داروغه‌زاده: روحانی نتوانست از هنرمندان در برابر هجمه بخشی از حاکمیت، حمایت کند

ابراهیم داروغه‌زاده معتقد است که هنرمندان تاثیر مهمی در پیروزی روحانی داشتند، اما پس از روی کار آمدن دولت او، چون نتوانست در برابر هجمه نهادها و افراد قدرتمند در حاکمیت، هیچ کمکی به هنرمندان بکند، همین موضوع باعث شد که آن‌ها از سیاست فاصله بگیرند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ابراهیم داروغه‌زاده، سینماگر و دبیر سه دوره از جشنواره فیلم فجر، در کلاب هاوس خبرآنلاین که امشب (یکشنبه ۶تیر) برگزار شد، از دلیل قهر دو سه ساله سلبریتی‌ها و هنرمندان با سیاست، سخن گفت. 

داروغه‌زاده در آغاز صحبت‌هایش گفت: «درباره انتخابات اخیر باید اشاره کنم که هنرمندها به عنوان بخشی از جامعه، مثل بسیاری دیگر از افراد، در انتخابات شرکت نکردند و به شکل طبیعی می‌توان این را توضیح داد.»

او با اشاره به دلسرد شدن چهره‌های هنری از حمایت دولت روحانی، گفت: «شاید هنرمندان از دولت آقای روحانی خیری ندیدند، آقای روحانی حداقل در حوزه سینما در مواجهه هنرمندان با افراد و نهادهای دیگر، نتوانست خیلی به آن‌ها کمکی کند. خیلی از سینماگران مجوز نگرفتند و دولت هم نتوانست کمکی در این زمینه انجام دهد. همچنین هنرمندان بسیاری مورد هجمه رسانه‌ای سازمان‌دهی شده قرار گرفتند و برخی دیگر نیز شکست در انتخابات ۱۳۹۶ را سر هنرمندان تلافی کردند و این یک پروژه‌ای شد تا هنرمندان در هیچ انتخاباتی از هیچ کاندیدی حمایت نکنند. از یاد نبریم سال ۱۳۹۲، خانه سینما از آقای روحانی حمایت کرد و تاثیر مهمی در پیروزی آقای روحانی داشت.»

داروغه‌زاده درباره دلیل اصلی جدایی سلبریتی‌ها از سیاست در سال‌های اخیر گفت: «برآیند مدیریت آقای روحانی به شکلی نبود که هنرمندان احساس کنند برای آن‌ها نفعی داشته است. بخشی از حاکمیت هم که تصور می‌کرد حضور اهالی هنر در انتخابات، علیه جناح‌شان است، کاری کرد که آن‌ها در انتخابات حضور نداشته باشند.»

۵۷۲۴۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1529830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =