مروری بر حوادث صبح ایران در چهارشنبه 8 تیر 1390

دستگیری زورگیرهای خشن پیش از فرار از کشور
روزنامه جام‌جم نوشت: 3 سارق زورگیر که با سرقت گسترده در محله‌های تهران قصد فرار از کشور را داشتند، دستگیر شدند. 
رسیدگی به پرونده اتهامی اعضای این باند خشن هنگامی در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت که تعدادی از مالباختگان با حضور در شعبه 4 دادیاری دادسرای جنایی تهران با ارائه شکایتی عنوان کردند، پس از سوار شدن به یک خودروی پراید مشکی‌رنگ، راننده و 2 سرنشین آن با چاقو به آنها حمله‌ور شده و پس از ضرب و جرح اموالشان را سرقت کرده‌اند.
با دستور قضایی از سوی دادیار رضوانفر، پرونده برای پیگیری و تحقیقات به پایگاه دوم پلیس آگاهی ارسال شد. در حالی که تحقیقات در این زمینه آغاز شده بود، پرونده دیگری به پلیس آگاهی ارسال شد.
شاکی در ارتباط با شکایتش گفت: وقتی در حوالی میدان آزادی سوار خودرو شدم، سرنشینان پراید با تهدید چاقو بیش از 5 میلیون تومان از اموالم را سرقت کرده و سپس در تاریکی شب مرا از خودروی در حال حرکت، بیرون انداخته و متواری شدند.
با جمع‌بندی اطلاعات معلوم شد، خودروی سارقان تحت تعقیب چندی پیش از صاحب آن در حوالی کرج سرقت شده است و متهمان پس از کرایه خودرو با کشاندن راننده به اطراف کرج با بستن دست و پای وی، متواری شده‌اند و در حال حاضر با این خودرو به بهانه حمل مسافر اموال مردم را با ضرب و جرح سرقت می‌کنند.
با به دست آمدن اطلاعات از چهره و مشخصات خودروی سارقان خشن، ماموران یگان گشت پلیس آگاهی تهران، هنگام گشتزنی در نزدیکی پارک چیتگر با دیدن خودروی سارقان در یک اقدام ضربتی راه فرار آنها را مسدود کرده و با دستگیری 3 سرنشین خودرو آنها را به پلیس آگاهی منتقل کردند.
با شروع تحقیقات، متهمان پس از روبه‌رو شدن با تعدادی از مالباختگان، زبان به اعتراف گشوده و به ده‌ها فقره زورگیری و ضرب و جرح مردم اعتراف کردند. در بررسی سوابق یکی از متهمان به نام یونس معلوم شد وی پیش از این به اتهام جرایم مختلف از جمله قتل عمد، ایراد ضرب و جرح، درگیری و مقاومت در برابر ماموران، نگهداری سلاح و اخلال در نظم دستگیر و مدتی را در زندان تحمل کیفر کرده است.
متهمان در اعترافات خود گفتند: تصمیم داشتند پس از سرقت‌های گسترده در نقاط مختلف تهران، با جمع‌آوری پول هنگفت از کشور خارج شوند که در یک‌قدمی خروج از کشور دستگیر شده‌اند.
سرهنگ یگانه، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی با اشاره به اقدام مجرمانه اعضای این باند، از مردم خواست چنانچه اموال آنها از سوی سرنشینان خودروی پراید مشکی‌رنگ سرقت شده است، برای شناسایی متهمان به پایگاه دوم پلیس آگاهی مراجعه کنند.

 

زن برای طلاق به چهره پدرش اسید پاشید
روزنامه جام‌جم نوشت: زن 21 ساله وقتی با اصرار پدر برای ادامه زندگی با شوهر معتاد روبه‌رو شد، با اسید چشم پدرش را کور کرد.
چند روز پیش ماموران انتظامی سراب از درگیری خانوادگی منجر به اسیدپاشی اطلاع پیدا کردند و با حضور در محل حادثه معلوم شد زن 21 ساله‌ای پس از مشاجره با انداختن ظرف حاوی اسید به سوی پدرش، او را از ناحیه چشم و صورت دچار آسیب کرده است.
با انتقال مرد حادثه‌دیده به بیمارستان مداوای پزشکان آغاز شد و به علت شدت جراحات، وی بینایی چشم راستش را از دست داد.
با تشکیل پرونده‌ای در این ارتباط تحقیق از زن جوان آغاز شد.
وی در بازجویی گفت:‌ 17 ساله بودم که به درخواست پدرم با جوانی که ساکن تهران بود، ازدواج کردم. یک سال بعد از ازدواج متوجه شدم او به تریاک اعتیاد دارد و سرانجام نتوانستم او را تحمل کنم و به خانه پدری‌ام بازگشتم.‌ هنگام حادثه پدرم از من خواست به خانه شوهرم برگردم و من نیز برای لحظه‌ای کنترلم را از دست داده و محلول لوله‌بازکنی را به سمت پدرم انداختم که منجر به وقوع این حادثه شد. در آن لحظات نمی دانستم مرتکب چه عمل زشتی شده ام و همه چیز به دلیل عصبانیت من در پی اصرار های پدرم رقم خورد و اکنون به شدت پشیمانم و از پدرم درخواست بخشش می کنم.
در ارتباط با این حادثه دادستان سراب گفت: این حادثه موجب از بین رفتن بینایی چشم راست و آسیب‌دیدگی شدید صورت و گردن پدر متهم شده است. پدر این دختر از شکایت علیه فرزندش صرف نظر کرده است، اما پرونده بعد از تحقیقات به دادگستری ارسال خواهد شد تا جرم ارتکابی از جنبه عمومی مورد رسیدگی قرار گیرد.

 

راز گشایی پزشکی قانونی از قتل کودک 5/2 ساله
روزنامه جام‌جم نوشت: پس از گذشت 10 ماه از زمان قتل کودک 5/2 ساله در شهریار، کارشناسان پزشکی قانونی نظر دادند مرگ این کودک بر اثر ضربه مغزی بوده و او زنده به گور نشده است. 
مهر سال گذشته جسد این کودک در گورستانی در شهریار کشف شد و بررسی‌های اولیه نشان می‌داد او پیش از مرگ مورد کودک‌آزاری قرار گرفته و آثار کبودی در بدنش مشهود است. جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و کارشناسان با گذشت 10 ماه از وقوع حادثه بالاخره روز گذشته اعلام کردند پسرک بر اثر ضربه مغزی کشته شده و بعد از جنایت جسدش دفن شده بود.
با مشخص شدن علت اصلی مرگ این کودک، به زودی مادرش و مردی را که با او ارتباط پنهانی داشت و هر دو به اتهام قتل بازداشت شده‌اند، صحنه جنایت را بازسازی می‌کنند.
روند رسیدگی به این پرونده هنگامی در دستور کار کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی شهریار قرار گرفت که مادر کودک با ارائه شکایتی از 2 مرد شرور راز این جنایت هولناک را فاش کرد.
مادر از مرگ کودکش گفت
زن جوان درباره این ماجرا به پلیس گفت مرد شروری پسر 5/2 ساله‌اش را کشته است، وی توضیح داد: چند روز پیش من و پسرم در خیابان منتظر تاکسی بودیم که یک خودروی سواری مقابلمان توقف کرد و سوار شدیم. پس از طی مسافتی، راننده تغییر مسیر داد که به وی اعتراض کردم اما مردی که کنار راننده نشسته بود، با چاقو مرا تهدید کرد. آنها سپس مرا به یک دامداری در حومه شهر بردند و یکی از آنها مرا مورد آزار و اذیت قرار داد. پس از آن، مرد شرور نزد دوستش رفت و چند ساعت بعد وقتی به دامداری برگشت، گفت فرزندم را کشته است. بعد مرا با خودرو از آن محل دور کرد و در خیابان از خودرو بیرون انداخت و گریخت.
در پی اظهارات زن، چهره‌نگاری رایانه‌ای از مردان شرور صورت گرفت و مشخص شد یکی از آنها یک قاچاقچی سابقه‌دار به نام مجتبی است که حوالی رزکان زندگی می‌کند. به این ترتیب، متهم تحت تعقیب قرار گرفت و بعد از چند روز دستگیر شد.
اعتراف به جنایت
متهم در بازجویی به قتل پسر خردسال اعتراف کرد و گفت: چندی پیش در یکی از بوستان‌های شهر با شاکی آشنا شدم. او ادعا کرد از شوهرش جدا شده و با پسر خردسالش زندگی می‌کند. ‌پس از آن ارتباطمان ادامه پیدا کرد، شب حادثه زن جوان و فرزندش در دامداری مهمان من بودند، اما پسر 5‌/‌2 ساله دائما بی‌قراری می‌کرد. بنابراین او را کتک زده و سرش را به حوضچه کوچک دامداری کوبیدم که بیهوش شد و نفسش بند آمد. ‌من هم از ترس، جسد را درون گورستان دفن کردم و مادرش را هم در جریان گذاشتم.
در پی اعتراف متهم به قتل، مادر کودک نیز اعتراف کرد که با متهم رابطه پنهانی داشته و با میل و رضایت خود به دامداری رفته بود.
بنابراین، جسد کودک در گورستان کشف و بعد از تحویل دادن به پدر واقعی‌اش، دفن شد. تحقیق در این زمینه با اعلام نظر پزشکی قانونی همچنان ادامه دارد.

