مدیرعامل سازمان هدفمندی‌ یارانه‌ها اعلام کرد که دولت از واریز مابه‌التفاوت یارانه نقدی با رقم 28 هزار تومان به حساب اقشار مرفه خودداری کرده است.

این خبر با واکنش های متفاوت کاربران خبرآنلاین مواجه شد. عمده کاربران به این تصمیم انتقاد کرده اند و آن را دور از انصاف و عدالت دانسته اند. ضمن اینکه نظرات نشان می دهد پیامک انصراف از دریافت یارانه ها، برای قشرهای مختلف جامعه ارسال شده است و نه فقط دو سه دهک بالا. 

یکی از مخاطبان نوشته است: "این کار خلاف قانون است. حتی مرفهین جامعه هم در محل خود، مالیات بیشتر میدهند قاعدتا.

این کار، یعنی حذف یارانه نقدی بخشی از جامعه، نوعی گرفتن صدقه اجباری از بخشی از جامعه است. مردم باید مختار باشند که یارانه را بگیرند یا نه.

من با اینکه از قشر ضعیف جامعه هستم، به صورت قاطع میگویم که این کار غیر قانونی است و اصلا منطقی نیست."

کاربری هم نوشته است: "دولت محترم : معیارو سنجش شما در خصوص افراد مرفه جامعه چه نکاتی هستند ؟ کسانی که مستاجر بوده وشغل درست و حسابی و درآمد مکفی ندارند حتی پول مسکن مهر را هم نمیتوانند پرداخت نمایند این است عدالت محوری شما خود بنده برای پرداخت ودیعه مسکن مهر قرض نموده ام با این اوصاف پیامک عدم دریافت یارانه به من ارسال شده است !!!!"

و همچنین: "آیا این کار شرعی است؟ آیا در زمان امام علی (ع) سهم مرفه یا ندار از بیت المال فرق میکرد؟ شما یارانه را بدهید بعد بخشش آن را به خود گیرنده واگذار کنید! من شخصاً از ابتدای واریزی یارانه ها بیش از سهم خودم از یارانه بی منت و ناشناس به یک معتمد میدهم تا به نیازمندان واقعی کمک کند که خرج عمده آن دارو و شیر خشک برای نوزادان است. برای من پیامک مرفه هستید هم آمد اما واقعاً به زور که نمی شود کسی را از سرمایه این مملکت محروم کرد. من شخصاً اعتراض کردم اما چه فایده!؟ کاری که بخواهند میکنند..."

مخاطبانی هم دنبال جایی هستند که بتوانند به این تشخیص دولت اعتراض کنند: "باور میکنید برای پدر من که باز نشسته تامین اجتماعی است اس ام اس اومده بیا حذف کن!!!! با 4 سر عائله!!! و ماهی 450 هزار تومن مستمری!!! به کجا میشه اعتراض کرد!؟؟؟ جدی میگم به کجا باید مراجعه کنیم"

مخاطبانی هم نوشته اند پیامکی نگرفته اند، ما به التفاوت هم در حسابشان نیست: "من پیامکی دریافت نکرده ام و مابه التفاوتی هم به حسابم واریز نشده و علی رغم داشتن کار آزاد در تمام سال نود درآمد بسیار ناچیزی داشته ام... اگر واقعا درآمد های من به عنوان سرپرست خانوار رصد شده بود جز گروه مرفه قرار نمی گرفتم کما اینکه هم پیامکی هم به دستم نرسیده."

اما یکی از کاربران هم از منظری دیگر به اصل هدفمند شدن یارانه ها نگاه کرده است: "باسلام به نظرم کلا یارانه ها را باید حذف کرد فقط حقوق افراد تحت پوشش کمیته امداد وبهزیستی وجوانان بیکار را باید داد دادن یارانه به همه مردم اصلا معنی ندارد این پول ها را باید صرف راه سازی ، بیمارستان ، تولید شغل ، ساخت ورزشگاه ، مدرسه ]هزینه شود ، به نظرم دولت در دادن یارانه ها برای همه مردم تجدید نظر نماید. هدفمندی یارانه عمل خوبی است . اما دادن پول به مردم خوب نیست . فکر می کنم دولت آرام آرام این کار را انجام دهد وطبیعی است ممکن است در ابتدا حق تعدادی از مردم ضایع شود ودولت به نظرم نهایتا یارانه ها را به افراد نیازمند خواهد داد."

