یکی از فعالان بخش خصوصی که در عرصه لبنیات مشغول است اعتقاد دارد شرکت های تولیدکننده چون شیرخشک و پنیر نمی توانند وارد کنند از تولید پنیر های فرآوری شده محروم هستند.

محمد ظهیر، بنیانگذار شرکت می ماس گفت: «قیمت شیرخام 50 درصد افزایش یافته اما به کارخانجات تولیدی تنها اجازه داده شد در طی دو مرحله در هر بار 8 درصد افزایش قیمت داشته باشند. نتیجه آن هم این بود که برخی از تولیدکننده ها مثل تولید شیرهای پاکتی ارزان قیمت را متوقف کردیم».

ظهیر هم چنین با انتقاد از تبعیض ها در ممنوعیت واردات گفت: «چگونه است که تما هاپیرمارکت ها پر است از انواع و اقسام پنیرهای پروسس خارجی اما شرکت های تولیدکننده چون شیرخشک و پنیر نمی توانند وارد کنند از تولید این پنیرها محروم شده اند؟»

ظهیر افزود: «شرکت های داخلی هم می توانند این پنیرهای پروسس خارجی را که شما در رنگ ها و مارک های مختلف در هایپرمارکت ها به وفور مشاهده می کنید تولید کنند. اگر واردات شیرخشک و پنیر خام ممنوع شود چرا به پنیرهای پروسس مجوز واردات می دهند؟»

/39/39

کد خبر 186939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • امیر IR ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۹
    2 0
    اگر دولت دست از دخالت در بازار بر می داشت همه چیز خوب می شد دولت فقط بتید یک ناظر در امور باشد تا تجار و شرگتها جنس بی کیفیت وارد بازار نکنند.