 

شرورها با حمله به ماموران زندان ، قاچاقچی را فراری دادند
روزنامه جام‌جم نوشت: 2 شرور قمه به دست با حمله به 2 مامور بدرقه زندانی در کرج، یک قاچاقچی حرفه‌ای را فراری دادند و پلیس جستجو برای دستگیری متهمان را آغاز کرد.
چند روز پیش نامه‌ای از دادگستری بخش چهاردانگه به یکی از زندان‌های کرج ارسال شد که درخواست شده بود یکی از زندانیان به نام درویش را برای رسیدگی به پرونده‌ای در این محل منتقل کنند. در پی این درخواست، مرد زندانی که یک قاچاقچی بین‌المللی است، به دادگستری بخش چهاردانگه منتقل شد.
پس از پایان جلسه دادگاه، ماموران بدرقه زندان مرد زندانی را از دادگستری خارج کردند تا او را با خودروی مخصوص حمل زندانیان منتقل کنند. در همین موقع 2 مرد قمه به دست با حمله به ماموران و ضرب و جرح آنها مرد زندانی را سوار یک دستگاه موتورسیکلت کرده و از محل متواری شدند. دیگر ماموران که متوجه ماجرا شده بودند، به مهاجمان حمله کردند و قصد سد کردن راه آنها را داشتند اما موفق نشدند و متهمان در شلوغی شهر ناپدید شدند.
متهم فراری، قاچاقچی بین‌المللی بود
با تشکیل پرونده قضایی در شعبه هفتم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهریار، تحقیقات پلیسی در این باره آغاز شد. ماموران در بررسی از پرونده فرار مرد زندانی متوجه شدند، او یک قاچاقچی بین‌المللی است که 8 ماه پیش به همراه اعضای یک باند مخوف قصد داشتند یک محموله 5/1 تنی مواد مخدر (تریاک) را به شهریار منتقل کنند که دستگیر شده‌اند.
با مشخص شدن این موضوع روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد.با احضار 2 مامور بدرقه به دادسرا تحقیق از آنها آغاز و برای آنها قرار قانونی صادر شده است. در این ارتباط مسوولان زندان نیز برای تحقیقات به دادسرا احضار شده‌اند.

