۱۵تیرماه، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: به موجب مصوبه مراجع قانونی و اعلام رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی تا ۱۵تیرماه تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عزیزالله عباس‌پور، مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین با اشاره به تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی تا ۱۵تیرماه اظهار کرد: صاحبان مشاغلی که تاکنون نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی و یا تکمیل فرم تبصره ماده(۱۰۰) قانون مالیات‌های مستقیم اقدام نکرده‌اند، برای بهره‌مندی از معافیت‌ها، نرخ صفر و مشوق‌های مالیاتی می‌توانند تا تاریخ مذکور با مراجعه به درگاه الکترونیکی خدمات مالیاتی به نشانی MY.TAX.GOV.IR نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی و یا تکمیل فرم تبصره ماده (۱۰۰) حسب مورد اقدام کنند.

او افزود: سازمان امور مالیاتی با افزایش صد برابری معافیت ماده۸۴ ق.م.م و دامنه شمول تبصره ماده۱۰۰ و همچنین کاهش و تعدیل ضرایب مالیاتی تا ۵۰درصد تلاش کرده است تا مودی از مزایای توافق مالیاتی عملکرد۱۴۰۰ بهره‌مند شود.

این مسئول ادامه داد: با این حال علی‌رغم مساعدت‌های صورت گرفته مودیانی که معتقدند بخشی از گردش حساب کارتخوان آن‌ها مربوط به فعالیت غیرتجاری آن‌ها است و یا به طور صحیح از کارتخوان استفاده نکردند و مالیات مقطوع پیشنهادی را قبول نداشته باشند، می‌توانند نسبت به تنظیم و ارائه اظهارنامه مالیاتی اقدام کنند تا متعاقبا نسبت به رسیدگی مواردی که منشاء درآمدی ندارند اقدام و از گردش حساب pos خارج شود.

عباس‌پور یادآور شد: عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر موجب محرومیت از کلیه معافیت‏‌های مالیاتی به مبلغ ۳۶۰میلیون ریال و جریمه ۳۰درصدی غیرقابل بخشش و تهیه اظهارنامه برآوردی می‌شود، بنابراین تلاش حداکثری دستگاه مالیاتی استان این است که بتواند اظهار نامه مؤدیان محترم مالیاتی را در موعد مقرر دریافت کند و دغدغه مسئولان و همکاران ما این است که عدم ارائه اظهارنامه مؤدیان، موجب محرومیت از معافیت و تضییع حقوق آنان نشود.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین همچنین گفت: صاحبان مشاغلی که امکان پرداخت مالیات مقطوع خود را به صورت یکجا تا پایان خرداد ماه۱۴۰۱ نداشته باشند، مالیات مقطوع آن‌ها حداکثر تا چهار ماه به صورت مساوی تقسیط می‌شود.

46

کد خبر 1643556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =