ایلنا نوشت:

معاون امور بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی گفت: عاشورا نتیجه زاویه پیدا کردن دولت‌های اسلامی از آرمان‌های انقلاب و رهبری الهی است.
حمیدرضا ترقی در جمع حامیان ولایت شهر نیشابور با اشاره به خطبه امام حسین(ع) در جمع نخبگان و خواص مکه و شهرهای اسلامی تحت عنوان امر به معروف گفت: به همین خاطر است که امام حسین(ع) ریشه تمام این انحرافات در جامعه اسلامی را خارج شدن مجاری امور از دست اسلام شناسان می‌دانند.
معاون امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به تغییراتی که در نظام ارزشی جامعه ایران بعد از جنگ پدید آمد، گفت: طبق پژوهش انجام شده توسط دانشگاه شهید بهشتی علت افول ارزش‌های اسلامی و دینی در جامعه طی سا‌ل‌های 68 تا 74، فاصله گرفتن دولت از ارزش‌های دینی و اولویت دادن به توسعه اقتصادی بدون عدالت و ارزش‌ها بوده و همین زاویه پیدا کردن دولت با آرمان‌های انقلاب اسلامی، دولت بعدی را بسوی تحکیم سکولاریزم و لیبرالیسم سوق داد تا آنجا که هزاران شبهه نسبت به دین و باورهای مردم ایجاد کرده و جامعه را بسوی همان انحراف سبک صدر اسلام سوق دادند، ولی رهبری انقلاب و متدینین و دلسوزان انقلاب با حرکتی دقیق و حساب شده مسیر انقلاب را به آرمان‌های امام و رهبری برگرداندند، و اگر همان راه ادامه می‌یافت جامعه اسلامی ما در کمتر از 45 سال به سرنوشت جامعه زمان امام حسین(ع) دچار می‌شد و این نعمت رهبری و ولی فقیه بود که مانع چنین انحرافی در جامعه اسلامی ما شده است.
اهم سخنان ترقی را در ادامه بخوانید:
  • اگر تصمیم سازان و تصمیم‌گیرندگان و قانون‌گذاران و مجریان قانون در جامعه اسلامی از دست اسلام شناسان خارج شود، بزرگترین خطر گریبان جامعه اسلامی را خواهد گرفت.
  • پیروزی و شکست برای رقبای انتخاباتی در جامعه طبیعی است و خداوند مقدر کرده که قدرت بین جریان‌ها و افراد دست بدست شود تا موقعیت اهل ایمان با امتحان مشخص شده و ثابت قدمان در دین و ارزش‌ها شناخته شوند.
  • امروز رقابت بین سه گفتمان صورت خواهد گرفت. گفتمان اصول‌گرایی که بدنبال تحقق جامعه نمونه اسلامی است، گفتمان اصلاح‌طلبی که بدنبال تحقق جامعه مدنی است و گفتمان مکتب ایرانی که بدنبال تحقق جامعه ایرانی است.
  • مردم در برابر فتنه‌ها واکسینه شده و از بصیرت خوبی نسبت به جریانات سیاسی برخوردار شده‌اند. رقابت سالم در بین نیروهای معتقد به نظام، انقلاب، اسلام و قانون اساسی میسر خواهد بود و چرخش قدرت باید فقط در بین نیروهای پایبند به اصول و آرمان‌های انقلاب صورت گیرد تا روز به روز جامعه اسلامی‌تر شود.
  • رعایت تقوای جمعی سیاسی برای صیانت از جامعه اسلامی ضروری و جذب حداکثری را در میان کسانی که در عقیده و رفتار و بینش سیاسی با نظام هماهنگ هستند. ضروری است.
  • در شرایط حساس و مهمی که کشور با آن روبروست اصولگرایان باید نمایندگانی را برای مجلس معرفی کنند که نه تنها توان رویارویی با چالش‌های سیاسی و اقتصادی و اجتماعی کشور را داشته باشند بلکه به کانون‌های قدرت و ثروت متصل نبوده و آزاد و مستقل و بدون وامدار شدن بتوانند اعمال حق حاکمیت مردم را بخوبی به انجام رسانند.
27219
کد خبر 189004

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =