وزیر امور خارجه میانمار درباره کشتار مسلمانان در کشورش توضیح داد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین مستقر در ستاد خبری اجلاس عدم تعهد، در نشست عصر امروز سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد رونا مونگلین وزیر خارجه میانمار با بیان این که‌ مذاهب مختلف مسیحی و مسلمان در صلح کنار هم زندگی می کنند هر چند که بودیسم 89 درصد جمعیت کشور ما را تشکیل می دهد، گفت: سایر مذاهب نیز آزادانه فعالیت می کنند. 4 درصد را مسلمان ها تشکیل می دهد و 5 هزار کلیسا، 3 هزار و 215 مسجد و 51 هزار معبد بودایی در کشور ما وجود دارد.
وزیر امور خارجه میانمار تاکید کرد: رویداد اخیر در ایالت راکین به دلیل قتل یک دختر توسط سه جوان مسلمان در مقابل عمل تلافی جویانه انجام شد و سه نفر از بودایی ها سه نفر از مسلمانان را کشتند و اختلافات قومی بوجود آمد که منجر به تشدید خشونت در این ایالت شد.
وزیر خارجه میانمار با بیان این که دولت به محض وقوع این اتفاقات اقدامات لازم را انجام داد تا صلح را در منطقه ایجاد و با خشونت مقابله کند، افزود: این اختلافات مذهبی نبوده، بلکه اختلافات قومی بوده است. در نتیجه این شورش 88 نفر کشته شده اند که 31 نفر از ایالت راکین بودند.
وی گفت: میانمار هیچ گونه خشونتی علیه مسلمانان اعمال نکرده است و دولت میانمار اتهاماتی را که برخی بر علیه این کشور عنوان کردند که اتفاقات اخیر ناشی از اختلافات مذهبی بوده، کاملا رد می کند. این اختلافات چیزی جز اختلافات قومی نبوده است.
مونگلین با بیان این که دولت با جامعه بین‌الملل برای کمک به قربانیان این شورش در ارتباط است و از حمایت بین‌المللی تشکر می کند، تصریح کرد: دولت جمهوری میانمار خواستار تضمین آزادی تمام مذاهب و حقوق اتباع و مخالفت با هر گونه تبعیض است.
/29295
 

کد خبر 239692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حقوق بین الملل روی خط IR ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۰
  16 7
  با اجازه شما خبر فوق با ذکر منبع در وبلاگ حقوق بین الملل روی خط ثبت شد
 • بدون نام IR ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۰
  18 1
  کی راست میگه؟این اقا یا سایرین؟
 • بدون نام IR ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۰
  10 0
  چقدم راست ميگه دولت ميانمار !!! تمام دنيا مستندهايي از نسلكشي مسلمانان روهينگيا با هدايت دولت ميانمار را نشون دادند اونوقت اين حرفهارا وزير خارجه خودمون ميزنه! وقتي مسلمونها يا هر عده ديگه را چه به خاطر دينشون يا قومشون نسل كشي ميكنند ما وظيفه داريم بر عليه اون ظلم فرياد بزنيم ولي متاسفانه هميشه عدالت قرباني مصلحت انديشي هاي ديپلماتيك ميشه.
 • محمدجواد IR ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۰
  28 1
  از خواندن این خبر جالب تر ::مطالب مرتبط:: آن است. چطور این همه تناقض را می توان باور کرد؟ 88 کشته؟ یا.... {میانمار خونین‎ترین روایت از نسل کشی مسلمانان/ قتل بیش از 66 هزار مسلمان در 5 نسل کشی بزرگ تاریخ}
 • بدون نام IR ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۰
  26 0
  والاماکه آخرش نفهمیدیم کی راست میگه.خداخودش همه مارابه راه درست هدایت کنه ودرپناه خودش قراربده
 • بدون نام IR ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۰
  31 4
  اگراختلاف قومی بوده بااین همه جنایات وکشتاروحشیانه پس این دولت خواب بوده که نتوانسته کاری کند!!!
 • بدون نام IR ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۱
  4 0
  خبرنگار پرس تی وی تصاویر کوچ جمعی مسلمان ها را پخش کرده و این آقا دروغگو هست
 • بدون نام IR ۰۲:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  4 1
  اگرفقط 88نفرکشته شدن پس این عکسهای وحشتناک چیه تواینترنت؟
 • بی نام A1 ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۲
  1 0
  این عکس وزیر امور خارجه کره شمالی هستش نه میانمار.