تعداد کشته‌های ناآرامی‌های قزاقستان اعلام شد

ایسنا نوشت: نماینده دادستان کل قزاقستان اعلام کرد، در طول وضعیت فوق‌العاده ۲۲۵ تن کشته شدند.

به گزارش رویترز، نماینده دادستانی کل قزاقستان اعلام کرد، در جریان وضعیت فوق‌العاده پزشکی قانونی ۲۲۵ جسد را تحویل گرفت که ۱۹ جسد متعلق به نیروهای ارتش و نیروهای پلیس بود.

او توضیح داد: اجساد به پزشکی قانونی‌ها در سراسر کشورها تحویل داده شده بود.

این مقام دادستانی به خبرنگاران گفت: این تعداد شامل غیرنظامیان و افزاد مسلحی می‌شود که به دست نیروهای امنیتی کشته شدند.

دادستانی قزاقستان اعلام کرد، خشونت‌های اخیر در کشور ۴۵۷۸ متضرر داشت و نیروهای امنیتی توانستند اوضاع را به حالت عادی بازگردانند.

رئیس اداره تحقیق کیفری در دادستانی کل گفت، ۴۵۷۸ تن متضرر شدند که در بین آنها ۴۳۵۳ تن زخمی شدند و ۳۳۹۳ تن آنها نیروی امنیتی بودند.

او اشاره کرد، در آینده این آمار می‌تواند تغییر کند.

قزاقستان از ابتدای ژانویه جاری شاهد موجی از اعتراضات با مطالبه‌گری‌های اقتصادی بود که به درگیری‌های شدید بین تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در شهرهای مختلف از جمله شهر آلماتی منجر شد.

قزاقستان پس از آن خواستار کمک سازمان پیمان امنیت جمعی شد. با آرام شدن اوضاع وضعیت فوق‌العاده در این کشور به دستور رئیس‌جمهوری لغو شد.

۳۱۱۳۱۱

کد خبر 1592986

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • آسو IR ۰۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
    4 0
    فقط یکی به من توضیح بده الان اینها شهید راه آزادی شدن یا در راه فتنه به درک واصل شدن،بخشنامه اش رو زودتر بدین تا بدونیم،البته با توجه به اینکه بیشتر کشته ها توسط روسها کشته شدن احتمالا گزینه دوم است چون کسی رو که روس بکشه که شهید نیست،حتی اگر نگهبان یه مسجد چچنی و داغستانی رو یه روس مست بکشه، حتی من تا حالا نشنیدم یه کشته های جنگهای عباس میرزا با روس بگن شهید،احتمالا عباس میرزا هم فتنه گر مخملی بوده که روسها رو ناراحت کرده،