میان همه این نظرات، اما یکی دو نظر تلخ هم وجود داشت: "خدا را شاکرم که با پیامک مرفه شدم نه با ثروت"

برای خواندن نظرات بیشتر، رای و پاسخ به نظرات، به این خبر مراجعه کنید.

نکته: نظراتی که در خبر اصلی و یا این خبر منتشر شده اند، هیچ کدام نظر و عقیده خبرآنلاین نیست؛ خبرآنلاین تنها نظرات کاربران خود را منتشر می کند.

4547

کد خبر 206461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 49
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حسيني IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  55 3
  من دبيرم با حقوق ٧٠٠٠٠٠ با قسط ماهيانه ٤٦٧٠٠٠.،با يك بچه وعيال .خدايا شكر كه مرفه شدم.
 • بدون نام US ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  42 2
  پدرم فوت كرده و مادرم بازنشستگى پدرم رو ميگيره با400هزارتومن در ماه دولت خيال ميكنه مرفه هستيم و نيازى ب يارانه مرحله دوم نداريم!
 • بهروز ع IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  33 2
  من ماهیانه 700 تومن درآمد دارم بیمه تامین اجتماعی هم من حرف منو تایید میکنه نه خونه دارم و یا درآمد دیگه ای فکر میکنم از روی ماشین خریداری شده پسر عموی من که به دلیل اینکه شماره پلاک ماشینش مال تهران باشه به اسم من ماشین لوکس خریداری کرد الان من محروم از افزایش یارانه شده ام (تنها دلیل ممکنه) به کی بگم ممنون
 • بدون نام IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  30 1
  دولت یارانه کسی را قطع کرده که هیچ گونه در آمد و پوشش بیمه ای ندارد این است معنی عدالت؟سزاوار است از چنین کسی بگیرند و به کسی بدهند که در آمد چند میلیونی ودارایی چندین میلیاردی دارد ؟صرفا به این دلیل که آقایان یک پیامک بی اساس فرستاده اند امید وارم عقلای مملکت جلو این رفتار نا هنجار و نا عادلانه را بگیرند
 • بدون نام IR ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  46 1
  سلام بنده حبرنگار روزنامه دولت هستم. یعنی در واقع میزان حقوق و مزایای بنده به راحتی قابل بررسی است. برای بنده هم چنین پیامکی آمده است که بیایم و انصراف بدهم از دریافت یارانه. اما به واسطه شغلم می دانم مردم چه مشکلاتی دارند. مگر قرار نبود هدفمندی یارانه ها باعث آرامش و آسایش مردم شود؟ اینگونه؟ مردم بسیاری برایشان این پیامک آمده اما جناب آقای مرادی مدیر کل سازمان هدفمندی یارانه ها در گفتگوی شبانه خود در شبکه دوی سیما به نحوی جوابگوی سوالات بودند که گویی هیچ مشکلی وجود ندارد. بنده به سایت رفاهی مراجعه کردم و صرفا گزینه انصراف از یارانه ها را مشاهده کردم و گزینه دیگری که به ادعای آقای مرادی وجود دارد مبنی بر عدم انصراف و اینکه انصراف اختیاری است را مشاهده نکردم. بهتر است با مردم روراست بود.
  • بدون نام IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
   13 25
   درمورد حلال بودن پولت هم فکر کن
 • محجوب IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  49 6
  این هم نوعی از عدالت احمدی نژادی است؟
 • محجوب IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  47 2
  کارمند هستم با حقوق زیر یک میلیون چطور میشود از گروه مرفه باشم ؟همکاران هیئت علمی ما حقوق چند میلیونی میگیرند ولی پیامک برای انها نرفته است
  • بدون نام IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
   35 1
   کارمند هستم باحقوق 600هزار تومن و برام پیامک اومده که مرفحم این پیامک به دوستان نشون میدم کلی میخندیم و حال میکنیم که خدارو شکر بالاخره پولدار شدیم
 • omid PL ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  2 48
  هدف دولت از اینکار ایجاد جنجال است غافل از اینکه پیروان راستین ولایت با این فشار ها تسلیم نخواهند شد
  • بدون نام IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
   3 1
   این پرچم کجاست؟ مگه اونجا هم یارانه میدن؟
 • بدون نام IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  33 0
  از قشر ضعیف جامعه هستم، ولی میگویم عدالت یعنی توزیع ثروت بطور مساوی بین همه افراد جامعه. مردم باید مختار باشند که یارانه را بگیرند یا نه.ضمنا میزان درامد واقعی و داراییهای افراد جامعه با هیچ معیار و سنجشی بطور قطع و یقین قابل محاسبه نیست.
  • بدون نام IR ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
   20 0
   من نمیدونم چطوری یه کارمند دولت با حقوق ناچیز میتونه مرفه باشه؟در صورتیکه دولت ابتدا وعده داده بود به همه کارمندان یارانه تعلق میگیره!!!!
 • بدون نام IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  20 0
  اگر روزی خدای ناکرده و گوش شیطان کر مطرح شود مدیر و یا بزرگوار تدوین کننده یارانه اکنون در این منصب نیست و ارتحال نموده و کل امور یارانه مطالعه نشده بود و یا اینکه به دلیل تحریم و فشار دشمن کمبود منبع داریم و یارانه قطع شود در اینصورت ایا میشود قیمت نان در سال 91 را به 87 بر گرداند؟ و سایر موارد؟ حالا چرا نان؟ دلیل اینکه تولید کننده میگوید در بخشی از خط تولید برق و گاز مصرف و از اینرو قطع یارانه قیمت را بالا برده . مثل تاثیر یارانه انرژی بر قیمت نارنگی و کرایه تاکسی و شیر و ... .
 • حسین IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  2 31
  به نظر من واکنش های مردم در مورد این خبر نشان دهنده اضطراب و نگرانی است که در سطح جامعه وجود دارد. وگر نه همه خوب می دانیم با توجه به گرانی ها و تورم موجود پرداخت و یا عدم پرداخت 45000 تومان و 60000 تومان تاثیر انچنانی بر معیشت مردم نخواهد داشت.من با نظر آن خوانده ای که گفته بودند یارانه برای همه بجز مستمندان باید حذف شود تا حدی موافقم ! ولی با این تفاوت که اگر میخواهیم عدالت رعایت شود باید یارانه همه مردم حذف شود. و نه یک نهاد حمایتی جدید برای اقشار ضعیف ایجاد شود. دولت اگر می خواهد به این دسته از مردم کمک کند ،می تواند به سایر نهادهای حمایتی کمک کند. البته اینکه دولت بخواهد یا بتواند درامد ناشی از حذف یارانه ها را صرف اشتغالزلیی ،آبادانی و... نماید بحث دیگریست.
  • رسول CA ۲۲:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
   16 4
   خیلی ببخشیدا . اگر وقت کردید سر از اون ماهواره و شبکه های خارجی برداشتید و یه نیم نگاهی هم به اخبار داخلی بندازید میدانستید که آقای رئیس جهمور و دولت محترم چه حرفها نزدند که با پول صرفه جویی شده از محل هدمند کردن یارانه ها که بالغ بر دهها هزار میلیارد تومن میشه چه کارها میخواهند بکنن چه کارخانه ها میخواهند بزنند و اشتغال زایی و... حالا چی شده؟؟ خبری از اون پولها نیست. کجا رفت این همه پول معلوم نیست . حالا شما مرفه بی درد اومدی میگی این چندرغازی رو هم که میدن بیان ندن؟ لطف کن فکرهاتو برای خودت نگه دار . اگر پول لازم نیستی لطف کن بگو شماره حساب بدم بریز به حسابم
  • بدون نام IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
   0 8
   منم موافقم باید قطع بشه همه اینها که مینالنند این پول را خرج اتینا(خرج بیهوده)
 • محمد US ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  37 0
  خیلی جالبه من که 1.5 ساله بیکارم بدون هیچ اندوخته بانکی و مسکن مرفه شناخته شدم یکی بیاد این معیار مرفه بودن و معنی کنه و بگه چه اندازه از جمعیت ایران شاملش می شوند
 • بدون نام IR ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  5 15
  تا بیکارا ن هستند به حقوق بگیران نمیرسد؟
 • بدون نام IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  18 0
  با 130 میلیون تومان بدهی و ورشکستگی با یک پیامک مرفه شناخته شدم !و فردی را می شناسم با سالی 200 میلیون تومان درآمد(درآمد ماهیانه حدود17 میلیون تومان) این پیامک را دریافت نکرده است و لابد غیر مرفه می باشد! باید به مسئولین سازمان هدفمندی یارانه ها با این همه درایت اسکار می دادند نه به اصغر فرهادی!
 • بدون نام IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  19 1
  بجان عزيز خودت ما هم تازه به اين نتيجه بسيار خوشحال كننده رسيديم كه مرفه‌ هستيم..! حالا از فردا كه كرايه خونمون 2ماه عقب افتاد،پول آب و برق و گاز و تلفن هم كه پرداخت نكرديم، اقساط ماهيانمون جمع شد روي هم، با كمال وقار و خوشحالي سرمونو بالا مي‌گيريم كه مي‌گيم ما از جامعه مرفه به معناي ايرانيش هستيم! كسي وام نمي‌خواد بهش بديم؟!؟!؟!
 • بدون نام IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  13 0
  چه كرد هدفمندي يارانه ها ...............به به
 • بدون نام US ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  20 1
  19 بار از مسول هدفمندی یارانه پرسید معیار شما چیه؟اقا 19 بار تمام از جواب دادن خودداری کرد.
 • بازنشسته IR ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  15 2
  خدا را شکر به برکت دولت احمدی نژاد بازنشستگان اموزش و پرورش هم مرفع شدند!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ا
 • بدون نام IR ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  16 0
  خیلی وقت بود دلم می خواست بدونم از نظر طبقه بندی در کجای جامعه قراردارم.بالاخره فهمیدم با حقوق بازنشستگی جزو اقشار مرفه هستم. خدا خیرتان بدهد.
 • بدون نام RU ۰۲:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
  4 22
  هدفمندی یارانه ها کار بسیار ارزشمندی بود و حذف اقشار مرفه از دریافت یارانه و افزودن بر یارانه افراد ضعیف که در میان کاربران اینترنت نماینده ای ندارند کار ارزشمندتری است.
  • بدون نام IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
   10 2
   من جزء اقشار مرفه این جامعه هستم ولی یک ریال از پول من رو نمیبخشم اگه بخوان از من بگیرن و بدن به کس دیگه!!من به عنوان یک ایرانی از درامدهای این مملکت همینقدر سهم دارم که یک روستایی با هر شخص بی بضاعت.من اگر الان مرفه شدم به خاطر اینه که خودم از بچگی خیلی تفریحات و بازیها و مسافرتها و... رو بر خودم حروم کردم با پول کارگری پدرم شب تا صبح درس خوندم زجر کشیدم تا دکتر شدم بعدش هم 5-6 سال تو مناطق محروم به هزار مشکل دست و پنجه نرم کردم تا بالاخره بعد از 35 سالگی یواش یواش زندگیم رو غلطک افتاد..من نه حق کسی رو خوردم تا به اینجا رسیدم نه دوست دارم کسی حقم رو بخوره و یک ریال از سهم من از درامدهای این مملکت رو اگر به هر عنوان به هر کسی بخوان بدن از خون سگ نجستر و حرومتره و امیدوارم از گلوشون پایین نره
  • بدون نام IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
   0 6
   ای گل گفتی واقعا مستضعف واقعی کجا نت داره بیاد اینجا گگرد و خاک کنه زبانت طلا اینجا شده محفلیبرای حرفهای الکی و بیهوده نصفشونم که داستان بافی مییکنند یکی هم بیاد نظر واقعیبده هی منفی میدند حرف حق تلخه دیگخ ای ول عزیز
  • چه فرقی داره IR ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
   3 0
   خوبه که قشر مستضعف ایران یه مدافع هم تو روسیه داره
 • بي نام IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
  14 2
  با احترام به همه آناني كه از كيسه خليفه مي بخشند،‌ اينجانب كارمند با حقوق ثابت كه براي تامين هزينه زندگي مجبورم در ماه 120 ساعت اضافه كاري كنم،‌ بيمه و ماليات دولتي در سر ماه از حقوقم به راحتي تقديم مي نمايم. ماهيانه حدود 600 هزار تومان قسط بانكي پرداخت مي كنم و به دليل مشكلات زندگي در مشهد،‌همجواري با امام رضا (ع) را هم به امام همام بخشيدم و به شهرستان درگز يك منطقه مرزي و كمتر توسعه يافته به زعم دولت كوچ كردم . با اين بدبختي ها كه خدا را شكر زنده ام و سالم ولي مرفه شده ام و از دريافت يارانه محروم. آقايان محترم كه براي پول مردم تصميم مي گيرد،‌آخرتي هم هست و عذاب جهنمي هم موجود . لطفا حساب دنيا را به آخرت واگذار نكنيد اينجانب اصلا راضي نيستم.
 • بدون نام IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
  18 1
  مرفه و غیرمرفه چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ باید عادلانه بین همه تقسیم بشه این درآمد ملی . مگه اینکه بخوان مثل سهمیه بنزین با این روش کم کم قطعش کنن . همین
 • بدون نام US ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
  19 2
  این دولت خبیلی عدالت گستر است من کارمند با ماهی 600هزار تومان حقوق مرفه هستم و یارانه نمی گیرم مدیر شرکت من با سرمایه 50میلیارد تومانی یارانه به حسابش واریز شده .
 • بدون نام IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
  4 0
  بعد از اثبات مرفهی تازه باید تمام یارانه ها ی دریافتی را پس داد منتظر پیامکهای مرحله دوم باشید.
 • بدون نام IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
  8 0
  من بازنشسته نیروی انتظامی هستم باحقوق 550000 تومان و خانه هم ندارم ولی 28 تومان رو برای من واریز نکردن از دولت عدالت محور تشکر می کنم
 • جعفر رضایی نژاد IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
  6 0
  من یک معلمم مگه یک معلم چقدر حقوق میگیره با یه پسره دانشجوی دانشگاه آزادی ویک دختر دانش آموز هیچ درآمد دیگری هم ندارم......مرحله دوم یارانه مارو قطع کردند.... اینکه مارو متمول محسوب کرده اند دردآور است و.... آقا اصلااین روش شناخت غلط است وآنهااشتباه کرده اند که چنانچه اصلاح نکنند شرعا وقانونامسئولند.......
 • بدون نام IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
  6 2
  غصه نخورین عزیزان همه چیز درست میشه
 • بدون نام IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
  5 1
  بر فرض اینکه یارانه 45000 تومانی اقشار مرفه را هم مسدود کردید چه تضمینی وجود دارد که 10 برابر آن را از جیب مستضعفین جامعه تامین نکنند چنانچه تاکنون نیز چنین کرده اند . فلسفه هدفمندی یارانه ها دسترسی به عدالت و توزیع عادلانه ثروت بین مردم بود اما متاسفانه اینچنین نشد و منابع بسیاری به هدر رفت اقشار مرفه جامعه نیز فربه تر و ثروتمند تر شدند به شکلی که فاصله طبقاتی روز به روز محسوس تر می شود .
 • ناشناس IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
  6 0
  خيلي جالبه اين سايتي كه اين آقاي مسئول در تلويزيون اعلام كردند فقط گزينه انصراف را دارد يعد الكي به مردم م گن گزينه عدم انصراف آخه چقدر اين مردم اذيت مي كنين
  • بدون نام IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۰
