۰ نفر
۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۸

فارس نوشت:

اطلاعات اولیه به دست آمده از انتخابات شوراهای استانداری در عراق نشان می‌دهد که در مرحله نخست این انتخابات، ائتلاف «شهروند» شامل 23 تشکل و جریان سیاسی از سایر رقبای خود پیشی گرفته است. به گزارش خبرگزاری «براثا»، منابع آگاه و مرتبط با مراکز رای‌گیری در انتخابات شوراهای استانداری در عراق اعلام کردند که ائتلاف «شهروند 411» در اکثر استانها از جمله بغداد، بصره، عمارة، ناصریة، واسط و السماوة در صدر قرار دارد و پس از آن ائتلاف دولت قانون به ریاست «نوری مالکی» و جریان صدر به رهبری «مقتدا صدر» به ترتیب، دوم و سوم هستند.

12 شهر عراق، شنبه گذشته، شاهد برگزاری نخستین مرحله انتخابات شوراهای استانداری و جمع‌آوری آرا از نیروهای امنیتی و نظامی این کشور بود.

چندی پیش «عمار حکیم» با اعلام تشکیل ائتلاف شهروند تاکید کرد که این ائتلاف از 23 گروه و جریان سیاسی عراقی (از جمله جریان « بدأنا » و حزب کنگره ملی عراق) تشکیل شده و شعار «استان من، اولویت اول» را سرلوحه کار خود قرار خواهد داد. این ائتلاف در کمیساریای انتخابات شماره 411 را به خود اختصاص داده است. قرار بود، بیش از 650 هزار نیروی ارتش، پلیس و سرویس‌های امنیتی عراق امروز در انتخابات شوراهای استانداری شرکت کنند. مرحله دوم این انتخابات، شنبه آینده، 20 آوریل (31 فروردین)، برگزار خواهد شد.

کمیساریای عالی و مستقل انتخابات عراق، پیش از این، در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که 420 مرکز شامل 1845 صندوق را برای شرکت نیروهای نظامی و امنیتی در انتخابات آتی استانداری‌ها تخصیص داده تا این افراد پس از رای‌دادن به وظایف خود در قبال نظارت بر امنیت کشور در روز انتخابات عمل کنند.

52261

کد خبر 286740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =