۰ نفر
۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۶
محمدجواد سلمانپور؛ مصداق عینی ساده زیستی

لابه لای اخبار سیاسی امروز چشمم به نام استاد سلمانپور روشن شد. ادامه ی نام استاد عبارت گزینه استاندار فارس جلب توجه کرد و سبب تکلیف شد تا چند سطری مختصر در اوصاف معلم خویش قلمی کنم.

محمد جواد سلمانپور را از سال75می شناسم، به من و همکلاسی هایم فقه واصول درس می داد اما قبل از آنکه تسلطش را بر لمعه دمشقیه و اصول به رخ بکشد اخلاق و مرامش ما را جذب می کرد.معلمی به غایت مخلص و اخلاق مدار و البته شجاع و نترس.

خوب یادم هست در همایش جوانان،چرا؟دانشگاه وقتی پشت تربیون قرار گرفت تا راجع به ریشه ها و دلایل افزایش آمار اعتیاد و...سخنرانی کند هنوز جمله ی اول به دوم نرسیده رنگ از رخسار مقامات حاضر در همایش رخت بربست و یادداشت های تذکر تحویل بنده که مجری و دبیر همایش بودم شد،محتوای تمام تذکرات خلاصه می شد به لاپوشانی و نگفتن حقایق ولی دکتر سلمانپور گفت آنچه که باید گفته می شد.امروز از سوی دوستان و همکاران دانشگاهی و رفقای دوران دانشگاه شنیدم که کارزاری در حمایت از استاندار شدن دکتر سلمانپور خطاب به وزیر کشور طراحی شده است.

از سیاست و بازی های سیاسی چیزی سرم نمی شود و علاقه ای هم ندارم که از این بازار مکاره سر در بیارم،اما بنا به شناختی که از استاد سلمانپور دارم، می دانم که خلوص نیت وی و خداترس بودنش در اوضاع و احوال فعلی جامعه به کار خدمت به خلق الله خواهد آمد.استاد سلمانپور چند سالی رئیس دانشگاه علوم قرانی شیراز بود که حضور ابوی عزیزم در آن مجموعه سبب و علتی شد تا باجنبه های دیگری از شخصیت دکتر سلمانپور به عنوان یک مدیر اشنا شوم.بی تکلفی و ساده زیستی وی را بارها در مواجه با کارکنان و مدیران مجموعه ی تحت مدیریتش دیده ام.نمیدانم خیر و صلاح استادم به حضور و تصدی ایشان بر مسند استانداری فارس هست یا خیر اما یک نکته را خوب می دانم:

حضور استاد سلمانپور در ساختمان فلکه ی ستاد شیراز برابر است با دیدن مصداق عینی و تحقق شعاری که خیلی ها سر می دهند و کمتر دیده شده است و آن ادعای ساده زیستی مدیران نظام است. آمدن دکتر سلمانپور به استانداری فارس نوید حضور مدیری است که می توان بدون لکنت زبان نقدش کرد.

* وکیل دادگستری

کد خبر 1557314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ابوحسام IR ۰۸:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
    0 0
    چون این مطلب در خبرگزاری، خبرآنلاین نشر گردیده است. هم به راوی و هم به ناشر خبر شک دارم قطعا آقایی که صحبتش را میکنید و میکنید، بشدت آفتاب پرست است و اهل غش کردن به سمت اصلاحاتچی ها