۲ نفر
۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۹

هشدارها را جدی بگیریم

علی‌اصغر سمیعی‌ زفرقندی
هشدارها را جدی بگیریم

قرار است روز جمعه اول مردادماه سال‌جاری توسط کانون صرافان، مجمع عمومی، برگزار و همچنین انتخابات برای انتخاب اعضای شورای عالی برای دوره جدید انجام شود.

حدود ۷۰۰ صراف برای شرکت در مجمع دعوت می‌شوند که بیش از نیمی از آنها در شهرستان‌ها هستند. در شرایط حاضر که اکثر نقاط کشور در وضعیت قرمز از نظر بیماری واگیردار کرونا به سر می‌برند، خوب است که برگزارکنندگان رضایت می‌دادند که جلسه مجمع و همچنین انتخابات از طریق اینترنتی و به طور غیرحضوری برگزار شود و با توجه به نرم‌افزارهایی که توسط متخصصین در کانون طراحی شده این کار به راحتی انجام‌پذیر است.
متاسفانه مسئولان برگزاری به علت نامعلومی به شدت با این امر مخالفت می‌کنند و اصرار دارند که مجمع و همچنین انتخابات به صورت حضوری برگزار شود.
روحیه این اشخاص به‌گونه‌ای است که تنها به رای خودش پایبند هستند و حاضر به پذیرفتن نصیحت از هیچ نصیحت‌کننده‌ای نیستند.
برخی معتقدند که این اصرار ایشان برای حضوری بودن مجمع علل سودجویانه دارد، مانند به حداقل رساندن مشارکت و به نوعی مهندسی در امر انتخابات و ظاهرا ایشان امیدوار است که با این ترفند بتواند خودش و دوستانش را بار دیگر به صندلی‌های شورای عالی برساند.
بنده در این شرایط خاص از همه مسئولین بهداشتی کشور، مسئولین محترم بانک مرکزی و مقامات نظارتی کشور و همچنین رسانه ها در این باره استمداد می‌کنم و تقاضای دخالت دارم.
باید توجه داشت که در این موقعیت پای جان عده زیادی از مردم، و من جمله همکاران در میان است، و نباید اجازه داد که حس جاه‌طلبی برخی موجب خسارات فراوان مالی و به‌خصوص جانی به مردم عزیزمان  شود.
لطفا همه این هشدار را جدی بگیریم، چون اگر  برگزاری این مجمع باعث به خطر افتادن جان حتی یک نفر هم بشود، ممکن است همه ما نزد خداوند سبحان مسئول باشیم.
*رییس اسبق کانون صرافان
۲۲۳۲۲۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1536350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =