۰ نفر
۲۴ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۳:۳۹

‌ «مدیریت و رهبری»، «بهداشت و درمان»، «ورزش و سرگرمی»، «ادب و هنر» و «سوگواری، قرآن و روزه» از فصول کتاب «چهار‌ فصل کوچ» هستند که به روایت خاطرات اسارت تعدادی از آزادگان ایرانی می‌پردازد.

به گزارش خبرآنلاین، کتاب «چهار فصل‌کوچ» که به روایت خاطرات اسارت تعدادی از آزادگان ایرانی در ۵ فصل «مدیریت و رهبری»، «بهداشت و درمان»، «ورزش و سرگرمی»، «ادب و هنر» و «سوگواری، قرآن و روزه» می‌پردازد در ۴۰۷ صفحه و با قیمت ۶۲۰۰ تومان از سوی انتشارات سوره مهر به بازار ‌کتاب ‌عرضه شد. در هر کدام از فصول این کتاب، چند تن از اسرا با توجه به سر فصل‌های کتاب به بیان خاطرات خود در این باره پرداخته‌اند.

این‌ کتاب بخشی انجام ‌یافته از طرح‌ تحقیقاتی ‌کلانی است که به منظور گردآوری و تدوین موضوعی‌ خاطرات اسیران ایرانی ‌در عراق با نام «فرهنگ آزادگان» فراهم شده است. بر این اساس در فصل «‌مدیـریت‌ و رهبری» با دو تن از آزدگان به نام‌های جهانبخش شاکری و مجید غلاث گفت‌و‌گو شده و در فصل «بهداشت‌ و درمان» هم با غلامرضا ادریسی، محمدعلی جعفری محمد محمدی و حسن خراسانی در این باره گفت گو شده است. با محمدرضا ورسیده، حسین امیری فر و... هم درباره «ورزش ‌و سرگرمی‌ها» در اردوگاه‌های اسرا گفت‌و‌گو شده و در فصل «ادب‌ و هنر» با ناصر ثریایی، محسن خرمدل و... صحبت شده و در فصل «سوگواری، ‌قرآن‌، روزه» هم با علی آقامعلی لو، اکبر کریمی و... گفت‌و‌گو شده است. همچنین در ابتدای هر فصل اطلاعاتی در مورد آن آزاده از جمله (اطلاعات مربوط به زمان اسارت، نام منطقه، اردوگاه و... هرکدام از اسرا نیز ‌آمده است) آورده شده است.

چهار‌ فصل ‌کوچ

در مقدمه ‌کتاب ‌آمده است: «اسارت ‌یکی از ‌پیامدهای ناخوشایند و ناخواسته هر ‌جنگی است‌ که به وقوع می‌پیوندد. از هنگامی ‌که شخص اسیر‌ می‌شود در وضعیت جدیدی قرار می‌گیرد که ‌تا آن زمان تجربه نکرده است‌. ‌ به مرور واقعیت اسارت برایش معنا‌ پیدا‌ می‌کند و‌ مفهوم دیگری ‌از «خودی او» شکل می‌گیرد و...»

۲۹۱/۶۰

کد خبر 157231

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • زهره IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۳۱
    0 0
    زنده باد ایران و ازادگان سر افراز ایرانی. من خاک پای همگیشونم .