این کتاب داستان ظریف و سحرآمیزی است در مورد معجزه‌های زندگی. شخصیت داستان، دلشکسته‌ای است که با دوستی خاص با یک دلفین «چراغ‌های زندگی» را روشن می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین، «وقتی چراغ‌های زندگی روشن می‌شوند» نوشته‌ سِردار اُزکان با ترجمه‌ بهروز دیجوریان در 204 صفحه و با قیمت 5000 تومان توسط نشر آموت منتشر شد. سردار ازکان در حال حاضر پس از یاشار کمال و اورهان پاموک، معروف‌ترین نویسنده معاصر ترک به شمار می‌رود که رمان‌هایش به بیش از 45 زبان ترجمه شده است.

 

نویسنده در این رمان، از امید، عشق‌های بی‌قید و شرط و همچنین معجزه زندگی می‌نویسد. داستان این رمان در مورد پسر بچه‌ای متفاوت و خاص است. پسری که روابط دوستانه‌اش با یک دلفین و تجربیاتی که در سال‌های دور به دست می‌آورد به ماجرای اصلی کتاب تبدیل می‌شود.

 

منتقد روزنامه استار ترکیه درباره این کتاب می‌نویسد: «دومین کتابش «وقتی چراغ‌های زندگی روشن می‌شوند» را با آرامشی در قلب و تبسمی بر لب خواندم. سردار ازکان نویسنده بسیار مهمی است. رمان، داستان ظریف و سحرآمیزی درباره معجزه‌های زندگی است. شخصیت داستان، دل‌شکسته‌ای است که با دوستی خاص با یک دلفین، چراغ‌های زندگی را روشن می‌کند. برای نجات از کسالت زندگی روزمره و تمام چیزهای بی‌ارزشی که روح‌تان را آزرده است، این کتاب را بخوانید.»»

 

اولین رمان سردار ازکان به نام «رز گمشده» نه تنها در ترکیه پرفروش‌ترین کتاب سال بود؛ بلکه با ترجمه شدن به 43 زبان، مورد توجه میلیون‌ها خواننده در بیش از 50 کشور جهان قرار گرفت. منتقدان کتاب «رز گمشده» را با کتاب‌های «کیمیاگر» پائولو کوئلیو و «شازده کوچولو» اگزوپری مقایسه کردند.

 

سردار ازکان در سال 1975 در ترکیه به دنیا آمد و در آمریکا تحصیل کرد. اما بعد از اتمام تحصیلات، به کشورش بازگشت و در رشته روانشناسی به تحصیل پرداخت. وی از سال 2002 تمام وقت خود را صرف نوشتن کرد و خیلی زود به نویسنده‌ای مطرح تبدیل شد. 

 

ساکنان پایتخت برای تهیه این کتاب‌‌‌ کافیست با شماره 20- 88557016 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. سایر هموطنان نیز با پرداخت هزینه ارسال پستی، می توانند تلفنی سفارش کتاب دهند.

 

291/60

 

کد خبر 186260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =