سعید نمکی: جزو ۶ کشور سازنده واکسن کرونا هستیم

فارس نوشت: وزیر بهداشت گفت: در حوزه واکسن ششمین کشور مطرح دنیا قلمداد می‌شویم که خودمان می‌توانیم از نقطه صفر واکسن کووید بسازیم.

سعید نمکی، وزیر بهداشت و سورنا ستاری معاون علمی و فن آوری ریاست جمهوری  امروز از خانه نوآوری و فن آوری ایران در نمایشگاه بین‌المللی تهران بازدید کردند.

 برای احترام به مردم، ضروری است که کمترین آسیب را حین آموزش به بیمار وارد کنیم
 
نمکی با بیان اینکه مدت‌ها بود که چگونگی آموزش پزشکی به صورت مجازی از رؤیاهای ما به شمار می‌رفت، بیان کرد: این امر به خصوص در ایام کرونا بیشتر احساس می ‌شد که با همت معاونت علمی ‌و فناوری ریاست ‌جمهوری و شرکت‌های دانش بنیان محقق شد.
 
وزیر بهداشت تصریح کرد: با همت، نیت پاک و فکر ناب عزیزانمان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همدلی که بین همکاران ما در وزارت بهداشت با این عزیزان بود و همت شرکت‌های دانش بنیان به لطف خدا امروز شاهد به کارگیری ابزاری هستیم که در آموزش مجازی به دانش‌آموزان و دانشجویان، رزیدنت‌ها در رشته‌های مختلف و همچنین اساتید در اجرای عمل‌های جراحی کمک خواهد کرد.
 
وی با بیان اینکه مدت‌ها نگران بودیم که برای آموزش پزشکی دچار کمبود و نقصان نشویم و همین‌طور برای کاهش اذیت و آزار بیماران در بیمارستان‌های آموزشی نگرانی داشتیم، تصریح کرد: برای احترام به مردم و حقوق بیمار، ضروری است که کمترین آسیب را حین آموزش به بیمار وارد کنیم که خوشبختانه این ابزار می‌تواند در این راستا کمک کننده باشد. همین طور رباتی طراحی شده برای جراحی‌های بسیار ظریف، بدون کمترین و کوچکترین خطای پزشکی که مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
نقش آفرینی ایران به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تکنولوژی، دانش علوم پزشکی و رشته‌های وابسته در جهان
 
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: از همه طراحان، سازندگان و شرکت‌های دانش بنیان به خصوص  دکتر ستاری که این حرکت را راهنمایی و کمک کردند، تشکر می‌کنم. همچنین از همکارانم که با اعتقاد و ایمان به این حرکت بزرگ ملی کمک کردند، سپاسگزارم.
 
نمکی ادامه داد: به نظرم در آینده‌ای نزدیک خواهید دید که در این دوران تحریم با شکستن تابوی سیاسی که برای ما در دنیا ایجاد کرده‌اند، جمهوری اسلامی ایران راه صد ساله را طی کرده و بسیاری از محصولات پزشکی را صادر خواهد کرد. 
 
وی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران در حوزه واکسن به خصوص واکسن کووید که دانشمندان در ۶ پلتفرم گسترده در حال کار روی آن هستند اثبات کرده، در کنار این عظمت‌هایی که توسط این عزیزان خلق شده، می‌تواند به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تکنولوژی، دانش علوم پزشکی و رشته‌های وابسته در جهان نقش آفرینی کند. ما در حوزه واکسن ششمین کشور مطرح دنیا قلمداد می‌شویم که خودمان می‌توانیم از نقطه صفر واکسن کووید بسازیم.
 
وزیر بهداشت عنوان کرد: در حوزه تولید تجهیزاتی که امروز مشاهده کردیم ما جزو ۴ تا ۵ کشور اول دنیا هستیم. با قیمت‌هایی که ما این ابزار را تولید می‌کنیم بازار بسیار خوبی در آینده نزدیک خواهیم داشت.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1525980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =