برای شاهرخ ظهیری، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گزارش و آمارهایی که رییس ستاد هدفمندی یارانه ها به تازگی اعلام کرده جالب توجه است.

ظهیری گفت: چند شب پیش، آقای فرزین در یک برنامه تلویزیونی حاضر شد و آمارهایی اعلام کرد که حاکی از موفقیت آمیز بودن طرح هدفمندی یارانه ها طی 9 ماه اخیر داشت. اما ما که مرگ صنایع غذایی کشور را پیش چشم خود می بینیم از این آمار و گزارش آقای فرزین فقط تعجب کردیم.


این عضو هیأت نمایندگان اتاق تهران ادامه داد: پس از انتشار این گزارش با یکی از آقایان معاون صحبت کردم و اذعان داشتم که این آمار به هیچ وجه واقعی نیست. این آقای معاون هم پس از گلایه های من با خونسردی گفت "بی جهت خودتان را خسته نکنید! دولت تصمیم گرفته تا پایان سال جاری طرح هدفمندی یارانه ها را ادامه دهد."


ظهیری در ادامه خواستار آن شد که گزارش 9 ماهه هدفمندی یارانه ها در اتاق بازرگانی تهران مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد چرا که فعالان اقتصادی نظر دیگری غیر از آمار و گزارش موفقیت آمیز دولت دارند.


به گفته عضو هیأت نمایندگان اتاق تهران، در این گزارش عنوان شده است که پس از اجرای هدفمندی یارانه ها ،کمتر از 60 واحد تولیدی دچار مشکل شده اند، در حالی که فعالان اقتصادی و آنانی که از نزدیک در وادی تولید و کارآفرینی هستند معتقدند که چندین برابر این رقم اعلام شده واحدهای تولیدی با مشکلات عدیده مواجه هستند.


ظهیری در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد که تنها راه امیدی که برای بخش خصوصی کشور مانده کمک و همکاری با مجلس شورای اسلامی است. او به ملاقات اخیرش با رییس کمیسیون صنایع مجلس اشاره کرد و گفت: آقای سید حسین هاشمی اذعان داشت که اتاق بازرگانی باید به مجلس و نمایندگان در کمیسیون ها خوراک فکری بدهد تا مجلس بتواند در مسیر بهبود شرایط اقتصاد کشور گام های محکم تری بردارد.


ظهیری در ادامه خواستار دعوت از رییس کمیسیون صنایع مجلس به حضور در اتاق بازرگانی تهران و ملاقات و مذاکره با اعضای کمیسیون های اتاق تهران شد.

/39/39

کد خبر 174873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۵:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۷/۰۳
  0 0
  راستي بر سنگ قبر توليد در اين مملكت چه جمله اي مناسب است ؟ راستي جواب آيندگان را چه مي دهيم ؟ هيچ ميگوييم ارث بابايمان بوده هر چه دلمان خواسته كرديم !!!
 • بدون نام IR ۰۵:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۷/۰۳
  0 0
  صنایع غذایی اگر راست می گویند اول وارد بورس شوند و شفاف و واضح کار کنند بعد ادعایی ضرر و زیان بکنند
 • بدون نام IR ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۷/۰۴
  0 0
  بیان برن یه سری به شهرهای صنعتی بزنن ببینن وضعیت چه جوریه.
 • من IR ۰۴:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۷/۰۵
  0 0
  صنعت هه هه مي خواهيم چه كار جناب اقاي چين هست خودتان خسته نكنيد