رئیس ستاد معاینه فنی خودرو تهران گفت: متاسفانه آمارهای عجیب و غریب از بروز بیمارهای مختلف ناشی از آلودگی هوا داریم که به سرعت در حال افزایش است البته سهم کودکان در این بین کمتر از سایر اقشار جامعه نیست.

صدرالدین علیپور در کافه خبر گفت: "در تمام دنیا وقتی آلودگی هوا افزایش می یابد اقدامات کنترل و سختگیرانه بیشتر می شود اما ما برعکس عمل می کنیم. به نظر می رسد تعمدا تلاش می کنیم تا به شرایط بحران نزدیک شویم. این در حالی است که معاینه فنی حدود 50 سال است که در کشورهای پیشرفته انجام می شود و چیزی نیست که مختص ایران باشد."
او گفت: وزارت بهداشت صراحتا اعلام کرد شاهد افزایش چند برابری سرطان خون در کودکان هستیم اما به دلیل بی حسی نسبت به این اخبار به راحتی از کنار آن رد می شویم."

به گفته علیپور آمار تلفات جاده ای، به طور سالانه 30 هزار کشته راهنمایی و رانندگی است: "این در حالیست که حدود 3 تا 4 هزار تلفات ما در سال به دلیل نقص فنی است که کاملا قابل پیشگیری است."
متن کامل این گفت وگو را می توانید اینجا بخوانید.
47232 

کد خبر 188199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام US ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۷
  7 0
  "رییس سازمان فضایی ایران از پرتاب سه ماهواره 'نوید'،'فجر'و'كاوشگر پنج'‌ درآینده نزدیك به فضا خبر داد." ‫با خواندن این دو خبر بیاد این حکایت سعدی افتادم: منجمی به خانه درآمد؛ یکی مرد بیگانه را دید با زن او به هم نشسته. دش‌نام و سقط گفت و فتنه و آشوب خاست. صاحب‌دلی که بر این واقف بود، گفت: تو بر اوج فلک چه دانى چیست؟ که ندانى که در سرای‌ات کیست!
 • غرباش IR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۷
  5 0
  بازهم آلودگي هوا-راستي كي اين حالت زا بوچود آورده-بنزين غير استاندارد؟ كي اين بنزين غير استاندارد را تو ليد و پخش ميكند- اتو مبيل هاي غير استاندارد؟كي اين اتومبيل هارا توليد و ميفروشد؟ خيا بان ها ي غير استاندارد - ؟ كي آنها را ميسازد- خلاصه همه يك جا گره دارد و مدعي ا لعموم نيز خودش هم از اين هوا بيمار ميشود و صداش در نمي آيد-چاره چيست؟ وضعيت حاد است كسي هم در فكرش نيست-تا اين وضعيت بايد به نحوي حل شود ا راحت ترين راه آوردن اتوبوس هاي فراوان در تمام خيابان هاي تهران است حتي در خيابان هاي كو چك و فرعي به نحوي كه همه براحتي از آن استفاده كنند و ماشين هاي شخصي در منزل بگذارند
 • محمد IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۷
  2 1
  این آقا هم بیکار تشریف دارند .فکر می کنند همه مشکلات آلودگی هوا با معاینه فنی حل می شود به خداوند سوگند در یک مرکز معاینه فنی گرفتم که حتی خودرو را مشاهده هم نکرد . این فقط یک محل درآمد برای یک عده شده (برای کسب معاش .)
 • بدون نام IR ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۷
  3 0
  لعنت بر باعث و بانیش
 • کامران US ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۸
  1 0
  واقعا داستان جالبی بود. افسوس و صد افسوس!!!