۰ نفر
۳۰ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۷

فارس نوشت:

منابع دیپلماتیک فاش کردند فرماندهان نظامی قطر روز گذشته با اشغال دفتار شبکه الجزیره این کشور دستور العمل‌هایی را در ارتیاط با آماده کردن گزارش‌هایی خاص به مسئولان این شبکه ارائه دادند.
به گزارش خبرگزاری عراقی"النخیل"، منابع دیپلماتیک بین‌المللی تاکید کردند  مدیران و کارکنان بلندپایه شبکه الجزیره دیروز به طور غیرمنتظره با هجوم مقامات نظامی بلندپایه به دفاتر تصمیم‌گیری‌ این شبکه روبه‌رو شدند.

این مسئولین نظامی با خود دستور العمل‌هایی برای آماده کردن اخبار و گزارش‌های ویژه از قطر به همراه داشتند.

قرار است این گزارش‌ها و اخبار پس از آماده شدن به طور مستقیم در اختیار مقامات نظامی قطر قرار گیرد و انتظار می‌رود این موضوع با اوضاع داخلی قطر در ارتباط باشد یا اینکه دولت قطر می‌خواهد برنامه‌های خاصی را از طریق شبکه الجزیره اجرا کند.

محافل قطری در لندن پیش‌بینی می‌کنند این اقدامات با نزاع پنهان در داخل خاندان حکومتی قطر در ارتباط باشد.

منابع مختلف خبری در روزهای اخیر از اوج گیری اختلافات میان خاندان حاکم در قطر بویژه امیر و نخست وزیر این کشور سخن گفته اند که این وضعیت باعث گمانه زنی ها درباره احتمال وقوع کودتا در این کشور شده است.

در همین حال منابع عرب آگاه در حوزه خلیج فارس از واگذاری 70 درصد مسئولیت های امیر قطر به ولعیهد این کشور خبر دادند که با نخست وزیر قطر دشمنی دارد.

این منابع به هفته نامه المنار گفتند: بیش از 70 درصد مسئولیت های امیر قطر به ولیعهد سپرده شده است که با حمد بن جاسم نخست وزیر خصومت دارد.

حمد بن جاسم بعد از شکست توطئه خود علیه ملت سوریه شوکه شده است.

این منابع گفتند که خانواده امیر قطر (همسر و فرزندانش) و نزدیکان آنها هم اکنون درحال اقدام برای تحریک قبیله علیه نخست وزیر قطر هستند که بیشترین خدمت و وفاداری به اسرائیل و‌ آمریکا در منطقه خلیج فارس را دارد.

به گفته این منابع، حمد بن جاسم به نزدیکان خود گله کرده است که امیر قطر و خانواده او در پس پرده رسوایی دخترش در شهر لندن هستند.

26151

کد خبر 208465

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مگه مجبورید؟ IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۳۰
  34 5
  دیروز دولتشونو ساقط کردین، امروز الجزیره رو گرفتید، آخرش هم آبروی رسانه ای خودتونو میبرید
  • بدون نام GB ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۳۰
   3 7
   خوبه به اطلاعتون برسونم که اولین خبر کودتا در قطر رو العربیه منتشر کرد و ایران به نقل از العربیه این خبر رو اعلام کرد . اینقدر خود شیفته نباشید و به رسانه های ایران نپرید.
 • بدون نام IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۳۰
  6 4
  لامذهب این پول که چه کارها که نمیکنه!!!!!!!!!!
 • بدون نام CA ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۳۰
  8 22
  منابع گاز ايرانو ميدزديد آه ملت ايران گريبانتونو ميگيره
  • سحر GB ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۳۰
   6 13
   فکر کنم عربها بیشتر از ایرانیها به سایت خبرآنلاین سر میزنن.به آمار موافق و مخالف نظرها راجع به عربها دقت کنید.یه نمونه اش مخالفهای همین نظر که هیچ ایرانی نمیتونه مخالفش باشه.نظرهای زیادی همین وضع رو داره.
  • bbb US ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۳۰
   16 2
   نه عزیزم مخالفت ما نه از عرب بودنمونه که از امثال شما ایرانی تریم مخالفت با نظر بالا به خاطر اینه که میگن مالتو محکم بچسب همسایتو دزد نکن وقتی اونجا یه میدان گازی مشترکه بدون اینکه بین این منابع دیواری باشه خوب هرکس سریعتر برداشت کنه طبق قوانین شیمی از جای بیشتر به جای کمتر مهاجرت میکنه پس اونا تو محدوده ی خودشون گازو برداشت میکنن اما به دلیل عدم برداشت ما سهمشون هر روز بیشتر میشه..از ماست که بر ماست
 • بدون نام IR ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۳۰
  7 3
  منبعش خبرگزاری "التخیل" بوده!
  • بدون نام GB ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۳۰
   2 2
   نه عزیز جان! العبریه (العربیه)منبع پخش این خبر بود.