برگزاری رویداد تانا با محوریت توسعه و ارتقا در خرم آباد

نخستین رویداد « تانا » در لرستان با محوریت توسعه و ارتقاء زیست بوم برگزار شد .

به گزارش خبرآنلاین لرستان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در این مراسم با بیان اینکه رویداد تانا یک اتفاق مهم در استان است، گفت: اگر علم و نوآوری با صنعت، کشاورزی و سایر ظرفیت های استان آمیخته شود اتفاقات مثبت و بزرگی در زمینه تولید و رونق اقتصادی را شاهد خواهیم بود.

وی اظهارداشت: سوای محصولات پتروشیمی، نرخ حاصل از صادرات در استان به جایگاه واقعی خود نرسیده و از رقم پایین تری نسبت به ظرفیت های موجود برخوردار است که این موضوع ریشه در استفاده از روشهای سنتی در کشاورزی، دامپروری و سایر موارد مشابه دارد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی ادامه داد: خام فروشی و عدم فرآوری محصولات زراعی و دامی از مهمترین عوامل کاهش تولید و عدم رونق اقتصادی در استان است که ارتباط مستقیم با استفاده از روش های غیر علمی دارد و لازم است اقدامات اساسی در این رابطه انجام پذیرد .

ابراهیمی بیان داشت: امروزه روش های سنتی در صنعت و کشاورزی کشورهای توسعه یافته جایگاهی ندارد و بسیار مهم است با تلفیق علم و نوآوری با تولید، برای رسیدن به نقطه مطلوب که همان بهره گیری از روشهای نوین و علمی است گام برداریم.

وی افزود: « تانا » رویدادی در راستای توسعه و ارتقاء زیست بوم بر اساس نوآوری و بهره گیری از علم است و این رویداد مهم به منزله آشتی فناوری و تولید در عرصه های مختلف به شمار می آید. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: دانشگاه ها ظرفیت مهمی برای آموزش نیروی کار توانمند و روش های نوین و فن‌آورانه هستند و باید ابزار و امکانات لازم را در این رابطه تمهید کنند .

ابراهیمی با اشاره به اهمیت بنگاه‌های دانش بنیان و ضرورت حمایت از آنها افزود: اعتبارات خوبی در سال جاری برای فعالیت های دانش بنیان منظور شده که در صورت وجود طرح های کارآمد به صورت تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. وی در پایان تاکید کرد: در زمینه اجرای طرح های دانش بنیان لازم است اقلیم و آب و هوای استان مد نظر قرار گیرد و متناسب با آن، مطالعات راهبردی در دستور کار قرار گیرد

46

کد خبر 1698643

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =