فارس نوشت:

24 کشته و زخمی در تصادف جاده قدیم کاشان- قم

مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان از کشته و زخمی شدن 24 نفر در حادثه تصادف در جاده قدیم کاشان – قم خبر داد. ابوالفضل شجاعی اظهار داشت: دقایقی پیش در حادثه تصادف بین یک دستگاه مینی‌بوس و یک دستگاه نیسان در جاده قدیم کاشان- قم تعداد چهار نفر از سرنشینان وسایل نقلیه کشته شدند. 20 نفر نیز در این حادثه رانندگی زخمی شدند که مصدومان و مجروحان پس از انجام مقدمات اولیه امدادی روی آنها با هفت دستگاه آمبولانس به بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل شدند.

 

جیب‌بر حرفه‌ای در حین سرقت دستگیر شد

کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران یکی دیگر از سارقان جیب بر و سابقه‌دار را در حین ارتکاب سرقت و جیب‌بری در ایستگاه اتوبوس وحیدیه تهرانپارس، شناسایی و دستگیر کردند. در ادامه برخورد با سارقان ایستگاه اتوبوس‌های BRT در سطح شهر تهران، به ویژه در مناطق مرکزی، غرب و شرق تهران، کارآگاهان اداره هفدهم در ساعت 7 و 15 دقیقه از بیست و یکمین روز آبان ماه سال جاری، یکی دیگر از سارقان جیب بر و سابقه‌دار را در حین ارتکاب سرقت و جیب‌بری در ایستگاه اتوبوس وحیدیه تهرانپارس، شناسایی و دستگیر کردند. این متهم پس از دستگیری جهت انجام تحقیقات پلیسی، به اداره هفدهم پلیس آگاهی انتقال داده شد. با آغاز تحقیقات و در اولین مرحله پس از شناسایی هویت دقیق متهم از سوی کارآگاهان، سوابق احتمالی وی مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که باقر از مجرمان سابقه‌داری است که پیش از این و طی سال‌های 69، 70، 73، 78، 80 و 84 بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف قاچاق، درگیری با مأموران، رابطه نامشروع، زورگیری، سرقت و جیب‌بری دستگیر و روانه زندان شده است.
متهم در اعترافات اولیه خود به بیش از 30 فقره سرقت و جیب‌بری در ایستگاه‌های اتوبوس BRT بویژه در خیابان ولی‌عصر و خیابان انقلاب اسلامی اعتراف کرد و در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: ساعت‌های اولیه صبح زمانی است که مردم برای رفتن به محل کار خود سوار اتوبوس می‌شوند؛ با استفاده از شلوغی ایستگاه‌ها، خود را به افراد داخل ایستگاه و یا اتوبوس‌های نزدیک کرده و در یک زمان مناسب پس از سرقت کیف و غیره به سرعت ایستگاه و اتوبوس را ترک و برای سرقت به ایستگاه و یا اتوبوس دیگری می‌رفتم.
با اعترافات متهم به ارتکاب ده‌ها فقره جیب‌بری و با شناسایی مخفیگاه وی در حوالی میدان شوش، کارآگاهان اداره هفدهم در بازرسی از این محل موفق به کشف تعدادی اسناد و مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر شدند که در بررسی‌های انجام شده مشخص شد که تمامی این افراد در طول چند ماه گذشته مورد سرقت در ایستگاه‌های اتوبوس قرار گرفته‌اند.
سرهنگ کارآگاه مهدی قزلباش، معاون مبارزه با جرایم خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به شناسایی و مراجعه تعدادی از مالباختگان به اداره هفدهم پلیس آگاهی، گفت: با توجه به اعترافات صریح متهم به ده‌ها فقره سرقت و جیب‌بری در ایستگاه و اتوبوس‌های سطح شهر تهران و شناسایی تعدادی از مالباختگان و همچنین سوابق متعدد متهم و احتمال ارتکاب دیگر جرایم از جمله زورگیری و غیره دستور انتشار بدون پوشش چهره متهم از سوی ولی زاده، بازپرس محترم شعبه ششم دادسرای ناحیه 4 تهران، صادر شده است؛ لذا از همه شهروندان و مالباختگانی که موفق به شناسایی متهم شده دعوت می‌شود تا جهت طرح شکایات خود، به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

 

سارق خودروهای لوکس دستگیر شد

فردی که به سرقت خودروهای لوکس اعتیاد پیدا کرده بود توسط مأموران پلیس دستگیر شد. پنجم آبان ماه سال جاری مرد میانسالی با مراجعه به شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه 5 تهران ( دادسرای صادقیه ) طی شکوائیه‌ای گفت: روز گذشته برای کار روزانه خودروسواری خود را که هوندا آکورد بود در پارکینگ مترو ایستگاه طرشت پارک و با مترو به سمت بازار رفتم. عصر و پس از اتمام کار روزانه متوجه شدم خودرو من به سرقت رفته است.
با دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای صادقیه، پرونده جهت رسیدگی تخصصی به کارآگاهان مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع داده شد. مالباخته با حضور در این پایگاه به افسر پرونده گفت: من برخی مدارک را نیز در خودرو جا گذاشته بودم. یکی از این مدارک کارت عابر بانک بوده که رمز عابر بانکم نیز روی کارت نوشته شده بود. کارآگاهان در ادامه با مراجعه به بانک مربوطه و اخذ یک برگ از آخرین تغییرات دریافت و پرداخت از این حساب متوجه شدند که سارق یا سارقان در همان روز نخست سرقت، ‌از دو فروشگاه در اطراف فلکه اول صادقیه خرید کرده‌اند. لذا با شناسایی محل خریدها کارآگاهان در محل حاضر شده و مشخص شد جوان حدوداً 30 ساله‌ای با مراجعه به یک طلافروشی حدود 5/1 میلیون تومان طلا و از یک فروشگاه گوشی تلفن همراه نزدیک به دو میلیون تومان تعدادی گوشی تلفن همراه خریده است. با توجه به این که مغازه طلافروشی دارای دوربین مداربسته بوده تصاویر دوربین به رؤیت کارآگاهان پایگاه دوم رسید. افسر پرونده در کمال تعجب سارق سابقه‌دار به نام مهدی 33 ساله را که یک ماه قبل در آخرین دستگیری به اتهام سرقت خودرو روانه زندان شده بود، به عنوان فردی که با کارت عابر بانک سرقتی از طلافروشی خرید کرده شناسایی کرد.
بررسی نشان داد مهدی با سابقه نزدیک به ده بار دستگیری در سه سال اخیر به اتهام سرقت خودرو و داخل خودرو دستگیر و به زندان رفته است که حدود یک ماه قبل از سرقت خودرو هوندا آکورد؛ در مهرماه سال جاری نیز آخرین بار به اتهام سرقت خودرو دستگیر و به زندان رفته بود. کارآگاهان با توجه به این که متهم در منزل پدرش زندگی می‌کرد متوجه شدند که پدر متهم در پرونده دستگیری مهرماه این متهم توانسته پسرش را با تودیع وثیقه ملکی تا زمان حکم قطعی از زندان آزاد کند.
با ادامه تحقیقات مشخص شد این متهم سابقه‌دار قرار است در تاریخ 15 آبان ماه برای رسیدگی به پرونده سرقت قبلی‌اش به دادسرای ناحیه 20 تهران برود . لذا کارآگاهان در مراجعه به این دادسرا در ساعت 9 صبح همان تاریخ زمانی که متهم با یک دستگاه خودروسواری مزدا 323 به دادسرا آمده بود وی را شناسایی و پس از پیاده شدن از خودرو در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر و به پایگاه دوم منتقل کردند. در بررسی‌های اولیه مشخص شد که خودرو مزدا 323 نیز سرقتی بوده و متهم با یک دستگاه خودرو سرقتی به دادسرای ناحیه 20 تهران رفته است.
این متهم سابقه‌دار با توجه به مدارک مستند به دست آمده ( تصاویر دوربین مداربسته طلافروشی در لحظه خرید با کارت عابربانک سرقتی مالباخته و نیز کشف خودرو سرقتی مزدا 323 در لحظه دستگیری )، در تحقیقات کارآگاهان به سرقت این دو خودرو اعتراف کرد در حالی که این احتمال وجود دارد که وی پس از ارائه وثیقه و آزادی از زندان، سرقت‌های دیگری را نیز مرتکب شده باشد.
متهم اظهار داشت پس از سرقت خودرو هوندا آکورد و سرقت مدارک داخل آن از جمله کارت عابر بانک، خودرو را در نقطه‌ای کم تردد و دخمه مانند در اطراف شهرک دانشگاه در جاده مخصوص کرج رها کرده است. کارآگاهان با اعزام نیرو به این محل و با راهنمایی سارق سابقه‌دار، خودرو را در محل رها شده کشف کرده و به مالباخته تحویل دادند.
این متهم با توجه به این که وضعیت مالی پدرش در حد مطلوب قرار داشت اعتراف کرد به سرقت خودرهای مدل بالا به ویژه هوندا و مزدا علاقه زیادی دارد. حتی این که خودرویی را از این طرف خیابان سرقت کنم و در طرف دیگر خیابان یا چند صد متر آنطرف تر رها کنم از علایق من است.
این متهم از سال‌های 87 به بعد ده بار توسط کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شده که در دستگیری سال 88 یکی از اعضای گروه امین معروف به امین طلا بوده که سرکرده این گروه در آخرین اطلاعات به دست آمده، به حبس ابد محکوم شده است.
47282

کد خبر 187025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
    0 2
    اگر واقعا مملکت اسلامیه باید دست اون جیب بر از خدا بیخبر و قطع کنن.