 

تهیه فیلم سیاه از دختر جوان 
روزنامه جام‌جم نوشت: مردی که با ربودن و بیهوش کردن دختر جوان، او را با همدستی دوستش مورد آزار و اذیت قرار داده بود و با تهیه فیلم سیاه دختر جوان را تهدید به مرگ می‌کرد، به همراه همدستش در تهران دستگیر شد. 
هفته گذشته دختری جوان، با حضور در پلیس آگاهی شهریار از 2 مرد به اتهام آدم‌ربایی و آزار و اذیت شکایت کرد. شاکی به پلیس گفت: روز حادثه در خیابان منتظر تاکسی بودم که به ملاقات یکی از دوستانم در تهران بروم. دقایقی بعد خودرویی مقابلم توقف کرد. با دیدن راننده که یکی از همکارانم بود، سوار خودرو شدم. در میانه راه همکار من نوشیدنی تعارف کرد که با خوردن آن بی‌هوش شدم. وقتی به هوش آمدم درون یک خانه بودم و متوجه شدم در دام شیطانی همکارم گرفتار شده‌ام. قصد فرار داشتم که مرد صاحبخانه مرا در خانه حبس کرد و دقایقی بعد مرد غریبه‌ای که از دوستانش بود به وی ملحق شد. آنها مرا مورد آزار و اذیت شیطانی قرار دادند و با تلفن همراه از من فیلم سیاه تهیه کردند.
تهدید به مرگ شاکی از سوی متهمان
دختر جوان با اشاره به تهدیدهای تلفنی مردان شرور گفت: 2 مرد شرور چند روز بعد از حادثه، تلفنی با من تماس گرفتند و مرا به مرگ تهدید کردند. مردان شرور گفتند اگر از آنها شکایت کنم، فیلم سیاه تهیه شده از صحنه‌های آزار و اذیتم را در شهر پخش کرده و آبروی خانواده‌ام را می‌برند.
با تشکیل پرونده قضایی در این زمینه و آغاز تحقیقات جستجو برای دستگیری 2 شرور آزارگر ادامه پیدا کرد تا این که مخفیگاه آن دو در تهران شناسایی شد. متهمان فراری هنگام خروج از منازلشان دستگیر شدند.متهمان در پلیس آگاهی بازجویی شدند و در مواجهه حضوری با شاکی به ربودن و محبوس کردن وی در خانه اعتراف کردند.
اعتراف به گناه
یکی از متهمان به پلیس گفت: من شاکی را می‌شناختم هر کاری می‌کردم تا با او ارتباط برقرار کنم بی‌فایده بود و فقط به عنوان یک همکار به من احترام می‌گذاشت. روز حادثه با دیدن شاکی که در ایستگاه اتوبوس ایستاده بود، تصمیم به عملی کردن نقشه شیطانی‌ام گرفتم. با فریب دختر جوان او سوار خودرو شد و به سمت مقصدمان حرکت کردیم. در میانه راه با آبمیوه مسموم او را بی‌هوش کرده و در غیاب خانواده‌ام وی را به خانه‌مان در تهران منتقل کردم و به اتفاق دوستم او را مورد آزار و اذیت قرار دادیم و پس از ارتکاب جرم متوجه شدیم قصد شکایت دارد که تهدید کردیم در صورت پیگیری شکایت فیلم او را منتشر خواهیم کرد.
بنابراین گزارش، متهمان با قرار قانونی روانه زندان شدند. تحقیقات تکمیلی از متهمان برای کشف فیلم سیاه تهیه شده از شاکی ادامه دارد.
56282

کد خبر 160046

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۴:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۲
  1 0
  اعدام کمترین مجازات آدم رباهای متجاوز است.قضات سریع اقدام کنند.
 • بدون نام IR ۰۴:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۲
  1 0
  اعدام کمترین مجازات آدم رباهای متجاوز است.قضات سریع اقدام کنند.
 • قلی IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۸
  1 0
  این اراذل هم مثل بقیه چند روز دیگر آزاد میشوند و به کارهای کثیفشان ادامه میدهند
 • محسن IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۴
  0 0
  باید قوه قضاییه نسل انها را از ایران پاک و به هیچ عنوان به انها رحم نکند