   0 0
   فکد می کردم سایت را اشتباه رفتم پس واقعا همین بود!
 • شكوه IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
  6 0
  كارمند دولت بايك پسر دانشجو تنها نان اور خانواده خدايا شكرت از خزانه غيبت بده
 • مرفه بی درد IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
  6 0
  کارمندم. 640 هم حقوق میگیرم. 300 اجاره میدم. 150 هم پول سرویس و مدرسه فرزندمه. خوشحالم که بالاخره عدالت در مملکت اجرا شد و به بنده و کارخانه داری با درآمد میلیاردی در این کشور به یک چشم نگاه میکنند. هر دو پیامک انصراف دریافت کرده ایم.
 • بدون نام IR ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
  3 0
  آخه با حقوق ماهی 400 تومان در مقابل این گرانی وتورم شدیم قشر مرفه! تورو خدا فرق مرفه رو از قشر متوسط و ضعیف تشخیص بدین بعد بهمون پیامک بدید...............!
 • بدون نام IR ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
  4 0
  این حق ملی همه هست. چرا قطع کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • بدون نام IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۰
  1 0
  شما رو خدا در مورد رعایت عدالت و کنترل آمار اقتصادی دقت بیشتری کنید اگر از این رویه که منو از دریافت افزایش یارانه حذف کردند باید حداقل 60 میلیون از جمعیت کشور از دریافت یارانه محروم شوند جرا که من نه خانه و ثروتی دارم فقط و فقط یک ماشین مدل 84 پیکی دارم . خدا بخیر کند
 • علی IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۰
  0 0
  من کارمند قراردادی شرکت پست هستم با حقوق ماهیانه 390000 تومان که وضعیت تمدید قرارداد سال جدید نیز مشخص نیست با این اقدام قطع یارانه من باتوجه به این که همین الان هم در شرایط اقتصادی بدی هستم نمیدونم که وضعیت آینده زندگی ام چطور خواهد شد آیا عدالت این است؟
 • مرفه بی درد IR ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۰
  1 0
  ما هم جز کسایی هستم که با وجود مستاجر بودن هم در مورد خانه هم در مورد مغازه و در آمد بسیار کم جز مرفهین بی درد از نگاه دولت شدیم جالب اونجاست که صاحب خونه و صاحب مغازه ما که هردوشون یکی هست با دو حقوق این پیامک دیافت نکرده!!!!!!حالا ما نمیدونیم کجا باید بریم اعتراض کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • امیر مالمیر IR ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۰
  0 0
  امیدوارم نظرم تایید شه. تو ایران پاک کردن صورت مساله بهترین کاره.آقا چه کاریه واقعا هر وقت دوباره سیستم رو باز کردن برای اصلاح شما برید شماره مو بایلتونو پاک کنید راحت.
 • امیر عبادی فرد IR ۰۲:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۱
  1 0
  سلام دوستان گزینه عدم انصراف وجود دارد من خودم ان را زده ام در سایتها و سایت دنیای اقتصاد اموزش کلید زدن عدم انصراف وجود دارد عجله نکنید به سایت رفاهی بروید وعدم انصراف بزنید تا دوباره بررسی شود مرفه نیستید ...به هر حال یک اشتباه فاحش صورت گرفته خدا کند فابل برگشت باشد تا حق کسی پایمال نشود
 • کامران چنگیزیان IR ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۲
  0 0
  از مرفه بودن همین پیامکی بود که بدستمان رسید آن هم جالبه که سه ساله که بیکار شدم و فرصت شغلی هم ندارم اما برام جالب بود که جناب مرادی یک مدیر برجسته کشور و مثلما با حقوف های بالا از این چندر غاز پولی که دولت میدهد برای افراد کم یا بی بضاعت هم چشم پوشی نکردن و تو برنامه تلویزیونی فرمودند که برای من هم پیامک آمده