته و بایسته برای نظام اسلامی را ویژگی یک پلیس مطلوب عنوان کرد و افزود: این ویژگی پلیس ما را با تمام پلیس‌ها متمایز می‌کند.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه یکی از محوری‌ترین سازمان‌ها در ایجاد عدالت در کشور نیروی انتظامی است که در این رابطه هم هیچ تردیدی نیست، افزود: در برنامه پنجم توسعه نیروی انتظامی قادر است گام‌های مهمی را در این مسیر بردارد.

وی به موضوع اعتمادسازی در بین کارکنان خود اشاره کرد و گفت: زمانی وقتی که می‌گفتیم پلیس رشوه نگیرد همه می‌خندیدند درحالی که این پدیده در حال رخت ‌بستن از نیروی انتظامی است.

4747

 

کد خبر 151813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =