۰ نفر
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۵
آغاز برداشت چغندر قند شهرستان کارون

امسال پیش بینی می کنیم  ۱۲۰۰۰ تن محصول چغندر قند از اراضی شهرستان کارون برداشت شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خبرآنلاین؛جبار حمادی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کارون گفت: برداشت چغندر قند در سطح ۱۰۰ هکتار اراضی کشت و صنعت فارابی شهرستان کارون که در مجموع ۲۰۰ هکتار چغندر قند در این شهرستان کشت شده است

ایشان ضمن تقدیر از کشاورزان منطقه بیان کرد؛ امسال پیش بینی میکنیم که ۱۲۰۰۰ تن محصول چغندر قند از اراضی شهرستان کارون برداشت شود.

حمادی گفت:استحصال شکر از چغندر قند می‌تواند به عنوان یک صنعت پُر درآمد محسوب گردد و البته در حال حاضر منبع اصلی تولید شکر در کشورها است.

رئیس جهاد کشاورزی در ادامه افزود؛ در کنار تولید در بخش‌های دیگر چغندر قند مانند برگ‌ها و تفاله‌ها نیز قابل استفاده می باشد. برگ‌ها به عنوان خوراک دام و تفاله‌ها به عنوان کود آلی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی گفت؛ چغندر قند دارای ریشه‌های عمیق است که به بهبود ساختار خاک کمک می‌کند و بقایای گیاهی چغندر قند پس از برداشت، منبع ارزشمندی برای تأمین مواد آلی خاک هستند. همچنین چغندر قند می‌تواند به عنوان یک گیاه صنعتی در تناوب‌های زراعی جای گیرد. این امر به کاهش آفات و بیماری‌ها و بهبود ساختار خاک کمک می‌کند. کشت، برداشت و فرآوری چغندر قند نیاز به نیروی کار زیادی دارد. این امر به ایجاد مشاغل متنوع در مناطق کشاورزی کمک می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کارون درپایان گفت: در مجموع، کشت چغندر قند به دلیل مزایای متعدد اقتصادی، اجتماعی و محیط‌زیستی، یکی از گزینه‌های مهم در الگوی کشت محصولات کشاورزی است.


۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1908095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =