100 خاطره از تک تیرانداز شیمیایی شده که سال 79 شهید شد

سمانه زالی «یادگاران؛ کتاب غلامرضا رضایی» را با 100خاطره از شهید رضایی بر اساس مصاحبه با خانواده، دوستان و همرزمان شهید نوشت.

به گزارش خبرآنلاین، «یادگاران؛ کتاب غلامرضا رضایی» از جدیدترین کتاب های در دست انتشار روایت فتح است که بر اساس مصاحبه با خانواده، دوستان و همرزمان شهید رضایی تولید و تدوین شده است. در این خاطرات که مراحل پایانی انتشار را سپری می‌کند، به ابعاد اخلاقی شهید و فعالیت‌ها و موفقیت‌های وی پرداخته شده است.

سمانه زالی در باره اثر در دست تالیفش با عنوان «یادگاران؛ کتاب غلامرضا رضایی» گفت: این کتاب 100خاطره از شهید رضایی را بر اساس مصاحبه با خانواده، دوستان و همرزمان شهید در 100 صفحه بازگو می‌کند.

وی در باره منابعی که برای نگارش کتاب از آن بهره گرفته است، اظهار کرد: مصاحبه کتاب توسط گروه تحقیق انتشارات روایت فتح تهیه شد و آن‌چه به عنوان منابع در اختیارم قرار گرفت نزدیک به 800 برگ مصاحبه بود.

زالی افزود: تدوین کتاب از فروردین ماه سال جاری (1392) آغاز شد و من با مطالعه منابع، خاطرات را از متن مصاحبه‌ها استخراج کردم. در انتخاب موضوع خاطرات بیشتر دنبال نکات مشترک در گفته‌های راویان بودم. در این خاطرات به ابعاد شخصیتی و اخلاقی شهید، فعالیت‌ها و موفقیت‌ها، کمک به دیگران و احترام به پدر و مادر پرداخته شده است.

وی در معرفی شهید غلامرضا رضایی گفت: وی در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران تک تیرانداز بود و در طول دوران حضور در جبهه سه بار مجروح شد وی آخرین بار در عملیات والفجر 8 دچار عارضه شیمیایی شد و در مرداد سال 1379 به شهادت رسید.

زالی افزود: این اثر مراحل پایانی نگارش را سپری می کند و تا 20 روز آینده به انتشارات روایت فتح سپرده خواهد شد.

 

6060

کد خبر 304645

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =