۵ نفر
۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰
می‌بخشید که در ماموریت به‌جای کار تفریح کردم!

مردم ما تاکتیک‌ناپذیر و وندالیسم نیستند!

چندی پیش وقتی اسکوچیچ به تیم ملی فوتبال ما نسبت تاکتیک‌ناپذیر بودن را داد غوقایی بپا شد. اما وقتی نماینده محترمی همچون شاهان قاجار که بعد از مسافرت به دیار فرنگ مبهوت آنجا گشت به کنایه گفت: تماشاگران رئال مادرید وندالیسم نیستند اتفاق خاصی نیفتاد! چراکه از جمله نماینده فوق اینگونه برمی‌آمد که مردم ما وندالیسم هستند! -چون ایشان نماینده مردم ما هستند نه کشورهای دیگر.- من بعنوان یکی از مردم در  مقام پاسخ به ایشان می‌گویم: بنده نه تنها وندالیسم نیستند بلکه ‌دانم وندالیسم چیست! من فقط متعجب هستم از مقایسه شعارهای انتخاباتی با کارهای بعد از انتخابات و البته از توصیه مردم به نخوردن با  رفتن به تماشای فوتبال لاکچری در دیار فرنگ! همین و بس ...  خدارو شکر که ایشان وقت نکردند مطالعات مردم نگاری خود را بپایان برسانند چون درآنصورت معلوم نبود تماشاگران رئال مادرید چقدر بیشتر از ما خوب می‌شدند! راستی چقدر ما خوبیم؟!     

مسئولین عزیز؛ لطفا معذرت‌خواهی نکنید!
یک زمان درد بی درمان‌مان این بود که چرا مسئولین از بعضی از قصورات و تقصیرات‌شان عذرخواهی نمی‌کنند. حالامصیب‌مان این شده چرا عذرخواهی را سپربلای خودشان می‌کنند! درست مثل بساز و بفروش‌های ساختمان که نصفه شبی در محله صد تن تیرآهن خالی می‌کنند و بعد با کمال ادب و فروتنی با نصب بنری از همسایگان محترم عذرخواهی می‌نمایند!

واقعا ما ایرانی جماعت، با روحیه شواف‌محوری که داریم در سیم ثانیه قابلیت تبدیل هر فضلی را به خز داریم! یکیش همین مقوله معذرت‌خواهی! جا دارد این پیام‌ به گوش مسئولین دلسوز رسانده شود که اگر می‌بینند گاه و بیگاه ژاپنی‌ها  عذرخواهی می‌کنند ادا درنمی‌آورند واقعا از چیزی که ناخودآگاه و بدون برنامه‌ریزی قبلی برای‌شان پیش‌آمده، تقاضای بخشش می‌کنند(حتی بعد از آنهم یا استعفا می دهند یا خودکشی می کنند) یعنی با نیت قبلی و به عمد و آگاهانه، کار اشتباهی نمی‌کنند تا بعد با یک عذرخواهی ناقابل ماجرا را ماست‌مالی کنند!

عذرخواهی قوانینی دارد
 عذرخواهی هم برای خودش اصولی دارد و اولین اصلش هم قصور و غفلت است. مثلا اگر نگهبانی غفلتا خوابش ببرد و در همان حین اتفاقی بیفتد خیلی متفاوت است با اینکه نگهبانی شاهد اتفاقی باشد و کاری نکند! من حیث المجموع  درهای معذرت‌خواهی برای هر جور چیز ناجور به یک اندازه باز نیست!

اینکه ماموری نداند در ماموریت اداری باید کار اداری کرد و یا نداند چه نباید کرد (و تازه این چه نباید کردها را هم، استوری کند) با عرض معذرت باید گفت حنای معذرت خواهیش رنگی ندارد. حتی اگر برای تحقیق و تفحص پیرامون وندالیسم و سایر ایسم‌هایی بزرگتر از آن باشد.  

چون مردم ما هم به اندازه مردم اسپانیا  می‌دانند که برای خرید بلیط بازی رئال‌مادرید، هم پول زیاد و هم برنامه‌ریزی چند روزه لازم است. یعنی دقیقا به اندازه طول مدت ماموریت و ایضا مبلغی به اندازه حق ماموریت! حال پیدا کنید دلیل ماموریت را! البته همه اینها به شرطی است که استادیوم مختلطی که بشدت منقلب می‌کند بشود سر کرد.                

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1578890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
  0 0
  ۲۰
 • IR ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
  0 0
  درست گفتید. اینها هم معذرت خواهی را کرده اند سپر بلا در صورتی که عذرخواهی اولین قدم برگشت از راه اشتباه است. ایشان باید ضرر وارد شده به بیت المال را از جیب مبارکش جبران کند و بعد هم استعفا بدهد تا الگوی دیگران شود. معذرت خواهی درد کشور را درمان می کند و امور باز بر همان پایه ای می چرخد که قبلاً هم می چرخید. در توبه هم پذیرش اشتباه اولین قدم است و باید با اقدامات بعدی به مرحله پذیرش برسد.
 • بینام IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
  0 0
  واقعا آقایون بیسوادی که همه کاره مردم و مملکت رو به ویرانی شدن وقاحت رو به حد اعلای خودش رسوندن!!!!!! تازه این یکی از دستش در رفته و استوری کرده. خدا میدونه که چه کارها که نمیکنند به اسم سفر کاری!!!!!! وقتی چهل نفر برای مذاکره میرن تو خود حدیث مفصل بخوان از این جمع نابخرد بیسواد!!!!!!