۰ نفر
۱۲ شهریور ۱۳۹۰ - ۰۷:۰۵

پلیس لس‌آنجلس از پس دادن تابلو رامبراند که چندی پیش به سرقت رفته بود به صاحبان گالری خودداری می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین، پلیس از مالکان گالری خواسته ثابت کنند آن‌ها صاحب این طراحی هستند و همچنین ثابت کنند این طراحی اثر رامبراند است.

این تابلو که «قضاوت» نام دارد ماه گذشته در جریان نمایشگاهی در هتل ریتز-کارلتن در مارینا دل‌رِی به سرقت رفت و دو روز بعد در کلیسایی در نزدیکی گالری پیدا شد.

هنوز انگیزه رها کردن تابلو در کلیسا مشخص نشده و برخی می‌گویند سارق یا سارقان بعد از اینکه متوجه شده‌اند فروش تابلو دشوار است از کار خود پشیمان شده‌اند.

طبق گزارش لس‌آنجلس تایمز صحت و اعتبار این تابلو در هاله‌ای از ابهام است. به نظر می‌رسد این تابلو که با قلم و مرکب کشیده شده اثر رامبراند، نقاش بزرگ قرن هفدهم نیست.

از طرف دیگر مقامات مسئول گفته‌اند گالری «لاینریس» که در سان‌فرانسیسکو واقع شده است باید مدارک معتبر درمورد مالکیت تابلو را ارائه دهد. این گالری هیچگونه مدرکی دال بر خرید تابلو یا سند مالکیت آن در اختیار پلیس نگذاشته است.

تابلو به سرقت رفته 250 هزار دلار ارزش دارد و در جریان نمایشگاهی در هتلی در کالیفرنیا به سرقت رفت و هنوز خبری از سارقان آن نیست.

وکیل گالری گفته هرچند گالری هیچگونه مدرکی دال بر خرید تابلو ندارد، اما اگر لازم باشد از طریق دادگاه برای پس گرفتن تابلو وارد عمل می‌شود.

بی‌بی‌سی / 2 سپتامبر / ترجمه: حسین عیدی‌زاده

58241

کد خبر 171091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =