یکی از نمایندگان طراح سوال از رئیس​جمهور هدف از این سوال را حفظ آبروی مردم و مجلس خواند و افزود: ما به دنبال زهرچشم گرفتن از رئیس​جمهور یا خارکردن او نیستیم.

عبدالجبار کرمی در گفت​وگو با خبرآنلاین، با بیان اینکه از میان 100 نماینده امضا کننده این طرح فقط 14 نفر امضایشان را پس گرفته بودند، گفت: اما تلاش​های هیات رئیسه باعث شد تا دیگر نمایندگان نیز قید امضا ذیل این طرح را بزنند.
وی در خصوص اقدام هیات رئیسه در کاهش امضاهای طراحان و تلاش دوباره طراحان برای جمع آوری گفت: هیات رئیسه بازی موش و گربه با طراحان سوال از رئیس​جمهور راه انداخته است. در این بازی تا طراحان سه نفر به امضا کنندگان اضافه کرده و آن را به نصاب می​رسانند، هیات رئیسه سه نفر را کم می​کند و باز می​گوید نصاب ندارد. اما این بازی موش وگربه تا کی باید ادامه یابد؟
نماینده سنندج با تاکید بر اینکه هیات رئیسه باید بگوید که چه نمایندگانی امضایشان را پس گرفته​اند، افزود: یکی از توجیهات هیات رئیسه برای عدم اعلام اسامی این است که نماینده​ها راضی نیستند اسمشان فاش شود. اگر نمایندگان با ادله قابل قبولی امضاهایشان را پس گرفته​اند، پس چرا فکر می​کنند کار زشتی کرده​اند و نمی​خواهند اسمشان افشا شود؟
این نماینده مجلس که هیات رئیسه را بی​تعهد و بی​تقید می​خواند، متذکر شد: هدف از سوال از رئیس​جمهور حفظ آبروی مردم و مجلس است، نه بی آبرو کردن دولت و رئیس جمهور. ما به دنبال زهرچشم گرفتن از رئیس​جمهور یا خارکردن او نیستیم. ما حرمت شخصی افراد را حفظ می​کنیم و تنها می​خواهیم که آقای احمدی​نژاد به دلیل سمت حقوقی​شان پاسخگوی مجلس باشند تا مشخص شود که مجلس در راس امور است. در حال حاضر دولت ادعا دارد که خودش در راس امور است، در حالیکه این موضوع مغایر قانون اساسی و دموکراسی است و روحیه دیکتاتور مآبانه دولت را نشان می​دهد.
کرمی که معتقد بود این کار هیات رئیسه در میان مردم بازتاب منفی دارد، ادامه داد: اعضای هیات رئیسه به دلیل سوگندی که خورده​اند، مدیون مردم حوزه انتخابیه​شان هستند. تلاش پیاپی برای کم کردن امضاهای طرح سوال از رئیس جمهور نشان دهنده تمسخر نمایندگان از سوی هیات رئیسه است. اگر قرار باشد که از رئیس جمهور سوال نکنیم، یا اگر طرحی را امضا کردیم، امضایمان را پس بگیرند و مقابله به مثل کنند، پس فرق نماینده با صندلیش در مجلس چیست؟ اگر نفس «طرح سوال از رئیس​جمهور» برای آن است که هیات رئیسه مجلس مانع آن شود، پس باید به عقل قانون گذار شک کرد!
او که معتقد بود برای یک نماینده کریه است که طرحی را امضا کند و بعد آن را پس بگیرد، افزود: ما هم برای مواجهه با این رویکرد هیات رئیسه راهکار داریم، اما چون فضا به گونه​ای است که هر اقدامی را اقدام علیه نظام و تشویش اذهان عمومی می​نامند، به صلاح نیست که کاری بکنیم.
کرمی که می گفت همه 85 امضا کننده طرح سوال از رئیس​جمهور به او گفته​اند امضاهایشان را پس نگرفته​اند، گفت: پس یا هیات رئیسه دروغ می​گوید که تعداد امضاها 69 تا شده  یا برخی از این نمایندگان رویکرد منافقانه دارند. کسانی که امضایشان را پس گرفته​اند یا بدون فکر آن را امضا کرده​ بودند و یا در حال حاضر تطمیع یا تهدید شده​اند که امضایشان را پس گرفته​اند. هیچ یک از این دلایل نیز زیبنده یک نماینده که باید عصاره فضایل ملت باشد، نیست.
/2929
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 180597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۵:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۶
  23 1
  راست میگه
 • مهدی IR ۰۶:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۶
  32 1
  درود بر شما جنا آقای کرمی.من اهل کرمانشاه نیستم ولی واقعا لذت بردم از جسارت شما در مقابل برخی آقایان.حق نگه دارتان.....
 • امير IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۶
  19 1
  دو تا پيشنهاد : 1- سوالاتتان را به صورت نامه بنويسيد و در سفر هاي استاني به رئيس جمهور بدهيد ! 2- سولاتتان را نگهداريد و از رئيس جمهور بعدي بپرسيد !!!
 • بدون نام IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۶
  1 2
  بابا!20تا و12تاچیه 100تا200تاتیک بزنیدباری ایشون،انلایان جونش. انلاین کذاب...!!
 • بدون نام DE ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۶
  3 0
  مهدی عزیز کرمی نمایندۀ سنندجه چه ربطی به کرمانشاه داره
 • بدون نام IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۶
  6 0
  آفرین بر شما
 • بدون نام IR ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۶
  4 0
  آفرین بر احساس وظیفه و شجاعت شما