با وجود دو روز گرم شدن هوا در بسیاری از مناطق ایران،اما سازمان هواشناسی پیش بینی کرده است از اواخر سه شنبه، 9 اسفند ماه، هوای سر وارد ایران می شود و برف و باران در راه است.

به گزارش خبرآنلاین، از چهارشنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می شود و بتدریج در روز پنجشنبه دامنه فعالیت آن به سواحل شمالی، شمال شرق، دامنه‌های جنوبی البرز نیز می‌رسد و سبب بارش باران و برف و کاهش دما در این مناطق می‌شود.

بر این اساس در روز پنجشنبه بارش متناوب در استانهای آذربایجان غربی،‌ کردستان و کرمانشاه، بارش پراکنده در استانهای آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، تهران،‌ البرز و همدان و از اواخر وقت وزش باد و گرد و خاک در استانهای ایلام و خوزستان انتظار می‌رود.

روز جمعه اما اوضاع آب و هوای ایران، متناقض است؛ وزش باد شدید و گرد و خاک در استان های کرمانشاه، ایلام، خوزستان،‌ فارس و بوشهر، بارش متناوب با وزش باد شدید در استانهای کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، ‌زنجان، قزوین، البزر، تهران،‌ سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی،‌ قم، مرکزی، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و بارش شدید در استانهای اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان پیش‌بینی شده است.

سازمان هواشناسی همچنین پیش بینی کرده است روز شنبه وزش باد شدید و گرد و خاک در استانهای کرمانشاه، ایلام، خوزستان، بوشهر و فارس و بارش با وزش باد نسبتا شدید در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و دامنه‌های البرز جنوبی در استانهای سمنان، البرز و تهران پیش‌بینی شده است.

 از سوی دیگر از صبح جمعه ابتدا در شمال غرب و از اواخر وقت و طی روز شنبه در نیمه غربی کشور دمای هوا به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد که این شرایط در روز یکشنبه نیمه شرقی را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. به دلیل وزش باد شدید در روزهای جمعه و شنبه، دریای خزر مواج است و خلیج‌فارس و دریای عمان در روز جمعه مواج و روزهای شنبه و یکشنبه طوفانی است.

4747

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 201035

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =