ماجرای برزیل را که یادتان هست؟

آقای رییس جمهور هیچ می داند ریاست جمهوری کشوری را بر عهده دارد که نه تنها اکثرا مسلمانند بلکه ایرانی اند و فرهنگی مبتنی بر هنجارهای پسندیده ایرانی دارند؟

آیا ایشان نمی داند درباره حکم مصافحه (دست دادن) با زن نامسلمان دارای حکمی مسلم و قطعی نیست؟

اصولا چه ضرورتی در آغوش گرفتن آن زن وجود داشت؟

راهی دیگری مانند رفتار سایر ایرانیان در تعارفات معموله باخارجیان وجود نداشت؟

بنده اینک اصراری در اصلاح رفتاربرخی از هم وطنانم در رعایت چنین اموری را ندارم(که در جای خود باید که خواهش به خوبی و بازداری از بدی کرد) اما آنگاه که آن زن را (صرف نظر از سن وسالش) در آغوش گرفتید ، آیا به فکر پاسخ افکار جمعی ایرانیان با تفکر ایرانی (و نه حتی اسلامی) بودید؟

هرچند شاید حامیانتان گوش فلک را کر کنند که حالا مگر چه شده و مسایل و مشکلات کشور این نیست و در توجیه این کار شما این بار سفیر ونزوئلا با صدور بیانیه‌ای این موضوع را ناشی از «یک سوء تفاهم به دلیل تفاوت در مفاهیم فرهنگی» عنوان خواهد کرد.
ماجرای برزیل را که یادتان هست؟ اینجا!
اکنون به هنرهای سابقتان در شکستن برخی چیزها ، شکستن "هنجارهای ایرانی بودن" را بیافزایید.
مصطفی ترک همدانی
وکیل دادگستری

کد خبر 281332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 62
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مادر حمداله IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  27 74
  باتوجه به اینکه این خانم بالای 70 سال دارد اشکالی ندارد البته اگر این چنین نبود بهتر بود
 • امیر IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  69 37
  به نظر من این کار اقای رییس جمهور نه تنها هیچ مشکلی نداشت بلکه رسم ادب و تسلیت به یک مادر داغدار را به خوبی نشان میداد! احسنت بر اقای دکتر!
 • امیر EU ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  62 13
  متاسفم برای این مقاله ضعیف که مدام سعی دارد دین را در برابر نوع دوستی قرار دهد. من به شدت نسبت به عملکرد دولت ایشون انتقاد دارم ولی این کارش مشکل نداشت که هیچ، خیلی هم بجا بود. فرض کنید احمدی نژاد می خواست از این کار امتناع کند، آن وقت آن مادر عزادار چه احساسی نسبت به ایران و اسلام پیدا می کرد؟!!!
 • علی IR ۲۱:۱۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  52 7
  آقای نویسنده واقعا که امثال شما چقدر آدم های دگم اندیشی هستین. متحجر که شاخ ودم نداره .
 • منصور نوین IR ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  22 55
  بسیار مقاله خوبی بود دستت درد نکنه آقای ترک همدانی حرف دل مار رو زدی....
  • م.ن IR ۲۳:۵۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
   11 43
   فقط می تونم بگم متا سفم برای این تحلیل شتاب زده!!! شاید اگر کمی تامل می کردین دستکاری بودن عکس رو هم تشخص می دادید!! نمی دونم شاید مطمئن بودید که جواب رئیسجمهور رو توی اون دنیا هم میتونید بدبد..!! پل صراط رو میگم جایی که برای تک تک کلماتی که اکاذیب نشر می کنید باید سالها وسط آتش پاسخگو باشید... اینکه یک خبر گذاری این چنین شتابزده عمل کنه فقط شان خودش رو پایین آورده...! منی که دارم توی این خبرگذاری به اصطلاح وزین کار می کنم باید یه فقی با اون آدم هایی داشته باشم که بلافاصله با برخورد به این عکس واکنش احساسی دارند اگر میخواهین خبرگذاریتون دروغ پراکنی نکنه و درد سر برای خودتون ایجاد نکنید(چیزی که تا چند روز آینده گریبان گیر تون خواهد شد)بهتره که عقلتون جلوتر از احساس تون باشه!!
  • بدون نام IR ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
   32 9
   بسیار مقاله بدی بود
 • بی نشان IR ۲۱:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  63 11
  مگه چی شده ابراز احساسات کرده با مادر دوستش...
 • واقعبین IR ۲۱:۲۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  48 8
  سلام اگر دقت کنین و واقع بین باشید میبینید احمدی نژاد مثل همیشه که نمیخواد به زنها دست بده دستاشو چسبونده به همو گرفته جلوش واین مادر چاوزه که دستاشو گرفته و میخواد سرشو بزاره رو شونه هاش تا گریه کنه حالا شما بودید تو این لحظه چیکار میکردید؟!هلش میدادید و فرار میکردید؟!در ضمن این خانوم از مادر احمدی نژاد بزرگتر نباشه کوچکتر نیست.
  • حق بین IR ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
   9 3
   این بهترین توضیحی بود که میشد شنید! امیدوارم همه به با انصافی شما باشند...
 • بدون نام IR ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  32 15
  به نظرمن مقصر اقای احمدی نژاد نبوده مطمنا سوتفاهمی از طرف مادر چاوز بوده چون بارها شاهد عدم مصافحه از سوی عدم آقای احمدی نژاد بودیم
  • علی IR ۰۰:۰۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
   15 7
   بله ما شاهد بودید که ایشان در موارد دیگر چگونه برخورد کردند .. شماهم جای تهمت و استفاده از این عکس برای مقاصد خودتان .. بهتر یکم منصفانه تر به موضوعات بپردازید .. و ابروی یک مومن را هر طور که بنفعتان هست بازی نکنید ... نمیدونم چرا بعضی جاها ابروی مومن انقد مهم میشد .. ولی در بعضی جاها انقد راحت با یه عکس و چند سوال که معلومه با چه جهت دهی نوشته میشه .. افکار به سمتی که میل دارید منحرف کنید ...
 • شهرام IR ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  41 5
  امیدوارم دیدگاه بنده را منتشر کنید. به عنوان کسی که در دو دوره انتخابات به آقای احمدی نژاد رای ندادم و به هیچ عنوان به هیچ یک از هم مسلکان وی با هر شعار اصلاح طلبی و ملی گرایانه هم که باشد هرگز رای نخواهم داد، به نویسنده این مطلب می گویم فضا و موقعیت این مراسم بین المللی را در نظر بگیرید. کنارکشیدن رئیس جمهور در این صحنه می توانست نوعی توهین تلقی شده وفضای بسیار بدی را علیه ایران رقم بزند. چرا نویسنده وضعیت روحی مادری که فرزند خود را از دست داده است را به مصافحه تعبیر و بدتر از آن با کار بسیار زشت دیپلمات ایرانی در برزیل مقایسه می کند؟ واقعیت این است که عمل احمدی نژاد و دست دادن خاتمی در چند سال قبل فقط به دلیل قرار گرفتن در محذوریت و ان هم در یک فضای بین المللی و رسانه ای است.
 • حميدرضا IR ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  48 7
  جمع كن بابا . به مجلس ختمم رحم نميكنيد!!!! يه كاري كرديد ماهاهم طرفدار حمدي نژاد شديم.
 • بدون نام IR ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  البته من طرفدار احمدی نژاد نیستم ولی اگه توجه بفرمائید ایشون دستشو بهم چسبونده و مثل همیشه ( به روش هندی ها) ادای احترام کرده و این مادر چاوز هست که دستهای اونو گرفته و سرشو بهش تکیه داده. فکر نمیکنم کار پسندیده ای بوده باشه که به یه مادر درد دیده در اون موقعیت جاخالی داد!!!! به نظر من کار اقای احمدی نژاد نه تنها زشت نبود بلکه کاملا هم انسانی بود. لطفا تو کوبیدن همدیگه هم کمی انصاف و عدالت رو رعایت کنید.
  • مسلم IR ۲۲:۱۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
   59 13
   با نظرت کاملا موافقم. این وکیل جان هم گفته یه چیزی بگم شاید معروف شدم. یکی نیست ازش بپرسه خودت بودی چیکار میکردی ؟؟ نه خدا وکیلی .....
