وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صنعت خودرو نیازمند نگاهی استراتژیک است،گفت: مباحث راهبردی در این صنعت باید براساس اهداف و سیاست های توسعه ای صنعت خودرو تدوین شود.

مهدی غضنفری، در جلسه شورای سیاست گذاری خودرو با حضور تعدادی از معاونان این وزارتخانه ، خودرو سازان و قطعه سازان عنوان کرد: خودرو یکی از مهمترین صنایع جهان و معیارهای توسعه صنعتی هر کشوری محسوب می شود وارتقا آن نیز در ایران به طور جدی مورد توجه است .

وی با بیان اینکه پی ریزی استراتژی مناسب موجب ارتقای کیفی و کمی صنعت خودرو می شود ، تصریح کرد: درآمد زایی ، اشتغالزایی و توسعه سایر بخش های صنعتی از جمله آثار تبیین درست استراتژی خودرو است .

غضنفری همچنین ابتکار، خلاقیت ، نوآوری را برای خودرو سازان مورد تاکید قرار داد و گفت : سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان نیز باید وظایف خود را در خصوص بازار خودرو انجام دهد .

*بررسی شیوه نامه تعیین قیمت گذاری به تفکیک انواع خودرو

معاون امور صنایع و اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین در حاشیه برگزاری شورای سیاستگذاری خودرو  آخرین تصمیمات و مصوبات این جلسه را اعلام کرد .

"محسن صالحی نیا " گفت: بحث و بررسی در زمینه شیوه نامه نحوه تعیین قیمت گذاری انواع خودرو به تفکیک انواع خودرو های "سبک تخصصی "و " تجاری و سنگین " از جمله موضوعات مطرح شده در شورا بود.

وی افزود: در این زمینه نظرات اعضا جلسه مطرح شد و مقرر گردید طی برگزاری کارگروه تخصصی تنظیم بازار و زیر مجموعه شورای سیاست گذاری خودرو ، موضوعات بررسی و توافقات لازم با اکثریت اعضا ابلاغ گردد .

این مقام مسئول گفت :دراین نشست همچنین گزارشی از وضعیت تولید، تامین ، عرضه و بیان برخی مشکلات مبتلا به توسط شرکت های خودرو ساز ارایه شد که با توجه به آن برادامه سیاست های مرتبط با ارتقاء سطوح کیفی و خدمات پس از فروش مطابق با آخرین مصوبات تاکید شد.

صالحی نیا تصریح کرد: بکارگیری توان قطعه سازان و مجموعه سازان داخلی از دیگر محورهای مورد توافق این جلسه بود و مقرر گردید به صورت ادواری و در فاصله های کوتاه مدت از طرف معاونت امور صنایع و اقتصادی روند ، مورد پایش قرار گرفته و گزارشات آن به جلسات بعدی شورا ارایه گردد.
3939

کد خبر 198941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۰/۱۱/۲۵
  8 0
  شورای افزایش قیمت خودرو
 • بدون نام IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۰/۱۱/۲۶
  1 0
  از سازمان حفظ حقوق مصرف کننده که ما فقط اسمی شنیده ایم نه حمایتی . وبعد از اینکه صنعت خودرو از افتخارات یک مملکت است پس چرا مقامات مملکتی از خودروهای داخلی استفاده نمی کنند وفقط به فکر ملت هستند