بعد از استقبال خوب از کتاب مجموعه طنز «پ نه پ» که این روزها چاپ نهم آن در بازار نشر توزیع شده است؛ سررسید 1391 «پ نه پ» هم روانه بازار شد.

به گزارش خبرآنلاین، علیرضا وصفی گرآورنده مجموعه جمع وجور «پ نه پ» است و نشر خبر امروز با همکاری کتیبه زرین آن را با قیمت 2هزار تومان در 130 صفحه منتشر و روانه بازار نشر کرده است. این کتاب با استقبال بسیار خوب مردم و برخی نهادها مواجه شده و برای نهمین بار تجدید چاپ شده است. پخش کننده این کتاب که توزیع آن را در برخی سوپرمارکت های بزرگ شهر تهران تجربه می کند این کتاب جمع و جور را هدیه مناسبی برای آنها که دوستشان داریم معرفی می کند.

 

در مقدمه این کتاب با بیان اینکه مبتکر اصلی این ژانر طنز(!) به طور دقیق مشخص نیست، آمده است: «طنزهای اجتماعی «پ نه پ» دارای صحنه نمایش و گفتگوست از این رو به داستان های کوتاه ادبی(مینی مال) هم شبیه است که در ادبیات فارسی سابقه چندانی ندارد. پیشگام اینگونه طنز در ادبیات، جبهه و جنگ است که در شبکه اجتماعی درون سنگر شکل گرفت و بر بستر ابتکارات ارتباطی نسل جوان، هر دم بر آن افزوده شد...»


در بخشی از این کتاب می خوانیم:

پدربزرگم فوت کرده، تو قبرستونیم. دوستم زنگ زده میگه: کجایی؟
میگم: قبرستون.
میگه: واسه چی؟
میگم: واسه پدر بزرگم.
میگه: اِ ، فوت کرد؟
ـــ پـَـ نه پـَـ ! تمرینی اومدیم مانور بدیم اگه یه وقت اتفاقی افتاد هول نشیم!


رفتم جلسه ثبت نام، یک ساعت وایسادم. طرف اومده میگه: میخوای ثبت نام کنی؟
ـــ پـَـ نه پـَـ! اومدم حالتو، احوالتو، سفید رویتو، سیه مویتو ببینم، بروم...!

 

بنابراین گزارش، سررسید 1391 «پ نه پ» نیز در قطع خشتی کوچک و با چاپی زیبا دربردارنده طنزهای پ نه په با طراحی های جالب در صفحات مختلف با قیمت 6500 تومان روانه بازار نشر شده است. در یکی از صفحات این سررسید می خوانیم:

به بابا می گم بزن دو ببینیم چی داره؟

میگه: تلویزیونو روشن کنم؟

- پ نه پ! بزن دو من هلش می دم روشن شه!

 

ساکنان پایتخت برای تهیه این کتاب و سررسید «پ نه پ» می توانند با شماره 20- 88557016 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. هموطنان سایر شهر‌ها نیز با پرداخت هزینه پستی ارسال، می‌توانند تلفنی سفارش خرید بدهند.

6060

کد خبر 199963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =