ایسنا نوشت:

در پي افزايش قيمت نان در تهران و ساير استان‌ها در روز گذشته و صحبت‌هاي مطرح شده مبني بر اينكه دولت وعده داده بود تا پيش از اجراي فاز دوم قانون هدفمندسازي يارانه‌‌ها قيمت‌ها افزايش نيابد، دبير ستاد هدفمندسازي يارانه‌ها اعلام كرد: افزايش قيمت نان هيچ ارتباطي به اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها ندارد بلكه بحث قيمت نان در ستاد تنظيم بازار تعيين مي شود.

محمدرضا فرزين با بيان اين‌كه افزايش قيمت نان مربوط به بالا رفتن قيمت خريد تضميني گندم توسط دولت و قيمت گذاري اعمال شده از سوي ستاد تنظيم بازار است، اظهار كرد: زماني كه موضوع نان در ستاد هدفمندي يارانه ها مطرح شد ما كل يارانه مربوط به نان را حذف و قيمت فروش آن را با قيمت خريد تضميني گندم كشاورزان توسط دولت برابر كرديم ضمن آنكه دولت هم گندم خريداري شده به همان قيمت خريد را به آسياب ها مي فروشد.

دبير ستاد هدفمندي يارانه‌ها با بيان اينكه علت افزايش قيمت نان مربوط به افزايش خريد تضميني گندم كشاورزان توسط دولت در سال جاري است، تصريح كرد: امسال وزارت بازرگاني براساس افزايش قيمت خريد تضميني گندم كشاورزان توسط دولت اقدام به افزايش قيمت فروش كرده است كه اين موضوع هيچ ربطي به اجراي هدفمندي يارانه‌ها ندارد.

افزايش قيمت نان درآمدي براي هدفمندي يارانه‌ها ندارد

فرزين در ادامه با تاكيد بر اينكه قيمت‌گذاري نان به ستاد هدفمندي يارانه‌ها ارتباطي ندارد، اظهار كرد: افزايش قيمت نان درآمدي براي هدفمندي يارانه‌ها ندارد ضمن آنكه يارانه‌اي هم به مردم بابت افزايش قيمت نان اختصاص پيدا نمي كند چرا كه قيمت خريد تضميني گندم افزايش يافته و ستاد تنظيم بازار قيمت فروش نان را براساس افزايش قيمت خريد تضميني گندم تعيين كرده است.

فرزين افزود: ما در ستاد هدفمندي يارانه‌ها تاكيد كرديم كه دولت به هر قيمتي كه گندم را مي‌خرد مي‌تواند به همان قيمت آن را بفروشد كه اين اتفاق در سال جاري براساس افزايش قيمت خريد تضميني گندم كشاورزان توسط دولت افتاده است.به طوري كه قيمت فروش هم براساس آن افزايش پيدا كرده و اين موضوع همان طور كه تاكيد شد ربطي به ستاد هدفمندي يارانه‌ها ندارد و صرفا در ستاد تنظيم بازار بررسي و تعيين مي شود.

دولت همزمان با آغاز فاز اول هدفمندي‌ يارانه‌ها، يارانه نان را به صورت نقدي به حساب مردم واريز كرد و قيمت نان را افزايش داد. در قانون بودجه سال گذشته نيز رقمي حدود 35 هزار ميليارد ريال به عنوان يارانه نقدي نان اختصاص يافت و براساس آن ماهانه 5000 تومان همراه با يارانه نقدي حاصل از اصلاح قيمت حامل‌هاي انرژي به حساب مردم واريز و همزمان با آن قيمت انواع نان در كشور اصلاح و نحوه قيمت گذاري آن به كارگروه‌هاي استاني به سرپرستي استانداران واگذار شد.

/3131

کد خبر 219677

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امير IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
  62 1
  اصلا مردم براشون مهم هستن ؟؟؟
 • بدون نام IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
  26 1
  چرا دولت واردات گندم و توليد آرد از آن را به بخش خصوصي واگذار نميكند تا در عرصه رقابت آزاد و بدون ساخت و پاخت قيمت آن مشخص شود.
 • بدون نام IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
  47 1
  کلا مشکلات ما مردم ایران جز حوزه استحفاضی دولت نیست
 • حامد US ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
  31 5
  این کارها نهایتا به ضرر نظام و کشور خواهد بود. تا دیروز موتور سوارها موبایل از دست مردم میزدن فردا و پس فردا نان از دست مردم میدزدن!! آرزو میکنم این یک سال هم با خوبی و خوشی سپری بشه و انتخابات 92 چاره ای به حال و روز مردم داشته باشه.
  • بدون نام IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
   21 2
   اشتباه مثبت دادم، آخرش رو نخوندم.مشکل آدمها نیستند مشکل از جای دیگه است. چقدر ساده ای شما.
  • fatemeh IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
   30 2
   حل شدن این مشکلات هیچ ربطی به سال 92 و عوض شدن رئیس جمهور نداره، تا حالا دیدی وضع مردم بهتر بشه؟!! ماهم که همیشه منتظریم یکی دیگه نجاتمون بده.. سال دیگه هم میگیم دریغ از پارسال..
 • نانوا US ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
  30 0
  تا وقتيكه كارهاي كارشناسي دست افراد نا كارشناس باشه اوضاع همينطوره اقاي فرزين.
 • بدون نام IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
  4 20
  اصولا از نظر خبر آنلاین و مشتری های پروپاقرصش هیچ ایرادی به مجلس وارد نیست وقتی در مجلس بهای خرید گندم را افزایش می دهند باید دولت آرد را به چه بهایی بفروشد؟؟؟
 • منتظر US ۲۳:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۱
  4 0
  کی بود کی بود. من نبودم........من نبودم دستم بود آستین پیرهنم بود....این مثال ها اینجا دقیقآ صدق میکنه
 • بدون نام IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۲
  3 0
  چرا بقیه اش نگفته با این استدلال عالیه شون..هدفمندی به گرانی نان ربط داره؟
 • بدون نام IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۲
  8 0
  آقای فرزین : وقتی دولت کود 6000 تومانی را یک دفعه 30000 تومان میکند ، سم قارچ گندم 8000 تومانی را لیتری 40000 تومان میکند گندم 360 تومانی سال 1390 را 395 تومان در سال 1391 کرده 35 تومان ،چند در صد گرانه شد لطفا شما مقایسه کند بعد بگوید به هدفمندی ربطه ای دارد یا ندارد . مگر گندم چند در صد گرانه شد که نان را 47الی 55 در صد گران کردید .
 • هادی IR ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۲
  11 0
  منم حقوق چند میلیونی مثل آقای فرزین میگرفتم همین رو میگفتم
 • امیدوار IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۹
  1 0
  همه چی رو گران کنید وبگویید ربطی به هدفمندی ندارد مردم ما هم که جسارت نشه عین بره؟