  • ساسان IR ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
   27 12
   با سلام من در مورد حرکت آقای احمدی نژاد نظری ندارم. فقط می خوام بگم در فیلم کامل این صحنه اگه مشاهده کنید می بینید که آقای احمدی نژاد با دو دستشون شانه های مادر چاوز رو می گیرند ؛ که نکته جالب در این هنگام آقای میر تاج الدینی روحانی همراه رئیس جمهور که در عکس در سمت راست و بالای سر رئس جمهور قابل مشاهده است می باشد که چند مرتبه دستشون به نشانه این که می خواند آقای رئیس جمهور رو کنترل کنند حرکت می دهند و یک مرتبه هم کاملا دست سمت چپ آقای احمدی نژاد فشار خفیفی می دهند... ولی در آغوش گرفتنی رخ نمی دهد حداقلش ما در تکه فیلم چیز خاصی ندیدم.
  • مهران IR ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
   6 12
   احسنت به شما کاملا موافقم آ
  • امیر IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
   8 6
   کاملا موافقم و حرف درستی است باید انصاف را همه حال رعایت کنیم
 • یک معلم IR ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  شما خیلی مغرضانه و کینه توزانه و با بی انصافی به سیاه نمایی پرداختید و آبروی انسان مومنی را به بازی گرفتید. از انتقام الهی بترسید که خداوند در کمین است.
  • مصطفی ترک همدانی US ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
   33 52
   اصلا هم بحث سیاه نمایی نیست. آقای احمدی نژاد رییس جمهور کشور ایران است. وی نمی تواند هرگونه که دلش بخواهد رفتار کند. آری اگر من یا شما بودیم و مادری دلسوخته مانند مادری از روستای شین آباد که بچه اش سوخته بود قضیه متفاوت بود. بنظر من این مطلب نا بجا نیست و آقای احمدی نژاد می توانست بهتر و دیپلماتیک تر برخورد کند. اصلا نباید آنقدر جلو می رفت که این اتفاق بیفتد. بهرحال از نظرات منفی نیز سپاسگزارم همدانی
  • محسن IR ۲۳:۴۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
   16 10
   آقاي همداني! امريكا خوش مي گذرد؟!
 • حسین US ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  افکار و عقاید شما نشان از عدم فهم شما از دین انسان ، اخلاق ایرانی و حتی حس انسان دوستی است ، برای خودم متاسفم که کشور ما وکیل و مسئولین متحجری مثل شما داره!!
  • بدون نام IR ۲۳:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
   6 3
   یادم رفت بگم این نظر رو برای نویسنده دادم نه دوست عزیز حسین اتفاقا من هم با ایشون موافقم
 • سعید US ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  من به عنوان مخالف سرسخت احمدی نژاد و عملکردش میگم ایندفعه زیادی دارید گیر میدید به اینکار. این دست ندادن به زن نامحرم یه قانونیه که خیلی مشکل ایجاد میکنه. خودتونو تو همچین موقعیتی بذارید که مادر عزاداری که سن و سالی هم ازشون گذشته بیاد طرفتون برای گرفتن روحیه. چی جوری دلتون میاد بگید نه شما نباید به من بخورید و مصافحه داشته باشد و گرنه گناه کبیره انجام میشه. آخه مگه میشه تو اون شرایط همچین کاری کر؟ خنده دار نیست. چه احمدی نژاد باشه چه خاتمی چه هر کس دیگه ... خنده دار نیست؟
  • بدون نام IR ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
   باید جا خالی میداد
 • بدون نام IR ۲۲:۱۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  36 15
  نمیدانم کی به شما مدرک وکالت داده آقای وکیل که خیلی راحت توهین می کنید. بترسید از خدا
 • بدون نام IR ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  31 9
  واقعا متاسفم اين چه تحليليه
 • رضا IR ۲۲:۲۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  36 8
  یک پیرزن رو چجور اقناع میکرد که مادربزرگ جان من مسلمانم تو نیستی الانه که عکسمون بره توی سایتا و ... ول کنید این تحجر بازیا رو من از مخالفین دکتر احمدی هستم و بوده ام همیشه گرونی ها رو هم بازی خودش میدونم ولی اینکارش بی عیبه
 • بدون نام IR ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  6 37
  اگه دقت گرده باشید صورت اون خانوم دورنگ هست یعنی فتوشاپ صورت یه مرد است دستاشم دستای یه مرد رو نشون میده .
 • بدون نام IR ۲۲:۳۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  43 8
  من مخالف آقاي ريس جمهور هستم اما اصلا بغل كنه مگه چي ميشه !!! الان چه اتفاقي افتاد
 • علی IR ۲۲:۳۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  26 7
  احمدی نژاد که نرفت طرفش مدر چاوز احمدی نژاد رو دوست چاوز میدونست و اومد تا باهاش درد و دل کنه هر کشوری فرهنگ خودش رو داره و اونجا ونزوئلاست نه ایران
 • سعید IR ۲۲:۳۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  18 6
  واقعا دیگه باید چی کار میکرد اون که دست هاشو جمع کرده مادر چاوز بقلش کرده ضمنا در همون اسلام میگه لمس کردن زن عجوزه مشکلی نداره اگه قصد بدی نباشه(چهره زنه مشخص نیست ولی این رو در نظر بگیرید خود چاوز59 سالش بوده حالا مادرش حداقل 70 ،80 رو داره)
 • ایرانی IR ۲۲:۳۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  17 4
  باور کنین با حرفاتون دارین خیلی زیاده روی می کنین. با اون حال مادر خوببود بگه مادر به من دست نزن نامحرمی؟خواهشا وقتی درباره کسی حرف می زنین خودتونو بزارین جای اون ببینین کار خوبی کرده یا نه
 • بدون نام IR ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  223 8
  اون یه مادر داغدیده است که داره ابراز احساست میکنه حالاباید رئیس جمهور چیکار کنه بکشه کنار وبگه نه آیا این درسته تو اونحالت میخواستین چیکار کنه اونا که در مورد اسلام چیزی نمیدونن وممکن بود عقب کشیدن ایشون رو بی ادبی تلقی کنن آقای رئیس جمهور کار اشتباهی نکردند دارین مغرضانه برخورد می کنین ونمیدونم چرا؟
 • pouya IR ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  متاسفم براي افرادی مثل شما با این طرز تفکر ما قبل تاریخ
 • بدون نام IR ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  19 5
  اون یه مادر داغدیده است وداره ابراز احساسات میکنه رئیس جمهور کار اشتباهی نکرده میخواستین چیکار کنه اون که در مورد اسلام چیزی نمیدونه اگه آقای احمدی نژاد عقب میکشید اونا بی ادبی تلقی می کردن واین برای فرهنگ ایران بد بود . دارین مغرضانه برخورد می کنید ونمیدونم چرا؟
 • محسن IR ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  17 22
  خیلی جالبه برخورد مردم با این موضوع.... برای اولین بار تو فضای مجازی می بینم که دارن ازش طرف داری می کنن. در آغوش گرفتن مادری که پسرشو از دست داده اصلانم ایرادی نداره. اما یه سوالی هست که اینجا ذهن خیلی ها رو داره قلقلک میده و اون اینکه چه لزومی داره که احمدی نژاد اینجوری اشک بریزه واسه مرگ چاوز ؟ با دیدن این صحنه ها یاد فیلمای ایرانی می افتم که چجوری تو اون فیلما یک سری ها با ریختن اشک تمساح خودشونو می چسبونن به مرده که یه چیزی گیرشون بیاد . واقعا از رییس دولت یه مملکت همچین کارایی بعیده . کاش آقای احمدی نژاد این اشکاشونو واسه پیرزن های بی سرپرست مملکت خودشون می ریختند .
 • محسن IR ۲۲:۵۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  10 20
  چوب همین سادگیمونو می خوریم . از ماست که بر ماست . یه سری از دوستان یادشون رفته که این آقا نماینده این مملکته . همه کاراش از قبل برنامه ریزی میشه و الکی یه نفر نمیپره تو بغلش. ژست سیاسیش منو کشته.
 • بدون نام A1 ۲۲:۵۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  23 5
  من مخالف احمدی نژاد هستم ولی شما داستان کسی شدید که دارید از آب گل آلود ماهی می گیره بنده خدا مادر داغ دیده داره اشک می ریزه شما چقدر مغرضانه سخن می گید و می نویسید براستی چی فکر می کنید در مورد مخاطبانتون؟؟؟
 • حجت GB ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  22 5
  قبل از اینکه بخواهی وظیفه ات در کوبیدن احمدی نژاد انجام بدهی در آینه نگاه کن همین.
 • بدون نام IR ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  50 6
  یه بار تو مترو بودم، یه خانم سالخورده ای ایستاده بود. یک لحظه قطار ترمز کرد و اون خانم داشت تعادلش رو از دست میداد. من کاری نکردم و خدا رو شکر اتفاقی نیفتاد. ولی کلی بعدش از خودم ناراحت شدم که آیا الان خدا از من راضیه یا اگه کمکی میکردم؟ الانم که همونطور که دوستمون گفتن، آقای احمدی نژاد دستشون رو به هم گذاشته (مثل هندی ها) و مادر چاوز هست که به سمت اون اومده و دست اون رو گرفته. حالا چیکار میکرد احمدی نژاد. جاخالی میداد طرف با مخ می رفت تو زمین راضی میشدید؟ دید مردم غیر مسلمان نسبت به ما چه طور میشد؟ اینه اسلام؟
 • رضا IR ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  46 8
  واقعا برات متاسفم جای تاسف داره اینم شد حرف
 • بدون نام IR ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  18 5
  چرا هرچيزيو بزرگ ميكنيد،خدارو درنظر بگيريد اينقدر خبرهاي جهت دار نزنيد بايد يه روزي جواب بديد اگر از حق و عدالت دفاع نكنيد و خبر ظالمانه بزنيد گناه شما از هركس ديگه بالاتره.
 • رئوف IR ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  19 6
  آیادین چیزی جز محبت است .....با این تفکرات به کجا میرویم ؟ چه چیزی رامیخواهیم ثابت کنیم؟ یعنی معیار خداوند برای صالح بودن انسان همین است؟ ما به جای خدا قضاوت میکنیم؟اگراحمدی نژاد باهمین کار بهشت رابرای خود خریده باشد ...وای بر ما که ناممان وفقط ناممان شیعه علی است وای بر ما
 • علی IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  15 3
  ماشاالله از قبل دست پیش گرفتید ((هرچند شاید حامیانتان گوش فلک را کر کنند که حالا مگر چه شده و مسایل و مشکلات کشور این نیست و در توجیه این کار شما این بار سفیر ونزوئلا با صدور بیانیه‌ای این موضوع را ناشی از «یک سوء تفاهم به دلیل تفاوت در مفاهیم فرهنگی» عنوان خواهد کرد. )) اسلام فراتر از تظاهر است و قبل از آن ایمان به انسانیت است نه تظاهر به انسانیت با این کار فقط به آرامش مردم لطمه میزنید و اوضاع کشور را ناآرام می کنید
 • بدون نام IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  32 4
  باز هم ذهن بیمار! امان از این ذهن بیمار!
 • حجت GB ۲۳:۱۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  17 5
  واقعا که! فقط میتونم بگم خوش به حالتون با این تیتر زدنتون!
 • بدون نام IR ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  24 10
  مساله عملکرد احمدی نژاد تیست مساله عملکرد دوگانه طرفداران ایشونه که همه چیو توجیه میکنن. اگه رییس جمهور قبلی این کارو کرده بود یه سری کفن پوش فریاد وا اسلاما سر میدادن. قانون شرع مقدس برای همه یکیه استثنا و اختلاف فرهنگی فقط بهانه است.
 • امیر IR ۲۳:۲۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  16 5
  تو فرهنگ ایرانی که مشکلی نداره نمودم منظورتان چیه؟
 • محمد IR ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  28 6
  سلام من اعتقاد راسخ دارم که حرف این اقای وکیل غرض شخصیست بابا کجای اسلام گفته پیرزن غمدیدهای به سمت شما امد ونیاز به دلداری داشت از او فرار کنید ذهن های منحرف حرفهای منحرف میزنند
 • ساسان IR ۲۳:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  15 1
  باید می زد تو گوش مادر چاوز ؟؟ الان که اینو نوشتم کلی خندیدم
 • حجت GB ۲۳:۲۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  11 2
  خیلی بی وجودید! همین
 • عباس IR ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  11 1
  همانطور که معلومه مادر چاوز دستهای دکتر را گرفته .. یک مادر غمگین و بزرگسال که بسرش را از دست داده .. اگر جای دکتر بودید جیکار میکردید ! بی ادبی میکنید و دستاتون رو برمیدارید !! اینجوری فرهنگ ایرانی خدشه دار میشه. اتفاقا کارش عالی بود و نشون دهنده فرهنگ بزرگ ایرانی هست
 • کامران IR ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  10 7
  اقای خاتمی روحانی بود با دختران جوان دست می داد اشکالی نداشت حالا این بنده خدا یه خانم مسن اومده به اغوشش داره گریه میکنه شماها مشرع شدید
 • علی IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  12 2
  http://www.asriran.com/fa/news/256593/احمدی‌نژاد-و-زنی-که-اصرار-به-دست‌-دادن-دارد-عکس این کار از عمد نبوده ای کاش اسلام را بهتر درک میکردید نامه امام علی(ع) به مالک اشتر: ای مالک! اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی، فردا به آن چشم نگاهش مکن ، شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی
 • بي طرف IR ۲۳:۵۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
  14 3
  به نظر من اقاي احمدى نژاد كار انسان دوستانه اي انجام داده و عمل بدي مرتكب نشده حالا همه چيرو ول كردين چسبيدىن به ابراز همدردي با يك پير زن ،اتفاقا اين عمل احمدى نژاد فرهنگ اصيل ايراني و نوع دوستي ايرانيارو ميرسونه و خيلي هم پسندده هست
 • محمدحسن GB ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
  13 5
  اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید! خداوند متعال در قران کریم می فرماید: الْقَواعِدُ مِنَ النِّساءِ اللَّاتِى لا يَرْجُونَ نِكاحاً فَلَيْسَ عَلَيْهِنَّ جُناحٌ أَنْ يَضَعْنَ ثِيابَهُنَّ غَيْرَ مُتَبَرِّجاتٍ بِزِينَةٍ وَ أَنْ يَسْتَعْفِفْنَ خَيْرٌ لَهُنَ زنان كار افتاده كه اميدى به ازدواج ندارند (يعنى كسى رغبت در ازدواج با آنها نمى‏كند) باكى بر آنها نيست كه لباس‏هاى رويين خود را نپوشند اما در حالى كه در برابر مردم خودآرايى نكنند و اگر رعايت حجاب كنند، براى آنان بهتر است. قضاوت با شما
 • معصومه قهرمانی IR ۰۵:۵۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
  21 3
  بنده طرفدار آقای احمدی نژاد نیستم. طرفدار دیگر گروه های سیاسی هم نیستم چون همگی منافع خود و نه مردم را دنبال میکنند. اما به نظرم جو منفی علیه ایشون به خاطر تسلی دادن به یک خانم مسن هشتاد و چند ساله که پسرش رو پس از ماه ها سرطان از دست داده درست نیست. واقعا خجالت داره. شما با آقای احمدی نژاد مشکل ریشه ای دارید، درست. اما این روش ها برای انتقام جویی و ایجاد جو منفی به نظرم صحیح نیست. اگر همین کار رو دیگر جناح های سیاسی مثل آقای رفسنجانی و یا آقای خاتمی هم انجام میدادند نظر بنده همین بود. در مراسم عزاداری حتی خود ما ایرانی ها گاهی خانم های به شدت مقید و مذهبی، از شدت ناراحتی گاهی به سر و صورت خود میزنند و تا جایی که گاهی روسری شان کنار میرود. آیا این به منزله «کشف حجاب» خانم است؟ خجالت بکشید!!!
 • حجت IR ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
  18 4
  سلام. حالا همه مشکلاتمون حلشد فقط همین مونده. این خوراک رسانه‌هاست
 • احمد IR ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
  20 4
  فراموش نکنیم که مشکل و مسئله اساسی ملت , فشارهای اقتصادی , فقر و روز بروز کمتر شدن قدرت اقتصادیست اینقدر به حاشیه نرویم .
 • maryam IR ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
  6 0
  احمدی نژاد باید جاخالی میداد تا مادر چاوتز با مغر بخوره زمین!